Urządzenia sanitarne na Toporiadzie

A co!

Czy umywalnie na Toporiadzie to dobry i realny pomysł?

Tak, chciałbym umyć się czasami.
25
71%
Nie! Woda na Toporiadzie! Nigdy!
5
14%
Sadam, idź się lecz...
5
14%
 
Liczba głosów: 35

Awatar użytkownika
^sadam
Katowski No. 666
Katowski No. 666
Posty: 795
Rejestracja: 05 wrz 2008, 15:20
Lokalizacja: Ułan Bator!
Kontakt:

Urządzenia sanitarne na Toporiadzie

Post autor: ^sadam »

Ostatnio przyszedł mi do głowy pewien pomysł. Banan natchnął mnie swoją wypowiedzią w którymś temacie: 200 osób na jeden prysznic?

Mianowicie, propozycja taka, żeby wynająć na czas konwentu przynajmniej jedną tzw. umywalkę polową sześciostanowiskową (tak, dokładnie taką jakie są na Woodstocku) i postawić ją gdzieś za lub obok domku. Toi-Toi ostatnio był, przy czym większość i tak wolała skorzystać z normalnej ubikacji w domku. Sądzę więc, że bardziej przydała by się nam taka mini-umywalnia niż Toj. Zmniejszył by się ruch w domku/sklepiku, zmniejszyły by się te gigantyczne kolejki do prysznica, w których stoi się godzinami. Przy jednej umywalce może się myć 6 (jak dobrze pójdzie to i więcej :P) osób, przy dwóch aż 12! A to już znacznie zwiększa szansę na to, że umyje się każdy, kto będzie tego chciał. Do pasa można spokojnie się umyć, a i jak się ktoś postara to swoje zgrzybiałe golenie też wymyje :P.

Powiecie: Toporiada i woda?! Nigdy! Tak.. Ale już rok temu odeszliśmy od naszej 'tradycji' niemycia się, więc czemu by nowej koncepcji nie rozwijać? Głównym argumentem była by tu ilość osób na Toporiadzie. Pół biedy nasi, ale nowym gościom, przyjezdnym przydało by się zagwarantować jakieś minimum warunków, bo pod ubiegłorocznym prysznicem nawet głowy nie dało się dobrze umyć. Mam nadzieję, że w tym roku zostanie on zreperowany.

Problem tylko w tym, gdzie odprowadzać brudną wodę z mydlinami. Nie znam tamtejszych okolic, nie wiem gdzie by można było umieścić rurę odpływową.

Poszperałem w necie i znalazłem taką oto stronę:

http://www.wcserwis.pl/produkty_inne_ur ... itarne.php

(Na samym dole jest to o co mi chodzi.)

Telefon do oddziału w Łodzi: 660 694 291.

Nie wiem czy jeszcze jakaś inna firma się tym zajmuje. A może ktoś by miał załatwić skądś takie ustrojstwo (straż, harcerze, wojsko?)

Co sądzicie?


Edit: Jeśli nie wynająć, to jeśli kasa pozwoli to kupić coś takiego i mieć już spokój na każdej innej Toporiadzie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Hunter
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 1670
Rejestracja: 16 maja 2008, 11:18
Kontakt:

Re: Urządzenia sanitarne na Toporiadzie

Post autor: Hunter »

Jak dla mnie wypas pomysl jesli jest to w granicach naszych mozliwosci. Ale mysle ze jest. Pamietam jaka masakra bylo mycie sie wszystkich orkusow z zielonej farby ktora wcale tak latwo nie schodzila ;] A zielonym na monastyra raczej sie nie pojdzie ;]
Awatar użytkownika
^sadam
Katowski No. 666
Katowski No. 666
Posty: 795
Rejestracja: 05 wrz 2008, 15:20
Lokalizacja: Ułan Bator!
Kontakt:

Re: Urządzenia sanitarne na Toporiadzie

Post autor: ^sadam »

Plus jeszcze jest taki, że do tych kranów pasuje większość węży ogrodowych, więc to by jeszcze ułatwiało umycie się. Już widzę, jak reszta Orkusów zmusza siłą Sknerusa do umycia się :D. Czterech trzyma, a jeden operuje wężem :D.
Obrazek
Awatar użytkownika
Hunter
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 1670
Rejestracja: 16 maja 2008, 11:18
Kontakt:

Re: Urządzenia sanitarne na Toporiadzie

Post autor: Hunter »

Dobre pomysly podsuwasz ;]
Awatar użytkownika
Hotshot
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 421
Rejestracja: 16 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Urządzenia sanitarne na Toporiadzie

Post autor: Hotshot »

mi tez sie podoba...


moge sie nie myc cala toporiade, ale zielona farbe trza jakos ogarnac...
Hotshot Biały
Awatar użytkownika
Cadogan
Polucja drwala
Polucja drwala
Posty: 237
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:06
Lokalizacja: Wawa

Re: Urządzenia sanitarne na Toporiadzie

Post autor: Cadogan »

Dobry pomysł- na poprzedniej Topo przy prysznicu była permanentna kolejka na jakieś >=20 min. Warto byłoby podwyższać standardy (i obniżać ten czas).
Jędrzej "Cadogan" Maciejczyk - Toporowy Przyjaciel
Awatar użytkownika
Kraszan
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 391
Rejestracja: 16 maja 2008, 13:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Urządzenia sanitarne na Toporiadzie

Post autor: Kraszan »

Panowie ale właśnie z tej Firmy mieliśmy na poprzedniej toporiadzie kibelek :) . jak sie znajdą pieniążki to sie postawi prysznice.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rijel
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 1611
Rejestracja: 16 maja 2008, 13:02
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Urządzenia sanitarne na Toporiadzie

Post autor: Rijel »

...bo wprew pozorom pomysł taki był już rok temu :) . Porzucony z wiadomego, wspomnianego już przez Kraszana, powodu. Być może teraz się uda.
Gdy nadejdzie dzień sądu najładniejszy z najładniejszych przyzwie zapomnianych. W lewą dłoń weźmie on magiczne figury, w prawicy będzie dzierżył księgę złą i słowami swymi sprawi że klan bez nazwy z popiołów powstanie.
Awatar użytkownika
Jankoś
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 5229
Rejestracja: 16 maja 2008, 12:31
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Urządzenia sanitarne na Toporiadzie

Post autor: Jankoś »

Sadamie dowiedz się proszę jakie są koszty wypożyczenia czy też zakupu takiego sprzętu.
Jakie są wymogi techniczne ,ogólnie rzez biorąc od teraz jesteś odpowiedzialny za tą sprawę.
"Rava urbs mea,societas "Secures" vita mea"

Dajcie żyć po swojemu - grzesznemu,
A i świętym żyć będzie przyjemniej!
Awatar użytkownika
k8
Katowski No. 666
Katowski No. 666
Posty: 850
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:46
Lokalizacja: Warszawa/Rawa M.

Re: Urządzenia sanitarne na Toporiadzie

Post autor: k8 »

Z tego co widzę to co Sadam dał w linku to jest przenośna umywalka a nie prysznic...w sumie coś takiego by się przydało jeżeli wstęp do leśniczówki ma być zabroniony. Jedyny problem to podłączenie tego ustrojstwa do kanalizacji budynku bo na pole to sobie raczej nie może lecieć...a nawet jak się uda to przypominam że tam jest tylko szambo a nie kanalizacja więc musimy mieć na uwadze jego przepełnienie...
Co do prysznica to podobno może działać lepiej ale jego zbyt częste używanie tez może doprowadzić do przepełnienia ww szamba... a tego chyba nie chcemy... generalnie jest to kwestia do przedyskutowania...
A żeby Was pokręciło, a żeby Wam orzeszki spuchli !!!
ODPOWIEDZ