Gra fabularna w realiach antycznych Pływ gotowa do pobrania!

Gier wszelakich opisanie...
Andre
Pała nie topór
Pała nie topór
Posty: 8
Rejestracja: 22 maja 2009, 20:56

Gra fabularna w realiach antycznych Pływ gotowa do pobrania!

Post autor: Andre »

Witam serdecznie. Prezentowana na Toporiadzie 2009 koncepcja przyoblekła się nareszcie w namacalny kształt. Gra fabularna Pływ gotowa. Pierwszą wersję podręcznika (bez ilustracji) można pobrać poprzez forum:

http://flux.phorum.pl/viewtopic.php?f=1 ... p=960#p960

Zachęcam do ściągania, drukowania i komentowania. Warto podkreślić, że ten podręcznik nie zawiera tajemnic przeznaczonych wyłącznie dla MG, bezpiecznie jest więc podarować go w łapki także potencjalnym graczom. Wersja podręcznika wzbogacona o poradnik przygotowania i prowadzenia sesji oraz liczne smaczki i tajemnice, których gracze nie powinni przedwcześnie przeczytać, jest w przygotowaniu i powinna trafić na sieć do końca bieżącego tygodnia.

Wszystkich Mistrzów Gry, zainteresowanych prowadzeniem w realiach Pływu, zachęcam do zarejestrowania się na forum systemu i zamęczaniu mnie pytaniami.
Będzie dla mnie prawdziwą przyjemnością móc na nie odpowiedzieć. Od liczby komentarzy uzależniam dalsze tempo prac nad przygotowaniem wersji finalnych obu podręczników, dostosowanych zgodnie z Waszymi sugestiami i okraszonych klimatycznymi ilustracjami.
Awatar użytkownika
Cadogan
Polucja drwala
Polucja drwala
Posty: 237
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:06
Lokalizacja: Wawa

Re: Gra fabularna w realiach antycznych Pływ gotowa do pobrania!

Post autor: Cadogan »

Hehe, pamiętam, że prelekcja była ciekawa, choć nieco przygłuszona sąsiednim konkursem (monastyrowym?). Sam świat jak najbardziej warty poznania.
Ciekawostki w stylu Cesarza-boga, naprawdę tajemnicze elfy i kwestia tego, dlaczego temperatura spada im dalej udasz się na zachód, na pewno sprawią, że zapamiętam ten system nawet jeśli nie uda mi się w niego pograć :D

Pozdrawiam
Jędrzej "Cadogan" Maciejczyk - Toporowy Przyjaciel
Awatar użytkownika
Kraszan
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 391
Rejestracja: 16 maja 2008, 13:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Gra fabularna w realiach antycznych Pływ gotowa do pobrania!

Post autor: Kraszan »

Brzebrnąłem przez podręcznik. Pierwsze 40 stron to masakra. cyfry, przykłady, cuda na kiju. Jak biały młody człowiek który nigdy nie grał po tym ma być zachecony do gry to wielka tajemnica - ale, dalej jest ciekawie. Ciut starożytnością z podręczników na pierwszym roku pachnie, miło było wrócić do znajomych rzeczy ze świata Rzymu ( armia, podział polityczny i zblizony system monetarny to chyba stamtąd ), Grecja i cały starożytny świat wpleciono w magie dziwnie tajemnicze elfy i ogromny świat. Świat zapowiada sie ciekawie - mimo iż nie było mi dane być na prelekcji ( darłem ryja dzielnie na monastyrowym konkursie ) tylko mechanika i cyferki trochę komplikują życie. Choć jeśli ktokolwiek przebrnął przez kostkologie KC to tu na pewno sobie poradzi.

Szkoda że w dziale galerii zaden link nie działa. Dawać linki do grafik.
Obrazek
Andre
Pała nie topór
Pała nie topór
Posty: 8
Rejestracja: 22 maja 2009, 20:56

Re: Gra fabularna w realiach antycznych Pływ gotowa do pobrania!

Post autor: Andre »

Rozumiem. Dziękuję za uwagi. Jeśli przykłady są mało wyraźne lub potrzeba bardziej rozbudowanych przykładów dla lepszego zrozumienia zasad, proszę o sygnał. Wszystko da się załatwić.
W związku z przenosinami serwera łącza są stopniowo aktualizowane, dziś powinno wszystko wrócić do normy.
Andre
Pała nie topór
Pała nie topór
Posty: 8
Rejestracja: 22 maja 2009, 20:56

Re: Gra fabularna w realiach antycznych Pływ gotowa do pobrania!

Post autor: Andre »

Obrazki już działają pod zamieszczonymi łączami :)
Andre
Pała nie topór
Pała nie topór
Posty: 8
Rejestracja: 22 maja 2009, 20:56

Re: Gra fabularna w realiach antycznych Pływ gotowa do pobrania!

Post autor: Andre »

Miłośników walki opisowej, nie przesyconej rzutami, krwawieniem i rundami może zaciekawić nowe (b. nowe, ma ledwie parę godzin od opracowania) uproszczenie zasad w Pływie.

Proste reguły walki - szkic zasad można przeczytać pod tym adresem:
http://flux.phorum.pl/viewtopic.php?p=1008&f=6#p1008

Nie były jeszcze zbyt intensywnie testowane. Chodzi raczej o pomysł. Jak uważacie? Fajniejsze toto?
ODPOWIEDZ