Klanarchia - Fantasy horror

Gier wszelakich opisanie...
Awatar użytkownika
savarian
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 288
Rejestracja: 30 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: The BestOwo Skierkowo
Kontakt:

Klanarchia - Fantasy horror

Post autor: savarian »

Ciekawa pozycja, wokół której ostatnio w fandonmie dużo się dzieje. Z oficjalnej stronki gry http://www.klanarchia.pl można dowiedzieć się więcej o tej pozycji.

Obrazek

"Klanarchia to narracyjna zabawa towarzyska z nurtu Role Playing Games. Celem rozrywki jest tworzenie opowieści w konwencji baśni dla dorosłych (fantasy horror), której akcja toczy się w wyimaginowanym świecie, kulturowej i historycznej wariacji
naszej rzeczywistości.
Klanarchia ukaże się na rynku w 2009 roku, wydana przez Copernicus Corporation (polski wydawca m. in. Cyberpunka i Warhammera). "
(...)
" Klanarchia opowiada o zmaganiach wolnych ludzi z Ciemnością w dekoracjach świata, który wieki temu został zniszczony przez demony. Obecnie na jego ruinach rodzi się nowa cywilizacja: setki porozrzucanych klanów przynależących do jednej z wielkich czterech Wolnych Rodzin jednoczą się, aby przeciwstawić się potędze upiorów i ich sług.
Gracze wcielają się w charakterystyczne dla wolnych klanów archetypy, mając możliwość kreacji ponad 50 różnorodnych i grywalnych profesji. Przykładowo mogą wcielić się w podejrzliwego hanzyckiego inkwizytora o ogromnej władzy i wpływach; wytatuowanego soldackiego żercę, malującego twarz krwią zabitych wilkołaków; szabrownika z Technoklanów, który przemierza cmentarze maszyn w poszukiwaniu eksponatów dawnych dni; egzorcystę z Zakonu Rytualistów, który samotnie da opór potężnemu demonowi. Razem tworzą grupę profesjonalistów powołaną, aby zrealizować konkretne zadanie, tym samym rolą uczestników zabawy jest współtworzenie dramatycznej i barwnej opowieści o tym, jak postaci realizują postawiony przed nimi cel."

Mnie chyba nie porwie zabawa w Fantasy Horror ;) ale pozycja może być dość ciekawa. Zdaje się łączyć elementu różnych konwencji i czerpać garściami ze sprawdzonych patentów ale nie tylko. Wiem, że w mechanice wykorzystano wiele smaczków, mających na celu ubarwić zabawę.
Za system odpowiedzialny jest Michał 'Furiath' Markowski, który z niejednego RPGowego pieca chleb jadł więc mimo, że to nie mój klimat wróżę systemowi całkiem niezłą przyszłość.
"Na harfach morze gra;
Kłębi się rajów pożoga;
I słońce, mój wróg słońce;
wschodzi wielbiąc Boga!"
Awatar użytkownika
Bananidło
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 702
Rejestracja: 16 maja 2008, 15:38
Kontakt:

Re: Klanarchia - Fantasy horror

Post autor: Bananidło »

Może warto porozmawiać z autorem czy nie przyjechałby na Toporiadę gdzie mógłby zaprezentować swoje dzieło. Sądzę że byłby to świetny punkt programu.

Mnie osobiście system zaciekawił, będę musiał mu się bliżej przyjrzeć.
Kto gra w RPG, żyje podwójnie
Awatar użytkownika
Jankoś
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 5228
Rejestracja: 16 maja 2008, 12:31
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Klanarchia - Fantasy horror

Post autor: Jankoś »

Byłem na Pyrkonie na prelekcji o tym systemie. Jak tylko znajdę chwilę to opowiem i o tym co się dowiedziałem i o sposobie prowadzenie prelekcji bo facet naprawdę fajnie opowiadał.
"Rava urbs mea,societas "Secures" vita mea"

Dajcie żyć po swojemu - grzesznemu,
A i świętym żyć będzie przyjemniej!
Awatar użytkownika
savarian
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 288
Rejestracja: 30 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: The BestOwo Skierkowo
Kontakt:

Re: Klanarchia - Fantasy horror

Post autor: savarian »

Furiath robił te prelekcje??

BTW: Nie wiem czemu ale zakładając ten wątek przeszło mi przez głowę "Bananowi może się spodobać" :)
"Na harfach morze gra;
Kłębi się rajów pożoga;
I słońce, mój wróg słońce;
wschodzi wielbiąc Boga!"
Awatar użytkownika
Jankoś
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 5228
Rejestracja: 16 maja 2008, 12:31
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Klanarchia - Fantasy horror

Post autor: Jankoś »

Dokładnie on.
"Rava urbs mea,societas "Secures" vita mea"

Dajcie żyć po swojemu - grzesznemu,
A i świętym żyć będzie przyjemniej!
Awatar użytkownika
Sekret
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 613
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:46
Lokalizacja: ŁDZ

Re: Klanarchia - Fantasy horror

Post autor: Sekret »

A nie mówił ów Furiath, kiedy będzie premiera? Bo ja czekam na ten system już dobre półtora roku i jakoś nic nie słychać o dacie wydania.
Podpisy są fajne, więc mam i ja. :P
Awatar użytkownika
Jankoś
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 5228
Rejestracja: 16 maja 2008, 12:31
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Klanarchia - Fantasy horror

Post autor: Jankoś »

Sam z siebie szydził w tym temacie ,a na pytania o termin odpowiadał tajemniczym tonem:niebawem:)
"Rava urbs mea,societas "Secures" vita mea"

Dajcie żyć po swojemu - grzesznemu,
A i świętym żyć będzie przyjemniej!
Awatar użytkownika
savarian
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 288
Rejestracja: 30 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: The BestOwo Skierkowo
Kontakt:

Re: Klanarchia - Fantasy horror

Post autor: savarian »

Z tego co wiem całość jest napisana już dość dawno temu, poszła już do druku, łamania itd. I teraz to już nawet autorzy mogą nie bardzo wiedzieć kiedy to wyjdzie. Choć widząc w jaki sposób Furiath i ska kierują powstawaniem systemu wcale bym sie nie zdziwił jak by czekali na dobry moment na wejście (np:wakacje)
Swoją drogą ja wróże, że ten system zdobędzie dużą popularność. Robiony i promowany jest z głową i z pomysłem, jest dość nowatorski i świeży, a i autorzy już od lat działają w fandomie. Jesli tylko Copernicus bedzie wspierał linnie wydawnicza to sukces niemal gwarantowany ;)
"Na harfach morze gra;
Kłębi się rajów pożoga;
I słońce, mój wróg słońce;
wschodzi wielbiąc Boga!"
Awatar użytkownika
savarian
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 288
Rejestracja: 30 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: The BestOwo Skierkowo
Kontakt:

Re: Klanarchia - Fantasy horror

Post autor: savarian »

Klanarchia w przedsprzedaży!

"Klanarchia w przedsprzedaży!Jak podaje wydawnictwo Copernicus Corporation premiera Klanarchii planowana jest na 30 czerwca 2009 roku, a już dzisiaj grę można zamówić w przedsprzedaży. W ofercie dostępny jest Pakiet Gracza (do 5 czerwca w cenie 99 zł) i Pakiet Mistrza Gry (280 zł), które oprócz podręczników zawierają mapy oraz specjalne dziesięciościenne kostki.

Po premierze ceny zestawów wyniosą odpowiednio 129 i 330 zł."


Ale ceny to doje...ali :/

Więcej info tutaj:

http://www.copcorp.pl/modules.php?op=mo ... =0&thold=0
"Na harfach morze gra;
Kłębi się rajów pożoga;
I słońce, mój wróg słońce;
wschodzi wielbiąc Boga!"
Awatar użytkownika
Bananidło
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 702
Rejestracja: 16 maja 2008, 15:38
Kontakt:

Re: Klanarchia - Fantasy horror

Post autor: Bananidło »

Chyba zapomnieli napisać przecinek po dwóch pierwszych cyfrach podając cenę podręczników. No chyba, że na Pakiet MG składa się dwunastu tomowa księga + zapasowa kopia na wypadek zgubienia oryginału oraz wiadro pozłacanych kostek.

Na stronie tego systemu jego autor chwalił się jak to chce stworzyć świat pełen białych plam na mapach, gdzie znane będą tylko zarysy geograficzne. Teraz każe płacić za te nic nie mówiące mapy tyle pieniędzy?
Kto gra w RPG, żyje podwójnie
ODPOWIEDZ