Strona internetowa i spot wyborczy

Tutaj zaś, wszelakie stare papierzyska przechowywać będziem.
Awatar użytkownika
Hunter
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 1670
Rejestracja: 16 maja 2008, 11:18
Kontakt:

Re: Strona internetowa i spot wyborczy

Post autor: Hunter »

To jest pewnie tak jak z głosowaniem poza miejscem zamieszkania. Możesz albo poprosić o zaświadczenie uprawniające cie do głosowania w której komisji chcesz (ale tu chyba musisz mieć meldunek jednak), albo o wpisanie cię na dodatkową listę w wybranym miejscu (wtedy nie musisz mieć meldunku). Głosujesz wtedy oczywiście na kandydatów którzy startują w miejscu w którym oddajesz głos.
Awatar użytkownika
Ślimak
Conan™ Seria Limitowana
Conan™ Seria Limitowana
Posty: 1341
Rejestracja: 16 maja 2008, 20:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Strona internetowa i spot wyborczy

Post autor: Ślimak »

Sąsiad pisze:Tak żeby naświetlić ewentualne niejasności:

rozśmieszył mnie nie fakt rozdawania bezdomnym, ale brak możliwości zdyskontowania ich poparcia. Bezdomny nie ma stałego zameldowania czyli nie może głosować. Biały Kielich rozlał się na darmo, Sadamie ;)
W ogóle jaki lol, nasz mentor ineligentor nie wie, że bezdomność nie równa się utracie praw obywatelskich, setnie się ubawiłem.
Religion is like a penis. It's fine to have one and it's fine to be proud of it, but please don't whip it out in public and start waving it around... and PLEASE don't try to shove it down my child's throat.
Awatar użytkownika
Wiś
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 679
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:03
Lokalizacja: Tatar

Re: Strona internetowa i spot wyborczy

Post autor: Wiś »

No właśnie, też się zdziwiłem, bo nawet ja o tym wiedziałem. :?
Awatar użytkownika
Hunter
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 1670
Rejestracja: 16 maja 2008, 11:18
Kontakt:

Re: Strona internetowa i spot wyborczy

Post autor: Hunter »

Myślę, że koledze Pisarzowi chodziło nie o utratę praw obywatelskich, tylko o brak odpowiednich procedur?
Sąsiad
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 731
Rejestracja: 06 wrz 2008, 12:58
Lokalizacja: Tatar-a-Karak

Re: Strona internetowa i spot wyborczy

Post autor: Sąsiad »

No to przecież oczywiste, że testowałem tylko waszą wiedzę w tym temacie ;)

a zweryfikowałem, niestety negatywnie, swoją :oops:

na manowce sprowadziła mnie fałszywie przyjęta analogia pomiędzy brakiem możliwości uzyskania bez adresu zamieszkania np. kredytu a dopisaniem do listy wyborców bez posiadania tegoż adresu. Taki przypadek zdarzył się notabene kilka lat temu we Francji, gdzie bezdomnym chcącym głosować adresu zameldowania "użyczyły" miejscowe instytucje opieki społecznej.
Dziękuję za korektę i cieszę się, że mogłem uzupełnić swoje wiadomości w tym zakresie 8-)

Ślimakowi zaś życzę kolejnych uniesień podczas rzadkich chwil mego humanistycznego niedomagania :)
"Kiedyś obudzicie się ze zdziwieniem, że dymają was z każdej strony na zmiany. Raz dobre, raz lepsze".
Awatar użytkownika
Phishy
Hamierykański tomahawek
Hamierykański tomahawek
Posty: 135
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:14

Re: Strona internetowa i spot wyborczy

Post autor: Phishy »

Odnośnie głosowania poza miejscem zamieszkania w wyborach samorządowych:
http://www.maszglos.pl/czy_moge_glosowa ... zkania.php

Co do osób bezdomnych - mogę walnąć cały wykład, przerabiałam ze studentami :evil:
Liczba graczy. Nie ilość. Na mój ogon! <><
Zablokowany