Strona 1 z 1

Muzeum Powstania Warszawskiego

: 16 gru 2008, 22:22
autor: Przemas
Witam.
Ostatnio byłem w Muzeum Powstania Warszawskiego i chętnie bym pojechał jeszcze raz.
Wrażenia. Muzeum to stoi na najwyższym poziomie. Zaraz na wejściu czyje się to atmosferę.Przez cały czas trwania wycieczki towarzyszy nam nastrojowa muzyka (odgłosy nawoływania, wybuchy bomb itp.). Znajdziemy tam replikę samolotu bombowego B-24 liberator (oryginalny latał nad warszawą i został strącony) różnego rodzaje bronie które były używane przez obie strony (oczywiście na znajdziemy tam niemieckiego tygrysa czy pantery). Ciekawym miejscem jest małe pomieszczenie ukazujące Niemców podczas powstania czy sylwetki ludzi zasłużonych podczas powstania. W muzeum tym znaleźć można codzienne życie powstańców. Przechodzi się repliką kanału jakim wycofywali się powstańcy. Dla mnie największym wrażenie zrobili rekonstruując zabudowania miejskie gdzie zamiast okien widziało się zdjęcia ludzi którzy zginęli podczas powstania i 3 nagrobki wśród nich.

Jako stowarzyszenie moglibyśmy zorganizować wycieczkę myślę że ludzie chętni się znajdą bo uwierzcie mi, WARTO. Koszt biletu grupowy wynosi 1 zł (od poniedziałku do soboty) a w niedziele wstęp wolny. Nie wiem ile by paliwo kosztowało ale myślę że zamknęlibyśmy się w granicach 20 zł od osoby.

Ktoś chętny ??

Re: Muzeum Powstania Warszawskiego

: 17 gru 2008, 11:44
autor: Rijel
Pomysł bardzo fajny, chętnie się wybiorę, w rozbudowanym muzeum jeszcze nie byłem :) .

Re: Muzeum Powstania Warszawskiego

: 17 gru 2008, 17:42
autor: Bączek
Hmmm , fajnie fajnie , tylko, że wolny termin chyba będę mieć dopiero po sesji ;) . Życzę, aby wycieczka doszła do skutku ! Ja w wolnej chwili też tam kiedyś zajrzę bo podoba mi się ogromnie to miejsce.

Re: Muzeum Powstania Warszawskiego

: 18 gru 2008, 04:30
autor: Skner
cudze chwaliła a swojego nie znata!!!! w Rawskim muzeum też jest fajnie!!! i rozdają takie małe cukiereczki.......

Re: Muzeum Powstania Warszawskiego

: 18 gru 2008, 16:11
autor: Przemas
Co do terminu to bym proponował przełom stycznia i lutego