My troll sense is tingling... [NFzF]

Tutaj zaś, wszelakie stare papierzyska przechowywać będziem.
Awatar użytkownika
Prozac
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 441
Rejestracja: 06 wrz 2008, 12:57
Lokalizacja: z dna beczki

Re: Noce Filmowe z Fantastyką

Post autor: Prozac »

Kompromisy z widownią zaprowadzą Cię prosto na dno, Witczak :) Im trzeba pokazać co jest dobre, a nie przyklaskiwać gustom które nie miały szansy się rozwinąć. Serio - jest kolosalna różnica klasy między "Matrixami", na pewno większa niż między "Piratami", więc powoływanie się na zasadę 'ostatnich dwóch cześci' nie ma sensu. Ja się nie kłócę, ale...
Trzeba też spojrzeć na widownię, które Noce Filmowe gromadzą.
Otóż to - trzeba jej pomóc. A jeśli chcesz im robić dobrze, to zapraszam do ponownego przejrzenia wyników ankiety z Fejsbuka. I dzwoń do filmoteki po "Szybkich i wściekłych" :lol:
Wasze płyty? Sru, kurwa, klozet.
Awatar użytkownika
Hunter
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 1670
Rejestracja: 16 maja 2008, 11:18
Kontakt:

Re: Noce Filmowe z Fantastyką

Post autor: Hunter »

Ja się zgodzę z Wojtkiem.
Puszczać to co woli zobaczyć widownia to sobie możesz jak robisz to tylko i wyłącznie dla kasy.
W tym przypadku tak nie jest, robimy to po to, żeby ludziom coś pokazać, do czegoś ich przekonać. Nie tylko zapewnić rozrywkę typu strzelanina z pościgiem na autostradzie, którą z chęcią obejrzą, pobawią się, pójdą do domu i jutro zapomną.
Dla tego powinniśmy wybierać filmy po prostu lepsze (w tym przypadku przynajmniej, bo nie chciałbym tutaj generalizować).
A że poprzednio była cześć II i III to jest jednorazowy przypadek a nie żadna zasada której trzeba się trzymać.
Awatar użytkownika
Ślimak
Conan™ Seria Limitowana
Conan™ Seria Limitowana
Posty: 1341
Rejestracja: 16 maja 2008, 20:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Noce Filmowe z Fantastyką

Post autor: Ślimak »

Piotrze i Pawle W. Jak czytam tutaj wasze wypowiedzi to odnoszę wrażenie, że wam się od przebywania w okolicach zarządu zdrowo w baniach poprzewracało. Wojtas staje tutaj w obronie dobrego kina (Jedyna Część Matrixa) przeciw chłamowi (Filmy o Efektach Specjalnych ze Słowem Matrix w Tytule), używając argumentów merytorycznych (Sąsiada ulubione słowo) natomiast wy w zamian podpieracie się swoimi rzygami, wzwodami, poziomem publiczności NFzF oraz ogólną hipotezą dotyczącą trylogii filmowych autorstwa Sadama. Na koniec zaś dorzucacie parę lekceważących uwag osobistych bez związku z tematem i myślicie, że jesteście zajebiści.

Zatem krótko i na temat:

- objawem pychy jest patrzenie z góry na publiczność NFzF, tym bardziej że,
- przedkładanie części 2 nad 1, argumentując to ilością akcji, rzygami i wzwodami stawia osobę przedkładającą w jednym szeregu ze stereotypem widowni jakim tak otwarcie gardzicie,
- używanie argumentu dotyczącego obecności gdzieś tam Moniki B. w kontekście jej dekoltu, (bo nic więcej to ona w tym filmie nie pokazała) jest co najmniej słabe, ja jak chcę popatrzeć na bidony na ekranie to odpalam redtube i mam do wyboru do koloru,
- teoria o puszczaniu końcowych części sag filmowych jest co najmniej chwiejna a jej stosowanie spowoduje w większości przypadków projekcję filmów gorszych.

Pytanie czy NFzF mają pełnić funkcję edukacyjną czy rozrywkową pozostawiam otwarte.
Religion is like a penis. It's fine to have one and it's fine to be proud of it, but please don't whip it out in public and start waving it around... and PLEASE don't try to shove it down my child's throat.
Sąsiad
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 731
Rejestracja: 06 wrz 2008, 12:58
Lokalizacja: Tatar-a-Karak

Re: Noce Filmowe z Fantastyką

Post autor: Sąsiad »

Z uwagi na gorejącą dyskusję o repertuarze i idei Nocy Filmowych z Fantastyką chciałbym przypomnieć wypowiedź p. Szczepkowskiej, że 4 czerwca 89' skończył się w Polsce komunizm ( :roll: ). Nie ma już narad produkcyjnych, rad zakładowych i opinii aktywu, tylko demokratura urzędasów. Urzędasami jesteśmy my (ja jako brat Koordynatora - Paweł, zawsze Cię ceniłem!) i dlatego 25 czerwca odbędą się projekcje Matrixa 2 i 3. Wy macie tylko podnosić rączki w odpowiednich momentach i dokonywać aplauzu.

Ludu won!
"Kiedyś obudzicie się ze zdziwieniem, że dymają was z każdej strony na zmiany. Raz dobre, raz lepsze".
Awatar użytkownika
Rijel
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 1611
Rejestracja: 16 maja 2008, 13:02
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Noce Filmowe z Fantastyką

Post autor: Rijel »

Myśl Sadama o dwóch ostatnich częściach wyświetlanych przez nas i pierwszej, którą można zobaczyć na własną rękę, moim zdaniem taka chwiejna nie jest. Jest to jakiś pomysł. Zwłaszcza że zarówno w Piratach jak i w Matrixie części te są fabularnie ze sobą powiązane. Rozumiem jednak głosy sprzeciwu, nie uważam, że Matrix I okazałby się za trudny i ogólnie bliżej mi do tego co przedstawił Wojtek. Jednak Sąsiadowi nie można odmówić słuszności - to Paweł został koordynatorem i to on podejmuje decyzje, a jak do tej pory spotyka się z nieustanną krytyką. Przypomnę tylko jakie w Tobie, Ślimaku, budziły się emocje, gdy byłeś koordynatorem Toporiady i że przypomnę tylko sprawę "Miss Toporiady", zagroziłeś zrzeczeniem się swojej funkcji ("(...)Ja się na to absolutnie nie zgadzam i nie zamierzam firmować takiego gówna swoim nazwiskiem, ze wszelkimi konsekwencjami łącznie z pierdolniecięm tego wszystkiego w diabły. Nie, Hubercie, ja nie żartuję. ŻENADA."). Być może rzeczywiście "od przebywana w okolicach zarządu zdrowo w baniach" się przewraca, a wiesz o tym najlepiej, bo przez ponad dwa lata byłeś członkiem zarządu ;) .
Gdy nadejdzie dzień sądu najładniejszy z najładniejszych przyzwie zapomnianych. W lewą dłoń weźmie on magiczne figury, w prawicy będzie dzierżył księgę złą i słowami swymi sprawi że klan bez nazwy z popiołów powstanie.
Awatar użytkownika
Prozac
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 441
Rejestracja: 06 wrz 2008, 12:57
Lokalizacja: z dna beczki

Re: Noce Filmowe z Fantastyką

Post autor: Prozac »

Nie uważam, żeby Wiś był 'nieustannie krytykowany' - wręcz przeciwnie, sam go chwaliłem w zeszłym miesiącu i byłem tylko jednym z wielu, którzy tak postąpili. Podtrzymuję, że było dobrze. Ryjku, nikt nie chce podejmować decyzji za Wisia - ja zapytałem, czy decyzja o wyborze filmów jest ostateczna, bo jestem zdania, że został popełniony błąd.

Żadnej sensownej odpowiedzi się nie doczekałem, poza cytatem z 'teorii Sadama' i stwierdzeniem, że mam się nie bać, bo "ludzie i tak przyjdą" :lol:. Uważam, że nie po to robimy NFzF, żeby tak argumentować decyzje.
Dlaczego nie może być "jedynki"? Nie wiadomo nadal. Ale wiemy już kiedy Sąsiad ma wirtualny wzwód :lol:, a kiedy rzyga, no i że na tej podstawie nie ma "jedynki". Szanuję urząd koordynatora, ale trzeba, kurwa, do tego jeszcze gadać z sensem :) A propos "urzędasów" - Piotrusiu, my chcemy pomóc, by NFzF były zajebiste, a nie zabierać bratu urząd. Możesz usiąść.

Brednie wylewające się spod palców Sąsiada pomijam łaskawym milczeniem. Straszne ostatnio panują upały, uff, puff.

PS. Analogii do sytuacji z "Miss Toporiady" nie widzę, mimo usilnej próby jej dostrzeżenia. :)
Wasze płyty? Sru, kurwa, klozet.
Sąsiad
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 731
Rejestracja: 06 wrz 2008, 12:58
Lokalizacja: Tatar-a-Karak

Re: Noce Filmowe z Fantastyką

Post autor: Sąsiad »

Prozac pisze:Ale wiemy już kiedy Sąsiad ma wirtualny wzwód :lol:, a kiedy rzyga, no i że na tej podstawie nie ma "jedynki". Szanuję urząd koordynatora, ale trzeba, kurwa, do tego jeszcze gadać z sensem :) A propos "urzędasów" - Piotrusiu, my chcemy pomóc, by NFzF były zajebiste, a nie zabierać bratu urząd. Możesz usiąść.
Prozac pisze:Brednie wylewające się spod palców Sąsiada pomijam łaskawym milczeniem.
"Kiedyś obudzicie się ze zdziwieniem, że dymają was z każdej strony na zmiany. Raz dobre, raz lepsze".
Awatar użytkownika
Ślimak
Conan™ Seria Limitowana
Conan™ Seria Limitowana
Posty: 1341
Rejestracja: 16 maja 2008, 20:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Noce Filmowe z Fantastyką

Post autor: Ślimak »

Rijel pisze:Myśl Sadama o dwóch ostatnich częściach wyświetlanych przez nas i pierwszej, którą można zobaczyć na własną rękę, moim zdaniem taka chwiejna nie jest. Jest to jakiś pomysł.
Problem polega na tym, że jest to pomysł "jakiś", a nie dobry.
Rijel pisze:Jednak Sąsiadowi nie można odmówić słuszności - to Paweł został koordynatorem i to on podejmuje decyzje, a jak do tej pory spotyka się z nieustanną krytyką.
A ja mogę odmówić Sąsiadowi słuszności i odmawiam. To, że Paweł podejmuje decyzje nie oznacza, że my nie mamy prawa z tymi decyzjami dyskutować i próbować na nie wpływać. A krytyki jest znaczniej mniej od pochwał, więc bym nie przesadzał.
Rijel pisze:Przypomnę tylko jakie w Tobie, Ślimaku, budziły się emocje, gdy byłeś koordynatorem Toporiady i że przypomnę tylko sprawę "Miss Toporiady", zagroziłeś zrzeczeniem się swojej funkcji ("(...)Ja się na to absolutnie nie zgadzam i nie zamierzam firmować takiego gówna swoim nazwiskiem, ze wszelkimi konsekwencjami łącznie z pierdolniecięm tego wszystkiego w diabły. Nie, Hubercie, ja nie żartuję. ŻENADA.").


Wisiu podlega znacznie mniejszej presji niż podlegałem ja podczas organizowania Toporiady 2010. Poza tym analogii nie widzę, ja zagroziłem swoim odejściem, a nie posunąłem się do czegoś takiego:
Sąsiad pisze:Wy macie tylko podnosić rączki w odpowiednich momentach i dokonywać aplauzu.
Piotrze, jeżeli to zdanie odzwierciedla Twoje rzeczywiste poglądy to nie mów mi cześć na ulicy.
Rijel pisze:Być może rzeczywiście "od przebywana w okolicach zarządu zdrowo w baniach" się przewraca, a wiesz o tym najlepiej, bo przez ponad dwa lata byłeś członkiem zarządu ;) .
Widzę, że za swoją życiową misję uznałeś przysranie mi tyle razy ile a przysrałem Tobie, proponuję zatem zacząć dbać o siebie bo będziesz musiał długo przebywać na tym padole łez.

EDIT: A tak w ogóle wyciąganie z dupy awantury sprzed roku bez większego związku z dyskusją tylko po to, żeby zafundować sobie okazję do personalnej wycieczki na mnie, nic do tej dyskusji nie wnosi a tylko odwraca uwagę od jej meritum.
Ostatnio zmieniony 01 cze 2011, 10:51 przez Ślimak, łącznie zmieniany 1 raz.
Religion is like a penis. It's fine to have one and it's fine to be proud of it, but please don't whip it out in public and start waving it around... and PLEASE don't try to shove it down my child's throat.
Sąsiad
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 731
Rejestracja: 06 wrz 2008, 12:58
Lokalizacja: Tatar-a-Karak

Re: Noce Filmowe z Fantastyką

Post autor: Sąsiad »

Ślimak pisze:Piotrze, jeżeli to zdanie odzwierciedla Twoje rzeczywiste poglądy to nie mów mi cześć na ulicy.
nie wiesz :lol:

Widzę, że jedyną sensowną opcją wyjścia z tego światopoglądowego pata jest strzelenie wszystkich przez wszystkich po ryju.

Kulką.

Z farbą.
"Kiedyś obudzicie się ze zdziwieniem, że dymają was z każdej strony na zmiany. Raz dobre, raz lepsze".
Awatar użytkownika
Ślimak
Conan™ Seria Limitowana
Conan™ Seria Limitowana
Posty: 1341
Rejestracja: 16 maja 2008, 20:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Noce Filmowe z Fantastyką

Post autor: Ślimak »

A więc założę sobie, że tak jest. Miło było Pana znać.

EDIT: Za paintball podziękuję, wolny czas zwykłem spędzać z ludźmi, których lubię.
Religion is like a penis. It's fine to have one and it's fine to be proud of it, but please don't whip it out in public and start waving it around... and PLEASE don't try to shove it down my child's throat.
Zablokowany