Sprawa Sadama

Tutaj zaś, wszelakie stare papierzyska przechowywać będziem.
Awatar użytkownika
dessmon
Cuś na kształt tasaka
Cuś na kształt tasaka
Posty: 74
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:05

Re: Komitet Organizacyjny

Post autor: dessmon »

^sadam pisze:
Kaczor Xarion pisze:PS: i mam nadzieje że nikt mnie od gejów nie zwyzywa za pchanie sie do kuchni :D
No nie wiem... Przecież prawdziwemu facetowi nie wypada latać w fartuszku i babrać się w garach.
Raczej wyzwałbym kogoś kto nie chce być w grupie z samymi dziewczynami, widać męskiego towarzystwa mu brakuje :)


Co do poprzedniego postu Sadama uważam że nic złego nie napisałem. Forma moich wypowiedzi nie zmienia się od dawna. Teraz już mamy formalne stowarzyszenie które ma też sposoby na reagowanie na takie sytuacje. (bany/wykluczenia/kary) Można chyba takie rzeczy zgłaszać.

Jedyne co mnie dziwiło to to że ktoś zamiast powiedzieć gdzie by się widział, tylko buczał że ma niewyczerpany potencjał i nikt tego nie potrafi wykorzystać.

A homofobem jestem i ****!!
Awatar użytkownika
Jankoś
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 5232
Rejestracja: 16 maja 2008, 12:31
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Komitet Organizacyjny

Post autor: Jankoś »

Sadamie jakbyś nie zauważył to zareagowałem wpisem moderatora w poście Suji.
Forum jest dobrym miejscem do wyrażania takich opinii tyle ,że bez obrażania drugiej osoby.

Natomiast Twoja postawa też nie do końca mi się podoba, choćby dlatego, że w pewien sposób deprecjonuję pracę jaką wykonują dziewczyny, jakby była gorsza, a Ty stworzony do wyższych celów. Są osoby(na przykład Siekierki) ,które napracowały się bardzo na poprzednich Topo więc mają moralne prawo grymasić co do wyboru sekcji, Ty do osób najwięcej pracujących nie należałeś choć nigdy nie powiem ,że nic nie robiłeś. Choćby dlatego mógłbyś trochę nadrobić cięższą i być może mniej przyjemną pracą. Zresztą sam oferowałeś dużą pomoc jako jeden z pierwszych w tym roku.
Zastanów się czy Twoje wypowiedzi są do końca w porządku ,słusznie zarzucasz Suji homofobie i brak pewnej poprawności politycznej ,ale Twoje posty są wybitnie seksistowskie i szowinistyczne.


Suja przypomniał ,że mamy Stowarzyszenie i można zgłaszać różne zastrzeżenia. Owszem jeśli któryś z Was Panowie uważa to za słuszne ,może zgłosić taki wniosek do Sądu Koleżeńskiego czyli Starszyzny.
Fakt ,że Twoje wypowiedzi często są w takiej formie ,ale kiedy wypowiadasz się o Sadamie w mojej subiektywnej opinii nie ma w tym typowego dla Ciebie specyficznego poczucia humoru tylko czysta złośliwość i chęć obrażenia go. Posty ludzi z zewnątrz czyli Cado i Savariana mogą świadczyć ,że nie jestem w tym odczuciu odosobniony.

Co do zamiany z Xarionem ,decyzja należy do Aćki i K8 czyli szefów obydwu sekcji. Jeśli oboje wyrażą zgodę to ja nie mam nic przeciwko. Sadamie ponieważ to Ty chcesz się przenieść , skontaktuj się z Nimi.

Temat zamierzam wydzielić i przenieść do Zamtuzu, tylko tam się nadaje.
"Rava urbs mea,societas "Secures" vita mea"

Dajcie żyć po swojemu - grzesznemu,
A i świętym żyć będzie przyjemniej!
Awatar użytkownika
Kraszan
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 391
Rejestracja: 16 maja 2008, 13:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Sprawa Sadama

Post autor: Kraszan »

Cóż powolutku zbliżamy się do Topo2009 i już jak co roku powolutku zaczynają się napięcia.
Co do przydziałów Panowie i Panie pomyślcie zanim jeden rzuci że nie chce a drugi że ten że nie chce to jest be.
Sadamie uważasz, że Bączek dźwignie garnek z 30 kg wody i ziemniaków ??, mysłisz że dziewczyny kazały by Ci założyć fartuszek i obierać ziemniaki ( raczej watpie gdyż ktoś kto ich nie obiera zmarnuje ich połowę a to już na pewno nie przeszło by uważnego oka Pań ), do dziewczyn musi zostać przydzielony jeden facet po to by cieżkie prace mógł robić za nie. Nie widzę tu niczego obraźliwego, niczego ujmującego czci i honorowi męskiemu.
Dziekuję Łukaszowi za chęć cywilizowanego rozwiązania problemu, dogadają się na pewno obie sekcje co do waszej zamiany. Ja na miejscu dziewczyn zrobiłbym raban że ktoś je traktuje jak narzedzia do gotowania. A tym nie są mają jedną z najcięższych prac na Topo i to im należy się pokłon za to że nasze wygłodniałe ryje chcą czasem nakarmić. Pomyślcie zanim coś napiszecie głupiego. Nie chce mi sie nawet takich pierdół jak powyżej czasem nawet czytać bo i po co ? .

Temat uważam za zamkniety i zamykam go . Jak sie jeszcze komuś przydział nie podoba to proszę o PW do swoich szefów grup a nie wywalanie żalów na forum. Grupy można zawsze zamienić tylko trzeba chcieć a nie sie od razu obrażać.
Obrazek
Awatar użytkownika
Olynka Badi
Katowski No. 666
Katowski No. 666
Posty: 754
Rejestracja: 13 wrz 2008, 09:48
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/HollyŁódź

Re: Sprawa Sadama

Post autor: Olynka Badi »

Kraszan ja nie widzę powodu, żeby robić awanturę. Chyba każda z przydzielonych dziewczyn była świadoma, że kuchnia i sklepik zostanie w naszej gestii i raczej nie ma żadnego sprzeciwu. Przeważnie, że większość z nas lubi gotować, a gotowanie zeszłorocznego bigosu będzie na pewno dla mnie niezapomniane. Postawa Sadama jest smutna i jestem rozczarowana podejściem. Wystarczyło odezwać się do organizatorów. Raban nie jest potrzebny. Uważam, że zawsze znajdzie sie chętny mężczyzna do pomocy.

Jeszcze jedno MĘŻCZYZNA W KUCHNI W TYCH CZASACH NIE JEST NICZYM DZIWNYM!!! Z doświadczenia wiem, że faceci mają lepsze wyczucie smaku. Sadi nie chcę Cię obrażać, bo uważam, że nie ma powodu, ale uświadomić. Włącz odbiornik telewizyjny, przyjrzyj się trzy czwarte programów o gotowaniu prowadzą mężczyźni. Tyle.
"Ten prezydent o nazwisku Komorowski pewnie rozzłościłby się, gdyby się dowiedział, że jest taki obywatel najniższej kategorii, który pisze, szanując zasady ortografii."
Awatar użytkownika
Przemas
Polucja drwala
Polucja drwala
Posty: 211
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:22
Lokalizacja: Miasto kwarciane Rawa

Re: Komitet Organizacyjny

Post autor: Przemas »

Przemas pisze:Jeśli się Saddamowi to nie podoba to ja bardzo chętnie się z nim zamienię.
I nie tylko Łukanio chciał to załagodzi to szybko jeszcze w fazie zalążku zanim by to się przerodziło w jakąś batalie o nic

Edit.

Od razu pisze żeby nie było jeśli będzie trzeba to nie ma problemu mogę zostac w sekcji V ale jesli mam byc szczery to mi nie pasuje jesli byla by taka mozliwos to prosil bym o zmiane na inna sekcje np.: I i IV
Ostatnio zmieniony 24 mar 2009, 20:33 przez Przemas, łącznie zmieniany 1 raz.
Niemiec Moskal Nie Osiędzie,
Gdy Jąwszy Pałasza,
Hasłem Wszystkich Zgoda Będzie
I Ojczyzna Nasza.
Awatar użytkownika
Bananidło
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 702
Rejestracja: 16 maja 2008, 15:38
Kontakt:

Re: Sprawa Sadama

Post autor: Bananidło »

Jestem... aż nie wiem jak mam opisać moje uczucia. Cóż za brak obiektywizmu! Cóż za brak sprawiedliwości!

Pozwólcie, że w skrócie opiszę jak wygląda sytuacja:

Została przedstawiona lista osób i ich zadań na Toporiadzie. Osobie A się to nie spodobało, co komunikuje reszcie (w sposób uznany przez większość za nieodpowiedni). Osoba B, najwyraźniej poruszona tym postem, wyzywa osobę A od pierdół i gejów. Moderator zamiast skasować/ocenzurować obraźliwy post prosi o jego przeformułowanie autora. Osoba A piesze wyczerpujący post, w którym wyjaśnia, że to co było odczytane za nieodpowiednie było po prostu żartem, zwraca w kulturalny sposób uwagę osobie B, opisuje swoje stanowisko.

A co się dzieje potem?

Zwraca się uwagę osobie A, że zachowała się głupio! Winę za tą kłótnie na forum zrzuca się na nią! Traktuje jakby popełniła nie wiadomo jakie przewinienie!

Taka sytuacja nigdy by nie zaszła, gdyby nie fakt, że osobami A i B jest Sadam i Suja. Gdyby pod te dwie literki wsadzić przypadkowe osoby to forum, aż trzęsłoby się od komentarzy nad brakiem kultury osoby B i tym jak źle została potraktowana osoba A.

Ja rozumiem, że Suja wiele zrobił dla stowarzyszenie, lecz ten brak obiektywności minie przeraża, zaskakuje i obrzydza!

Napisanie takiego postu, jak Suja zawsze powinno być krytykowane i potępiane, cokolwiek zrobiłaby strona obrażana. Do takich rzeczy nie może dochodzić na publicznym forum.

A na koniec cały temat zrzuca się do Zamtuza, by niewygodna wymiana zdań została w nim zapomniana.

P.S. Wiele straciłeś, Suja, w moich oczach nie potrafiąc pohamować się i pisząc taki post.
Kto gra w RPG, żyje podwójnie
Sonic
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 263
Rejestracja: 11 wrz 2008, 12:29

Re: Sprawa Sadama

Post autor: Sonic »

zgadzam się z Olą,że awantura jest tu zbędna. Myślę,że przydzielenie Sadama do "kuchni" było dośc zaskakujące dlatego nie dziwie się jego niezadowoleniu,ale można to było załatwic z osobami odpowiedzialnymi za organizację konwentu.Nie uzasadnia to oczywiście wypowiedzi Piotrka.. Poruszenie wywołane jego złośliwym postem byc może na przyszłośc oszczędzi nam takich konfliktów...
Zamiana Xariona z Sadamem załagodzi sytuację.Gratuluję mądrego podejścia do sprawy. Pomoc płci przeciwnej rzeczywiście będzie mile widziana.
Obrazek
Awatar użytkownika
Olynka Badi
Katowski No. 666
Katowski No. 666
Posty: 754
Rejestracja: 13 wrz 2008, 09:48
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/HollyŁódź

Re: Sprawa Sadama

Post autor: Olynka Badi »

Sonic a mężczyzna nam będzie potrzebny również do walczeniem z batalionem much w kuchni :D Same tej wojny nie wygramy :)
"Ten prezydent o nazwisku Komorowski pewnie rozzłościłby się, gdyby się dowiedział, że jest taki obywatel najniższej kategorii, który pisze, szanując zasady ortografii."
Awatar użytkownika
dessmon
Cuś na kształt tasaka
Cuś na kształt tasaka
Posty: 74
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:05

Re: Sprawa Sadama

Post autor: dessmon »

Bananidło pisze:Napisanie takiego postu, jak Suja zawsze powinno być krytykowane i potępiane, cokolwiek zrobiłaby strona obrażana. Do takich rzeczy nie może dochodzić na publicznym forum.
Też uważam że nie powinno by to być na publicznym forum(o tym od dawna mówiłem). Sam dałem przykłady możliwości ukarania mnie.
Bananidło pisze:A na koniec cały temat zrzuca się do Zamtuza, by niewygodna wymiana zdań została w nim zapomniana.
Chciałem sam wy***** moje posty stamtąd. I prosić też o to samo osoby w tym uczestniczące(Sadama też) od momentu gdy problem powstał.
Bananidło pisze:P.S. Wiele straciłeś, Suja, w moich oczach nie potrafiąc pohamować się i pisząc taki post.
To już kwestia tego czy chciałem się pohamować czy pochamować sobie :)

Powiem tylko tyle:
jeśli uważasz, że sprawa toczy się o to ile zrobiłem dla Toporów(a zrobiłem niewiele biorąc pod uwagę ile w nich jestem), a nie o to że w jakiś tam sposób miałem racje to czuję się urażony

Tak naprawdę każdy z nas jest tylko częścią składową projektu, który się nazywa TOPORIADA i tą swoją częścią powinniśmy zająć się jak najlepiej

Inaczej pisać nie umiem, inaczej pisał nie będę, za nic przepraszać nie zamierzam, a że moja obecność tworzy tylko problemy, tak więc z forum rezygnuję

PS od nośnie Toporiady Bączek nr do mnie ma więc to nie zmieni tego, że przy TOPO dalej chciałbym pomóc (jeśli nikt nie ma nic przeciwko)


Moja sugestia to po całej tej sprawie totalnie wyjebać ten temat, co by nie był na wokandzie. Uznajmy że ja przegrałem
Awatar użytkownika
Jankoś
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 5232
Rejestracja: 16 maja 2008, 12:31
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Sprawa Sadama

Post autor: Jankoś »

Banan mam wrażenie ,że szwankuje u Ciebie czytanie ze zrozumieniem.
Nie zrzucam winy na Sadama za tą kłótnie. Kłótni jest winny Suja ze względu na swój niekulturalny i obraźliwy post.
Co nie zmienia faktu ,że postawa Sadama mi się nie podoba i zresztą wielu innym osobom ,ale to w żaden sposób nie usprawiedliwia obrażania go.

Obie te sprawy starałem się wyrazić w edycji postu Suji i w swoim poście. Jeśli nie zrobiłem tego dostatecznie jasno to przepraszam.

Inna sprawa z cenzurą, ja jestem generalnie przeciwnikiem cenzury i nie będę cenzurował postów chyba ,że w skrajnych przypadkach.

Jest wśród Nas kilku modów (choć ostatnio mam wrażenie jakbym był sam) i jeśli Ty Bananie uważasz to za słuszne to usuń te posty.
"Rava urbs mea,societas "Secures" vita mea"

Dajcie żyć po swojemu - grzesznemu,
A i świętym żyć będzie przyjemniej!
Zablokowany