Wesołych Świąt

Tutaj zaś, wszelakie stare papierzyska przechowywać będziem.
Awatar użytkownika
Człowiek-Namiot
Ciupozka ch... zbója
Ciupozka ch... zbója
Posty: 188
Rejestracja: 06 wrz 2008, 12:59
Lokalizacja: _!_S_T_O_L_Y_C_A_!_
Kontakt:

Re: Wesołych Świąt

Post autor: Człowiek-Namiot »

"Give peace a chance" :-D

Zgadzam się w całej rozciągłości z Bananem, ale pociągnę temat lekko, jedziemy akapitami.

"Człowiek to z natury samolubne zwierze [...]

Bzdura!
Człowiek jest z natury zwierzęciem stadnym i wspomagającym pobratymców.
Ilu ludzi głosuje na komunistów walczących o zasiłki, posiłki, ubezpieczenia i fundusze dla najuboższych?
Byłeś na Łudstoku? Widziałeś ile zgarnia WOŚP i dla kogo?
No to o cóż Ci kaman?
Ludzkiego szczęścia się nie mierzy, ale jak kupuje się prezenty dla bliskich, to chyba się wie, co by im sprawiło radość/przydało się. Tradycja jest różna u różnych ludzi, ja już dostałem jeden prezent, pozostałe dokładnie wiem, jakie będę miał, bo o takie prosiłem i wiem, że się z nich ucieszę.

"I te obrzydliwe i sztuczne do bólu upominki w firmach czy uczelniach [...]"
Jak wylosujesz swój prezent, to spoko: przecież Ty go kupowałeś, a chyba nie jesteś złamasem, który kupił coś, czego by nie chciał dostać, co nie? A ślepy z filmu też się ucieszy, bo ma bliskich, których kocha/lubi/szanuje i oni sobie obejrzą film.


"Kartki z życzeniami, to to już jest głupota.[...]"
Damn, You're right! ;-)

"Wróćmy do tych urodzin. Spod jakiego znaku zodiaku był nasz cieśla?[...]
Nie, mój drogi, bo znaki zodiaku to wymysł Szatana :geek:
A czemu Ty, Sadamku, masz urodziny w tym miesiącu, a nie innym? Bo masz i kropka. A Jezusek ma, żeby dać prztyczka w nos tym, co modlili się do wężów, dzików i innych odyńców i akurat mieli swoje święta.

"Ludzie są głupi, nie uważacie? Przytoczę przykład"
Ludzie też są głupi pod innymi względami: na przykład mówią: "na zdrowie" jak ktoś kichnie, a przecież ewidentnie nie jest zdrowy i to, że kichnął tym bardziej go nie ozdrowi, ale tak się mówi. Albo "smacznego" albo "dzień dobry" - gówno tam nie dobry, autobus mi uciekł, i co? I jajeczko, bo tak się mówi i cześć. Zwyczaj? Tradycja? Cokolwiek? Poza tym to jakaś jest rozrywka dla starych: o, a pamiętasz jak Sadamek srał pod siebie? I wtedy mu, naiwniakowi, mówiliśmy, że przyjdzie Mikołaj, a od, frajerzyna tępy, wierzył :-) wspomnień czar, te sprawy...

"Przecież święta to OKAZJA na takich właśnie zajebiście głupich ludzi[...]
Tak samo, jak nowy rok i każdy inny dzień roku: ci cwaniacy sprzedają Ci pidżamę nie tylko w święta, a Ty, durny, kupujesz ją i śpisz w niej! O panie, dałeś ciała jak motyl: kupiłeś ją w promocji o połowę taniej! Biedny frajerzyna!

Wesołych i pogodnych świąt, Misie Toporowe :-)

[tekst pisany dla prowokacji i na szybko (nie dość szybko, autobus mi uciekł i się spóźnię na piwo ;-) ]

Aha, Savku: ktoś Ci może objaśnić pokrótce co i jak z tym Bogiem, potem się chodzisz do kościoła, gdzie czytają Ci Pismo Święte i w dodatku z komentarzem księdza.
No i jak nie ma i nie było Nazaretu, jak stoi w tym samym miejscu od 9k lat?!? http://pl.wikipedia.org/wiki/Nazaret :lol:
Człowiek Namiot pie***li zasady!
I nie jest frajerem!

Obrazek
Awatar użytkownika
Mardock
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 515
Rejestracja: 06 wrz 2008, 15:49

Re: Wesołych Świąt

Post autor: Mardock »

A ja tam lubie świeta i te komercyjne reklamy z coca cola,Kevina samego w domu,mikołaja,i choinki.Poza tym Mikołaj jest,nie znacie sie.
No niby człowiek nie potrzebuje świąt żeby spotkac sie z rodzina,ale niech kazdy powie sobie:nie majac tych kilku wolnych dni czy spotka sie w takiej atmosferze z cała rodzina,porozmawia,pospiewa(choć sam tego nie lubie :D)?
Czy sadam na codzien ktos do Ciebie zadwoni i szczerze życzy Ci czegoś miłego,i powie dobre slowo?Atmosfera świąt w tym pomaga :)
Ja tem lubie święta,za klimat,za wolne i za pozytwny klimat,bo takie święta mają :)
O o!
Awatar użytkownika
savarian
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 288
Rejestracja: 30 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: The BestOwo Skierkowo
Kontakt:

Re: Wesołych Świąt

Post autor: savarian »

A od kiedy ludzie są tak ufni, że wystarczy usłyszeć od kogoś "o Bogu" zwłaszcza jak sam napisałeś "z komentarzami" które naaaaaapewno obiektywne nie są ;) ech... temat na dłuuugie rozmowy a nie na forum :)

P.S. Nie będę pisał o "Nazarecie" bo to już będzie mega of top ;p ;p W skrócie. Nazaret to określenie (w czasach Chrystusa) dzielnicy żydowskiej miasta, która zamieszkana była przez uchodźców (głownie z sekty Nazarejczyków) i dlatego nazwa. Błędem jest tylko utożsamianie postaci Chrystusa z miejscem Nazaretem a nie przynależnością do jego mieszkańców. Nazarejczyków. Przyznaje posta napisałem za szybko i niedokładnie się wyraziłem.

A co do świąt każdy ma prawo swoje zdanie o nich powiedzieć. Dla mnie święta nie maja klimatu, są płytkie i naciągane. Co nie znaczy ze będę rzucał bombkami w tych co je lubią ;)
I jeszcze jedno w ramach protestu samozwańczo mianuję "Ostatni Drakkar" na oficjalną kolędę 2008 roku :D a czemu... a bo tak... :twisted: :twisted:
Pozdro for all
"Na harfach morze gra;
Kłębi się rajów pożoga;
I słońce, mój wróg słońce;
wschodzi wielbiąc Boga!"
Awatar użytkownika
Mardock
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 515
Rejestracja: 06 wrz 2008, 15:49

Re: Wesołych Świąt

Post autor: Mardock »

To cieszta się chociaż,że wolne i sie nażreta :D
O o!
Awatar użytkownika
savarian
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 288
Rejestracja: 30 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: The BestOwo Skierkowo
Kontakt:

Re: Wesołych Świąt

Post autor: savarian »

Wolne... :) to zawsze się cieszę
Ze się nażre... niezbyt bo potem trzeba się pozbyć tego z brzuszka :D:D:D
"Na harfach morze gra;
Kłębi się rajów pożoga;
I słońce, mój wróg słońce;
wschodzi wielbiąc Boga!"
Awatar użytkownika
Skner
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 460
Rejestracja: 16 maja 2008, 11:30
Lokalizacja: Ztamtondtu (Zimbabwe)

Re: Wesołych Świąt

Post autor: Skner »

a ja tam lubię święta... i mam w dupie całą tą komercje hehe.... nie ma to jak sklep z zabawkami:D "frajerów" pelno, a kasa leci...

atmosfera git... wszyscy mili jak nigdy, nikt nikogo sie nie czepia... wolne.. pyszna szamka... w spokoju można się nawalić dobrą wódą z dziadkiem i posluchac jak to kiedys było... i człowiek nie mysli o problemach... bo z problemow świata już wyrosłem i mam to w dupie, wystarczą mi te moje. ja to lubię... szkoda że nie jest tak przez cały rok...

Także życzę wszystkim wesołych świąt i małego kaca

a specjalnie dla Area P92 WESOŁY ŚWIĄD!!!!! :twisted:
a ja klade lahe nato czy zygasz na widok moich błeduw ortograficznych... jesli umiesz je wylapac znaczy ze umiesz odczytac sens tego co napisalem bo gówno i guwno zawsze śmierdzi tak samo
Awatar użytkownika
Olynka Badi
Katowski No. 666
Katowski No. 666
Posty: 754
Rejestracja: 13 wrz 2008, 09:48
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/HollyŁódź

Re: Wesołych Świąt

Post autor: Olynka Badi »

Odnoszę się do rozkminy Sadama, dlaczego święta są w grudniu.

Otóż Grecy świętowali naszego ówczesnego "Sylwestra" już długo przed narodzinami Chrystusa. Cieszyli się, dawali sobie prezenty, składali życzenia. To był dla nich najszczęśliwsze chwile w roku, gdyż dzień stawał się coraz dłuższy. Chrześcijanie bardzo mądrze obrali właśnie tę datę jako narodziny Chrystusa, ponieważ było to ułatwienie dla niech i zasugerowanie celebrowania tego święta. Terminem ładnie wpasowali się w czas nowego nadchodzącego roku, dający dużo radości ludziom, którzy dzięki temu mogli dłużej pracować i oczekiwać na zbiory plonów. Wobec tego Sadamku Święta wcale nie są w grudniu, dlatego że wódka jest chłodniejsza tylko, przepraszam za określenie dla mnie samej przykre, wyrachowania chrześcijan.
A co do znaku zodiaku Jezusa podobno był spod znaku Ryb.


W każdym razie ciepłych, rodzinnych, pełnych małych i dużych przyjemności oraz oczywiście wesołych świąt! :)
"Ten prezydent o nazwisku Komorowski pewnie rozzłościłby się, gdyby się dowiedział, że jest taki obywatel najniższej kategorii, który pisze, szanując zasady ortografii."
Awatar użytkownika
savarian
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 288
Rejestracja: 30 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: The BestOwo Skierkowo
Kontakt:

Re: Wesołych Świąt

Post autor: savarian »

Hej Olynka nie wiem jak było w Grecji ale "wyrachowania chrześcijan" w odniesieniu do naszych rodzimych terenów nie musimy szukać tak daleko ;) Jak już wspomniałem wszystkie plemiona Germańskie obchodziły Jul, który został zamieniony na Boże Narodzenie. Słowianie natomiast "nie gęsi" i swoje święta też mieli. Nazywały sie one Szczodre Gody i były dokładnym odpowiednikiem Święta Dwunastu Nocy i to właśnie owe obrządki pogańskie zamieniono na święta chrześcijańskie. Niby idea taka sama ale nie sądzę aby Grecki Sylwester miał jakiekolwiek znaczenie dla nawracanych pogan ze słowiańszczyzny ;) Może Grecja była pierwszym miejscem gdzie dokonano takiej "nakładki religijnej", tego nie wiem ale potem tam gdzie czyniono chrystianizacje wybierano po prostu najodpowiedniejsze święto danego ludu by zmienić je, w któreś ze świąt chrześcijańskich, a fakt, że większość ludów miała święta w podobnym czasie ułatwiał tylko ów proceder :)
"Na harfach morze gra;
Kłębi się rajów pożoga;
I słońce, mój wróg słońce;
wschodzi wielbiąc Boga!"
Awatar użytkownika
savarian
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 288
Rejestracja: 30 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: The BestOwo Skierkowo
Kontakt:

Re: Wesołych Świąt

Post autor: savarian »

Prince of Darkness pisze:Miało być świątecznie a zrobiła się dysputa. Zawiódłbym niektórych gdyby mój głos nie zabrzmiał w tym temacie :twisted:
savarian pisze:Rzeczą o jakiej też nie wie chyba nikt (generalizuję) z wierzących jest fakt, że ich święto to (tak jak niemal wszystkie pozostałe) nie ICH święto, a religijna podmianka. "Wigilia" bowiem istniała już setki lat temu pod inną nazwą.
Niedobrzy chrześcijanie! :lol: Wierzenia religijne skandynawów za to pewnie nie mają żadnych zapożyczeń, a ich bogowie zrodzili się zaraz po Wielkim Wybuchu, lub jak kto woli byli zaraz po Nicości. Człowiek już w epoce kamienia łupanego skakał wokół obelisku przedstawiającego gościa o kilku twarzach a na szyi nosił młot Thora...
He he he a czy ja gdzieś powiedziałem, że Bogowie wikingów zrodzili się w Wielkim Wybuchu ;) Ja WIEM, że zapewne wierzenia Słowian czy innych germanów mają zapożyczenia, a chrześcijanie w większości nie mają bladego pojęcia, że ich wiara też ma takowe zapożyczenia. I właśnie to "wiedznie" a właściwie jego brak jest elementem do którego zmierzałem w swojej wypowiedzi. Wyjaśniam bo cytat jest nieco wyrwany z kontekstu.
Jest jeszcze jedna kwestia. Nie ma zapisków o bogach i obeliskach z epoki kamienia łupanego. Nie wiemy kiedy co obchodzono i jakich bogów sławiono. Nie można wiec znaleźć (bez badan i dogłębnych studiów) bezpośredniego powiązania wiary nordyckiej z wcześniejszą. Dlatego informacje takie są skąpe lub nie ma ich wcale. O tym, iż wiara chrześcijańska korzysta garściami z dorobku wierzeń poprzedzających jej nadejście można przeczytać łatwo. Dlatego też nie zarzucił bym osobiście żadnemu neopoganinowi, iż nie wie kto był przed Perunem i Odynem ale chrześcijanin winien wiedzieć, iż przed X w. na jego ziemi było coś więcej niż humanoidalne małpy skaczące wokoło obelisku i skoro ubieranie drzewka i dawanie prezentów nazywa "tradycjami" to niech ma choć pojęcie skąd one się wzięły ;)
"Na harfach morze gra;
Kłębi się rajów pożoga;
I słońce, mój wróg słońce;
wschodzi wielbiąc Boga!"
Awatar użytkownika
savarian
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 288
Rejestracja: 30 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: The BestOwo Skierkowo
Kontakt:

Re: Wesołych Świąt

Post autor: savarian »

W pewnych sytuacjach generalizacja jest potrzebna aby ukazać w jaskrawy sposób jakieś zjawisko. A fakt, iż zaznaczyłem w swojej wypowiedzi, że generalizuję mówiąc "nikt" winien jednoznacznie dać do zrozumienia, że zdaje sobie sprawę, iż pewna grupa osób "wie". W zestawieniu jednak z liczbą tych nie wiedzących jest to grupa bardzo mała co nie zaprzecza istnieniu w niej jednostek inteligentnych. Jeśli wyraziłem sie niezrozumiale to sie poprawiam ;)
Co do porozmawiania to ja zawsze chętny :) jednak biorąc pod uwagę fakt, że 1 słownie raz widzieliśmy sie na oczy ;p szansa jest malutka. Moze jakaś Toporiada albo inna Toporowa okazja. Się zobaczy :)
"Na harfach morze gra;
Kłębi się rajów pożoga;
I słońce, mój wróg słońce;
wschodzi wielbiąc Boga!"
Zablokowany