Terry Pratchett

Tutej Pany Braty tomiska pożyczają i se czytają, jak któren umie.
Awatar użytkownika
Hotshot
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 421
Rejestracja: 16 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Terry Pratchett

Post autor: Hotshot »

Farai nie jesteś jedyny ;) ja słyszałem wiele pochlebnych opinii i cytatów, które mnie przekonały do przeczytania i pewnie uczynię to jak skończę wiedźmaka, a już ostatni tom leci... mimo to, chciałbym również zobaczyć te 10 punktów. Wtedy może przesunę Pratchetta na sam przód długiej kolejki...
Hotshot Biały
Awatar użytkownika
Phishy
Hamierykański tomahawek
Hamierykański tomahawek
Posty: 135
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:14

Re: Terry Pratchett

Post autor: Phishy »

Warto i już. Szczególnie jak się lubi abstrakcyjny humor, mnóstwo odniesień i loby myślowe.

Prince: odnośnie twojego pytania co do sposobu czytania Pratchetta: jak mnie najdzie to kilka z rzędu :) Lubie sobie przypominać jakąś starsza po przeczytaniu nowej. Zazwyczaj kończy się na nowej + kilku starszych ;)
Liczba graczy. Nie ilość. Na mój ogon! <><
Farai
Hamierykański tomahawek
Hamierykański tomahawek
Posty: 124
Rejestracja: 16 maja 2008, 17:47
Lokalizacja: SK-CE

Re: Terry Pratchett

Post autor: Farai »

A tak ile tego tomiszczy istnieje już ??

Prince punkt 10 mnie przekona na pewno.
:arrow: i ostatnie najwazniejsze: BO PONIEWAŻ! ;)
Ale w końcu przeczytam to pewnie. Przynajmniej jedno. :twisted:
Awatar użytkownika
Rijel
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 1611
Rejestracja: 16 maja 2008, 13:02
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Terry Pratchett

Post autor: Rijel »

Nie przeczytasz jednego. Albo skończysz po kilkunastu stronach, albo za rok sam będziesz odpowiadał na pytanie: Jak jest u was z Terrym, ile można go wypić jeden po drugim? :)
Gdy nadejdzie dzień sądu najładniejszy z najładniejszych przyzwie zapomnianych. W lewą dłoń weźmie on magiczne figury, w prawicy będzie dzierżył księgę złą i słowami swymi sprawi że klan bez nazwy z popiołów powstanie.
Awatar użytkownika
Cadogan
Polucja drwala
Polucja drwala
Posty: 237
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:06
Lokalizacja: Wawa

Re: Terry Pratchett

Post autor: Cadogan »

!) Niebanalne pomysły na fabułę, zapadające w pamięć postacie i miejsca

2) Humor

3) Każdy znajdzie w książkach Pratchetta coś dla siebie- cykl o straży miejskiej to prawie wszystko książki detektywistyczne, cykl o czarownicach czy Rincewindzie to typowe opowieści. Wszystkie cykle dzieją się w jednym świecie i porządku chronologicznym wyznaczanym przez daty wydania książek, Wątki zazębiają się o siebie.

4) Pratchett cały czas tworzy, więc można zaspokajać swój głód na jego książki, jeśli ktoś złapie bakcyla ;)

5) Talent pisarski- ten facet po prostu umie pisać wciągające książki.

6) Subtelne (lub mniej subtelne) aluzje na przeróżne tematy społeczne

7) Sensowność świata- jest bardzo... realny. To znaczy magia jest jego częścią , ale ludzie muszą spać, jeść i ten tego... no wiecie. Pratchett sam twierdził, że gdy był młody, raziła go sztuczność światów w książkach które czytał.

8) Nie mam już pomysłu, więc powiem tylko- Srebrna Orda!
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2008, 22:03 przez Cadogan, łącznie zmieniany 1 raz.
Jędrzej "Cadogan" Maciejczyk - Toporowy Przyjaciel
Awatar użytkownika
Ślimak
Conan™ Seria Limitowana
Conan™ Seria Limitowana
Posty: 1341
Rejestracja: 16 maja 2008, 20:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Terry Pratchett

Post autor: Ślimak »

Właśnie wyszła w Polsce 34 książka ze świata Dysku. Po angielsku wyszło raptem kilka więcej. Powoli doganiamy świat.
Religion is like a penis. It's fine to have one and it's fine to be proud of it, but please don't whip it out in public and start waving it around... and PLEASE don't try to shove it down my child's throat.
Awatar użytkownika
Rijel
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 1611
Rejestracja: 16 maja 2008, 13:02
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Terry Pratchett

Post autor: Rijel »

Jeszcze kilka lat i go przegonimy!
Gdy nadejdzie dzień sądu najładniejszy z najładniejszych przyzwie zapomnianych. W lewą dłoń weźmie on magiczne figury, w prawicy będzie dzierżył księgę złą i słowami swymi sprawi że klan bez nazwy z popiołów powstanie.
Awatar użytkownika
Ślimak
Conan™ Seria Limitowana
Conan™ Seria Limitowana
Posty: 1341
Rejestracja: 16 maja 2008, 20:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Terry Pratchett

Post autor: Ślimak »

Kiełbasa przegoni...
Religion is like a penis. It's fine to have one and it's fine to be proud of it, but please don't whip it out in public and start waving it around... and PLEASE don't try to shove it down my child's throat.
Awatar użytkownika
Kraszan
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 391
Rejestracja: 16 maja 2008, 13:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Terry Pratchett

Post autor: Kraszan »

A ja nienawidze humoru Pytonga i do TP też żywcem sie nie dam zaciągnąć. bo nie i już. Tak jestem konserwom i dobrze mnie z tym. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Ślimak
Conan™ Seria Limitowana
Conan™ Seria Limitowana
Posty: 1341
Rejestracja: 16 maja 2008, 20:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Terry Pratchett

Post autor: Ślimak »

Jako że jestem synem polonistki i posiadam niezłą dykcję oraz umiejętność płynnego czytania zgłaszam się na czytacza.
Religion is like a penis. It's fine to have one and it's fine to be proud of it, but please don't whip it out in public and start waving it around... and PLEASE don't try to shove it down my child's throat.
ODPOWIEDZ