Terry Pratchett

Tutej Pany Braty tomiska pożyczają i se czytają, jak któren umie.
Awatar użytkownika
k8
Katowski No. 666
Katowski No. 666
Posty: 850
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:46
Lokalizacja: Warszawa/Rawa M.

Terry Pratchett

Post autor: k8 »

W końcu postanowiłem, że przeczytam coś Pratchett'a. A w związku z tym, że słyszałem o nim różne opinie (a własciwie że jedne ksiązki ma super a inne troche mniej) chciałbm abyście (Ci którzy czytali) mi doradzili co przeczytać żeby się nie zrazić na starcie.
A żeby Was pokręciło, a żeby Wam orzeszki spuchli !!!
Awatar użytkownika
Ślimak
Conan™ Seria Limitowana
Conan™ Seria Limitowana
Posty: 1341
Rejestracja: 16 maja 2008, 20:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Terry Pratchett

Post autor: Ślimak »

Cokolwiek, Terry jest genialny w całości, a tak serio to zgłoś się jutro, coś ci przywiozę z Łodzi.
Religion is like a penis. It's fine to have one and it's fine to be proud of it, but please don't whip it out in public and start waving it around... and PLEASE don't try to shove it down my child's throat.
Awatar użytkownika
Wiś
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 679
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:03
Lokalizacja: Tatar

Re: Terry Pratchett

Post autor: Wiś »

Ja zacząłem czytać Terrego jakiś rok po moim bracie. Jego pierwszą książką jaką przeczytał była "Straż! Straż!" - chyba najlepsza książka (jeśli miałbym wskazywać najlepszą, to pewnie byłaby to właśnie tą) Pratchetta. Ja postanowiłem zacząć podróż po świecie Dysku tak samo jak rozpoczynał ją autor, czyli od chronologicznie pierwszej książki poprzez kolejne (ostatnio skończyłem "Bogowie, Honor, Ankh-Morpork", więc jeszcze kilka mi zostało). Na takim czytaniu nie wyszedłem źle, bo zauważalny jest postęp w kolejnych książkach Terrego i właściwie od "Blasku Fanstastycznego", czyli drugiej książki, trzyma bardzo wysoki poziom ("Kolor magii" podobał mi się nieco mniej, ale z ostatecznym werdyktem się wstrzymam i jeszcze raz przerobię sobie tą powieść). Ironia jaką są przesiąknięte powieści, nutka refleksji do otaczajcego nas świata i nieskończony talent do rozmieszania czytelnika - oto wizytówka Terrego Pratcheta. Dla mnie najlepszy humorysta wśród pisarzy.

P.S Mam cala serie Swiata Dysku, wiec jesli ktos jest zainteresowany to zapraszam do wypozyczania !!!
Awatar użytkownika
Yagarn
Cuś na kształt tasaka
Cuś na kształt tasaka
Posty: 71
Rejestracja: 06 wrz 2008, 11:44

Re: Terry Pratchett

Post autor: Yagarn »

"Prawdę" polecam bardzo gorąco. Moim skromnym zdaniem jedna z najlepszych jego książek. Ogólnie rzecz biorąc seria o straży miejskiej kicks ass 8)
Awatar użytkownika
Wiś
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 679
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:03
Lokalizacja: Tatar

Re: Terry Pratchett

Post autor: Wiś »

Nie ma problema. Kiedy tylko będziesz chciał wypożyczyć zapraszam na Tatar :) .
Awatar użytkownika
Wiś
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 679
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:03
Lokalizacja: Tatar

Re: Terry Pratchett

Post autor: Wiś »

Staram się jak mogę. Mnie czytanie Terry'ego nigdy nie męczyło w żadnej książce ze Świata Dysku. Może dlatego, że ja sobie odpowiednio je dawkuje, czyli czytanie Pratchetta przewlekam innymi autorami. W każdym bądź razie Terry rules :!: :)
Awatar użytkownika
k8
Katowski No. 666
Katowski No. 666
Posty: 850
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:46
Lokalizacja: Warszawa/Rawa M.

Re: Terry Pratchett

Post autor: k8 »

Więc...mam za sobą pierwszą książkę o straży za sobą...i że tak sobie pozwolę zacytować Drwiciela ... Terry rules :D :!:
A żeby Was pokręciło, a żeby Wam orzeszki spuchli !!!
Awatar użytkownika
Ślimak
Conan™ Seria Limitowana
Conan™ Seria Limitowana
Posty: 1341
Rejestracja: 16 maja 2008, 20:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Terry Pratchett

Post autor: Ślimak »

Jest już następna pozycja... "Złodziej Czasu" tym razem o mnichach historii z tajemniczej doliny Oi Dong :D
Religion is like a penis. It's fine to have one and it's fine to be proud of it, but please don't whip it out in public and start waving it around... and PLEASE don't try to shove it down my child's throat.
Sąsiad
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 731
Rejestracja: 06 wrz 2008, 12:58
Lokalizacja: Tatar-a-Karak

Re: Terry Pratchett

Post autor: Sąsiad »

Potwierdzam doniesienie Sleema, książka znajduje się już w mojej biblioteczce. Aktualnie jednak czytam pozycję, którą, pomimo że jeszcze jej nie skończyłem, chciałbym zarekomendować tym, którzy rozumieją, że książka to COŚ, a cała reszta to g...o.

Sąsiad, mam nadzieje, że sie nie obrazisz :) podzieliłem twój post na dwie części. 1-szą zostawiłem, "tu" a 2-gą przeniosłem do działu "książki do wypożyczenia". Nie zmieniłem sensu Twojej wypowiedzi - po prostu, uznałem, że tam będzie jej lepiej :)
Pozdrawiam. Mod PofD
"Kiedyś obudzicie się ze zdziwieniem, że dymają was z każdej strony na zmiany. Raz dobre, raz lepsze".
Awatar użytkownika
Prozac
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 441
Rejestracja: 06 wrz 2008, 12:57
Lokalizacja: z dna beczki

Re: Terry Pratchett

Post autor: Prozac »

Wydawnictwo "Prószyński i S-ka" wydało niedawno zbiór opowiadań pisarzy fantasy pt.: Czarnoksiężnicy z krainy osobliwości.
Chciałem poinformować Cię, drogi i dawno niewidziany przyjacielu Sąsiedzie, że pozycja ta wydana została już grubo ponad siedem lat temu pod tytułem "Czarnoksiężnicy z dziwacznego grodu". Smutne to, że siedziałeś wówczas w jakiejś ciemnej jaskini. Pozdrawiam.

8)
Wasze płyty? Sru, kurwa, klozet.
ODPOWIEDZ