Jaki TV do konsoli

A tu Pany Braty chleją, mordy wydzierają i gawędzą se o Marysinej rzyci.
Awatar użytkownika
^sadam
Katowski No. 666
Katowski No. 666
Posty: 795
Rejestracja: 05 wrz 2008, 15:20
Lokalizacja: Ułan Bator!
Kontakt:

Jaki TV do konsoli

Post autor: ^sadam »

Witam. Zastanawiam się nad kupnem konsoli wraz z TV. Przychodzę z pytaniem do ekspertów :). Chciałbym poznać Wasze opinie, jest parę osób, które na pewno siedzą na bieżąco w dzisiejszej technologii, więc liczę na porady.

Telewizor do konsoli - ważna sprawa, a opinii jest tyle ile ludzi.

Słyszałem, że plazmy do gier są najlepsze, mają tam jakąś lepszą czerń, szybszą matrycę (nie ma smug) i nie męczą oczu. Nie wiem kompletnie jaka jest różnica między LED/LCD/PLAZMĄ, więc tak na chłopski rozum niech mi ktoś wytłumaczy.

Aha, mam bardzo mały pokój, telewizor chcę w nogach łóżka powiesić na ścianie i tak też grać (leżąc oparty o ścianę na łóżku, ew. siedząc na łóżku). Odległość więc nie będzie duża, max. 2 metry myślę. Jaki rodzaj i wielkość telewizora byście polecali? Widzę, że ciężko znaleźć plazmy mniejsze niż 42', a tyle na max. 2 metry to chyba za dużo. O to mi chodzi najbardziej, żeby nie osiągnąć efektu pierwszego rzędu w kinie. Ponoć, im większa rozdzielczość, to można bliżej siedzieć, ale co to za frajda, jak się całego ekranu na raz nie ogarnia.

Będę go używać typowo do gier i filmów/seriali HD ściągniętych z neta (USB, DVD-RW). Ewentualnie podłączenie starszego laptopa kablem VGA-HDMI (nie mam w lapku wyjścia HDMI) i tak odpalać filmy.


Co do parametrów, to od jednego znajomego słyszałem, że do gier oczywiście Full HD, minimum 1ms odświeżanie matrycy, 100hz, kontrast 100000:1 itd. Jakie parametry mają znaczenie i które robią różnicę tak na prawdę?



Cena na razie jest nie ważna, chodzi mi o wytłumaczenie istotnych parametrów ;).

Może ktoś ma konsole i mógłby się podzielić doświadczeniami z wyborem TV? Liczę na rzetelne odpowiedzi :).

Edit: miałem na oku coś takiego, tak bardzo wstępnie: http://allegro.pl/tv-panasonic-tx-p42-u ... 74129.html

Napisane, że niby ma 600hz, ale wiem, że to i tak jest oszukane, można sobie ustawiać w ilu hercach chce się oglądać, a to 600hz, to jest max? Np. 120hz mogę sobie sam ustawić?
Obrazek
Awatar użytkownika
^sadam
Katowski No. 666
Katowski No. 666
Posty: 795
Rejestracja: 05 wrz 2008, 15:20
Lokalizacja: Ułan Bator!
Kontakt:

Re: Jaki TV do konsoli

Post autor: ^sadam »

Nikt? Nic? Żadnych ekspertów :)? Nawet z własnego doświadczenia :)? Przynajmniej napiszcie czy ktoś korzysta z konsoli i jeśli tak, to jakie obserwacje na danym telewizorze :).
Obrazek
Farai
Hamierykański tomahawek
Hamierykański tomahawek
Posty: 124
Rejestracja: 16 maja 2008, 17:47
Lokalizacja: SK-CE

Re: Jaki TV do konsoli

Post autor: Farai »

Ja korzystam z LG 50 Plazma do komputera. Myślę że do konsol też by się nadała.
Awatar użytkownika
^sadam
Katowski No. 666
Katowski No. 666
Posty: 795
Rejestracja: 05 wrz 2008, 15:20
Lokalizacja: Ułan Bator!
Kontakt:

Re: Jaki TV do konsoli

Post autor: ^sadam »

O to mi chodziło :). Tak z ciekawości, w jakiej odległości siedzisz od takiego 50 calaka? Długo już go używasz? Jakieś mityczne mankamenty plazm, czyli np. wypalanie, powidoki? Słyszałem, że to mit, ale niektórzy ciągle o tym trąbią.

W sumie dobrze, że napisałeś, bo też bym go chciał w przyszłości do kompa używać. Problemów nie ma z filmami/grami?
Obrazek
Farai
Hamierykański tomahawek
Hamierykański tomahawek
Posty: 124
Rejestracja: 16 maja 2008, 17:47
Lokalizacja: SK-CE

Re: Jaki TV do konsoli

Post autor: Farai »

Mam już ten TV od 2 lat. NIe uzywam go notorycznie, ale w grach i filmach nie ma problemów. Co do wypalania, wiem że to występuje , ale jak naprawdę coś masz długo w jednym miejscu. W tej chwili dużo plazm ma funkcje przeskakiwania "pikseli" co teoretycznie uniemożliwia wypalanie. Jak bedzie powiem za 5 lat hehe.
Odległość to w sumie najblizej jak sedze to 3metry, co do fimów to z kanapy około 5 m.
Spoko że jakoś mogłem pomóc.
Awatar użytkownika
Prince of Darkness
Zemsta neandertala
Zemsta neandertala
Posty: 24
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:00

Re: Jaki TV do konsoli

Post autor: Prince of Darkness »

Gdybyś pytał jaki TV do filmów odpowiedziałbym - PLAZMA

Jeśli chodzi PC, laptop, konsola... z wyborem nie jest już tak łatwo.

Z moich dawnych obserwacji plazma
- słabiej sprawdzi się w pomieszczeniu z dużym naświetleniem (np na wprost okna)
- nie wiem, jak obecnie, ale moja emituje troszkę ciepła
- w teorii ma lepszą czerń od LCD
- w teorii gorzej sprawdza się do gier itp lepiej do oglądania filmów.
- kiedyś, gdy obraz telewizyjny w wersji HD nie był tak powszechny jak dziś, plazma lepiej radziła sobie z sygnałem słabej jakości.

Pamiętaj, że plazma plazmie nie równa. Dużego wyboru producentów nie masz (w zasadzie Panasonic) ale ten sam model ma często kilka wersji (to te literki np. UX, na końcu) różnią się one od siebie parametrami. Często różnice te są istotne.

Wielkość TV
Prawda jest taka, że zawsze będzie "za mało" ;) Gdy kupisz 37" początkowo wydaje się że to gigant, po roku myślisz przydałoby się 42", ale tak samo będzie gdy nabędziesz 42"
Wg mnie 2 metry i 50" mija się z celem. Ja mam 37" i jakieś 2,5-3m - jest OK, choć 42" też byłoby OK.

Zastanów się ile % będziesz grał, ile oglądał filmy. Jeśli Filmy - plazma, jeśli granie może LCD nie jest złym wyborem.

Opowieści o prądożerności plazm aktualnie to raczej mit (różnica w poborze kW nie jet już tak duża). Sprawa powidoków (wypalanie się itp) Jeśli będziesz oglądał TV normalnie - nic się nie stanie, no chyba że stopklatkę z logo np TVN na kilka dni zostawisz ;)

Poczytaj sobie też o zjawisku tzn "ghostingu"

PS. Przypomniało mi się jeszcze jedno. Mam znajomego - łoiciel PS3-owy, Kiedyś miał 32" LCD Toshiba, zmienił na 50" Plazma Panasonic. Obstawiam, że 60% czasu pracy to PS3. Jest zadowolony. Nie myślę, jednak aby jego plazma była z segmentu low-end

PS2 TV z Twojego linku to egzemplarz z ekspozycji. NIGDY NIE KUPUJ PLAZMY Z EKSPOZYCJI! NIGDY! Nie wiesz ile grała (tv w sklepach pracują od rana do wieczora, często na tym samym kanale). W teorii można sprawdzić liczbę h w menu/trybie serwisowym, ale sprzedawcy w sklepach potrafią czynić prawdziwe cuda z przywracaniem blasku tv z ekspozycji.

No to jeszcze jedna edytka ;)
LED/LCD - to w sumie to samo, kwestia rodzaju podświetlenia, często "LED" było używane jako chwyt marketingowy "LED - lepsze od LCD", ale prawda jest taka, że sprzedawane TV LED LCD nie mają niczego wspólnego z OLED - czyli prawdziwymi ledowcami.
Pogląd - plazma lepsza do gier/komputera uznaje za błędny. Dlaczego nikt nie produkuje monitorów plazmowych do komputerów? Coś w tym jest :)

Nie kupuj TV porównując z innym TV jego parametry na papierze. Idź obejrzeć go na żywo. Kontrast, czas reakcji a nawet odświeżanie często bywa różnie wyliczane przez producentów.

Poczytaj testy np z HDTV http://www.hdtv.com.pl/
"Burn me a fire in the reptile house
In the colour and the carnage fall me down
My face in the fire in the reptile house"
Awatar użytkownika
daf
Conan™ Seria Limitowana
Conan™ Seria Limitowana
Posty: 1151
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:17
Lokalizacja: Rawa, Rawa Mazowiecka, kocham miasto to od dziecka

Re: Jaki TV do konsoli

Post autor: daf »

Ja bym polecał kolorowy :D
Obrazek
ODPOWIEDZ