Dobre filmy

O wszechstronności naszej gadać będziem, o polityce i mszach kościelnych takoż.
Awatar użytkownika
^sadam
Katowski No. 666
Katowski No. 666
Posty: 795
Rejestracja: 05 wrz 2008, 15:20
Lokalizacja: Ułan Bator!
Kontakt:

Dobre filmy

Post autor: ^sadam »

Skoro są dobre nuty, to powinny być i dobre filmy :).

Ja zacznę może od filmu który przed chwilą obejrzałem..

Paranormal Activity

W życiu takiego dobrego horroru nie widziałem.. Wszystkie egzorcyzmy Emili Rose czy Doroth Mills czy którakolwiek z części Egzorcysty może się schować. Przy żadnym.. zaznaczam, przy ŻADNYM filmie, przy żadnym horrorze nie trząsłem się ze strachu (!), nie byłem taki spięty w kluczowych momentach.. Dreszcze przez cały film, całe ciało napięte, oczy szeroko otwarte (z trudem czasami mrugałem nimi, po prostu nie mogłem, aż mi łzy zaczęły lecieć). Mówiąc kolokwialnie "srałem po gaciach". Od samego początku nieprzerwanie wzrastające napięcie wiedzie nas do szokującego końca. Fenomenalne wykonanie i montaż (amatorska kamera - a'la Blair Witch Project). Wszystko to stylizowane na "autentyczne wydarzenia"... Większość scen solidnie psuje głowę i ryje psychikę widzowi, mimo tego, że tak na prawdę niewiele widać podczas scen kręconych kamerą noktowizyjną. Kawał solidnego filmu. Jak dla mnie numer jeden w kategorii horrory. Nie sądziłem, że jakikolwiek film jest mnie w stanie tak przerazić. POLECAM!

PS: "recka" dość osobista, ale tylko dlatego, żeby pokazać jak ten film na mnie zadziałał.

PS2: Macie jakieś na-prawdę-horrory, które potrafią na prawdę przerazić? Nie tam, żadne "klasyki", które co najwyżej można obejrzeć z ciekawości, ale coś co przyprawia o dreszcze... Przy tym straszy klimatem, a nie (nie tylko w każdym razie) czystym gore i stworami wyskakującymi z szafy :).
Obrazek
Awatar użytkownika
Jankoś
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 5229
Rejestracja: 16 maja 2008, 12:31
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Dobre filmy

Post autor: Jankoś »

P.S. 2 :D Na mnie spore wrażenie zrobił film "Ciemność"
"Rava urbs mea,societas "Secures" vita mea"

Dajcie żyć po swojemu - grzesznemu,
A i świętym żyć będzie przyjemniej!
AginaharijaR
Zemsta neandertala
Zemsta neandertala
Posty: 21
Rejestracja: 08 wrz 2008, 17:25
Lokalizacja: skierki

Re: Dobre filmy

Post autor: AginaharijaR »

Dla mnie ten film o którym pisał Sadi był "w miarę" - jeśli tylko się wczujecie to rzeczywiście nie jest zły ale mianem najlepszego to ja bym go nie określał. Co do Jankosiowego filmu to się zgodzę że był dobry :)

Natomiast na pewno na taki film jak horror ma największy wpływ towarzystwo w którym się go ogląda (lub jego brak:P) i miejsce. Miałem "przyjemność" oglądać film Rec w wielkim, pustym domu w którym oprócz nas nikogo nie było, mieliśmy rzutnik na ścianie i dobre nagłośnienie, tylko jedna z koleżanek nie połknęła haczyka i rozbiła nam przyjemność. Ten sam film, który pamiętałem dość dobrze, obejrzałem w akademiku w 3 osoby w małym ciemnym pokoju na małym monitorze i miałem wtedy podobne odczucia do Sadasiowych - mimo że wiedziałem co się stanie to ostatni raz bałem się tak na filmie kiedy mając 7 lat oglądałem z tatą Halloween - tylko że osoby nie robiły chryi, wczuli się w film i to dało dobry klimat do oglądania.

Wracając do Paranormal Activity to niektóre sceny są niezłe i to pytanie które prześladuje mnie do dziś - czy to się wydarzyło na serio czy nie? :)
"Imperatyw kategoryczny Kanta jest tylko apriorycznym dodatkiem do transcendentalnej rzeczywistości."
Awatar użytkownika
Xarion
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 717
Rejestracja: 18 maja 2008, 18:21
Lokalizacja: Rawa Maz.

Re: Dobre filmy

Post autor: Xarion »

Polecam zapoznać się z hiszpańskim horrorem Sierociniec i tajlandzką pozycją Widmo :)
"Ludzie nigdy z takim przekonaniem i z taką radością nie angażują się w czynienie zła jak wówczas, gdy czynią to z pobudek religijnych".
-Blaise Pascal
Awatar użytkownika
Ziomek
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 366
Rejestracja: 26 paź 2008, 22:31
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: Dobre filmy

Post autor: Ziomek »

Hmm, co do filmu Widmo. Szczerze mówiąc, to świetnie się na nim bawiłem (i nie miało to żadnego związku ze strachem). Ale mogło przyczynić się do tego, jak napisał AginaharijaR, towarzystwo w jakim ten film oglądałem :) (uprzedzam pytania: używki NIE BYŁY w to zamieszane).

Ale nie ukrywam: było trochę dobrych scen.
"Kładę laskę na to czy masz dysleksję, dysortografię, dysgrafię czy jeszcze jakieś inne dysmózgowie. Staraj się, bo napierdzielanie ortami jak gnojem po polu to zwykłe niedbalstwo!"
Awatar użytkownika
Shila
Polucja drwala
Polucja drwala
Posty: 239
Rejestracja: 17 maja 2008, 17:24
Lokalizacja: Katowice

Re: Dobre filmy

Post autor: Shila »

Polecam zapoznać się z hiszpańskim horrorem Sierociniec i tajlandzką pozycją Widmo :)
Oj tak... Na Sierocińcu głupiałam ze strachu a Widmo mnie przeraziło, szczególnie końcówka.
Awatar użytkownika
Sekret
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 613
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:46
Lokalizacja: ŁDZ

Re: Dobre filmy

Post autor: Sekret »

Czy tylko horrory uważacie za dobre filmy? Osobiście już nie oglądam od pewnego czasu, bo jeszcze żaden mnie nigdy nie przestraszył/zainteresował - włączając w to te "pseudohity" jak: Blair Witch, Krąg, Rec i reszta tego badziewia. Z chęcią bym poczytał o jakiś innych gatunkach. ;)
Podpisy są fajne, więc mam i ja. :P
Awatar użytkownika
Hotshot
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 421
Rejestracja: 16 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Dobre filmy

Post autor: Hotshot »

Mi przypadl do gustu ostatnio "9 Dystrykt". Ogladalem juz z 5 razy i za kazdym razem jest to swietny film. Niby produkcja niskobudzetowa przy takich hitach jak "Transformers 2" (10 razy mniejszy budzet), ale film jest naprawde przemyslany i profesjonalny. Zupelnie inne spojrzenie na inwazje obcych na nasza planete. Film raczej nie mowi o kosmitach, tylko o ludziach.

Polecam. Sam czekam, az w wypozyczalni filmow "Torrent" bedzie wersja HD do wypozyczenia.
Hotshot Biały
Awatar użytkownika
Sekret
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 613
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:46
Lokalizacja: ŁDZ

Re: Dobre filmy

Post autor: Sekret »

I tu się Hot z Tobą w 100% zgodzę. Naprawdę ciekawy, "świeży" film. I ten paradokumentalny styl...Jeszcze nie spotkałem osoby (a już z paroma o nim rozmawiałem), której by ten film w jakimś stopniu mile nie zaskoczył.
Podpisy są fajne, więc mam i ja. :P
Awatar użytkownika
^sadam
Katowski No. 666
Katowski No. 666
Posty: 795
Rejestracja: 05 wrz 2008, 15:20
Lokalizacja: Ułan Bator!
Kontakt:

Re: Dobre filmy

Post autor: ^sadam »

Tak akurat wyszło, że pierwszy film w tym temacie jest horrorem, ale stworzyłem go z myślą o wszystkich filmach, nie tylko o horrorach :).

Wczoraj idąc za ciosem, obejrzałem sobie tego RECa, co to go tak chwalą.. Wielkiego wrażenia na mnie też nie zrobił, poza zakończeniem i paru momentów kiedy to nagle coś wyskakuje prosto przed kamerą. Ten film był taki przewidywalny (zwłaszcza ta scenka, co zarażony inspektor sanitarny łapie przez kraty tego Hiszpana..), po prostu wariacja na temat filmów o zombie.

Widmo oglądałem kiedyś na HBO, też za ciekawy nie był z tego co pamiętam.. Bo chyba dobrze kojarzę, to tu na końcu ten duch siedział dziewczynie na ramionach? Jeśli to ten film, to jakoś nie zapadł mi w pamięć :).

Muszę sprawdzić ten District 9 (następny film kręcony "amatorską kamerą" :P), no i tą Ciemność.
Obrazek
ODPOWIEDZ