Read it

O wszechstronności naszej gadać będziem, o polityce i mszach kościelnych takoż.
Sąsiad
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 731
Rejestracja: 06 wrz 2008, 12:58
Lokalizacja: Tatar-a-Karak

Re: Read it

Post autor: Sąsiad »

Tymczasem sztuka teatralna w Polsce się rozwija...

http://wpolityce.pl/artykuly/67094-tylk ... e-sie-stad

a konstatacja może być taka, że dobra sztuka nie powinna pozostawiać widza obojętnym. No, to się udało :P
"Kiedyś obudzicie się ze zdziwieniem, że dymają was z każdej strony na zmiany. Raz dobre, raz lepsze".
Awatar użytkownika
Rijel
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 1611
Rejestracja: 16 maja 2008, 13:02
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Read it

Post autor: Rijel »

Sąsiad pisze:a konstatacja może być taka, że dobra sztuka nie powinna pozostawiać widza obojętnym. No, to się udało :P
Abstrahuję od całej sytuacji i twórczości Klaty, ale jeśli byś zrobił w biały dzień kupę na ulicy w centrum miasta i stwierdził że to sztuka, to pewnie niewiele osób pozostałoby obojętnych, co nie znaczy, że Twoje "dzieło" byłoby dobre ;) .
Gdy nadejdzie dzień sądu najładniejszy z najładniejszych przyzwie zapomnianych. W lewą dłoń weźmie on magiczne figury, w prawicy będzie dzierżył księgę złą i słowami swymi sprawi że klan bez nazwy z popiołów powstanie.
Sąsiad
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 731
Rejestracja: 06 wrz 2008, 12:58
Lokalizacja: Tatar-a-Karak

Re: Read it

Post autor: Sąsiad »

Rijel pisze:
Sąsiad pisze:a konstatacja może być taka, że dobra sztuka nie powinna pozostawiać widza obojętnym. No, to się udało :P
Abstrahuję od całej sytuacji i twórczości Klaty, ale jeśli byś zrobił w biały dzień kupę na ulicy w centrum miasta i stwierdził że to sztuka, to pewnie niewiele osób pozostałoby obojętnych, co nie znaczy, że Twoje "dzieło" byłoby dobre ;) .
Ryjku, znasz mnie chyba na tyle, że nietrudno Ci się domyślić, jakie jest moje zdanie na temat tego typu pomysłów. Nie oceniam omawianego spektaklu, gdyż cała moja wiedza opiera się na relacjach prasowych, ale do "nowoczesności" odnoszę się z dużą rezerwą, gdy zbyt często obrazoburczą formą próbuje się pokryć lichą treść. Coś mi się zdaje, że podobnie było w tym przypadku, a mój komentarz do tego był (jak zwykle ;) ) podszyty ironią.
"Kiedyś obudzicie się ze zdziwieniem, że dymają was z każdej strony na zmiany. Raz dobre, raz lepsze".
Awatar użytkownika
Rijel
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 1611
Rejestracja: 16 maja 2008, 13:02
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Read it

Post autor: Rijel »

Sąsiad pisze:Coś mi się zdaje, że podobnie było w tym przypadku, a mój komentarz do tego był (jak zwykle ;) ) podszyty ironią.
Piotrze, to dokładnie tak jak mój :) .
Gdy nadejdzie dzień sądu najładniejszy z najładniejszych przyzwie zapomnianych. W lewą dłoń weźmie on magiczne figury, w prawicy będzie dzierżył księgę złą i słowami swymi sprawi że klan bez nazwy z popiołów powstanie.
Sąsiad
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 731
Rejestracja: 06 wrz 2008, 12:58
Lokalizacja: Tatar-a-Karak

Re: Read it

Post autor: Sąsiad »

"Kiedyś obudzicie się ze zdziwieniem, że dymają was z każdej strony na zmiany. Raz dobre, raz lepsze".
Sąsiad
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 731
Rejestracja: 06 wrz 2008, 12:58
Lokalizacja: Tatar-a-Karak

Re: Read it

Post autor: Sąsiad »

To się kwalifikuje do Saturday Night Live, Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, reedycji Czerwonej Książeczki Mao Tse-tunga i Nowego Elementarza Dziejów wg Donalda T. :lol:

Lekcja PełO o podatkach
"Kiedyś obudzicie się ze zdziwieniem, że dymają was z każdej strony na zmiany. Raz dobre, raz lepsze".
Sąsiad
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 731
Rejestracja: 06 wrz 2008, 12:58
Lokalizacja: Tatar-a-Karak

Re: Read it

Post autor: Sąsiad »

"Kiedyś obudzicie się ze zdziwieniem, że dymają was z każdej strony na zmiany. Raz dobre, raz lepsze".
Sąsiad
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 731
Rejestracja: 06 wrz 2008, 12:58
Lokalizacja: Tatar-a-Karak

Re: Read it

Post autor: Sąsiad »

Spisek przeciw Rosji! :)

Ciekawa historyczna wycieczka po faktach i ich interpretacjach. Podsumowanie rażąco stronnicze (last man standing Władimir Putin), ale jako całość na pewno zachęcająca do nabrania dystansu wobec medialnego jazgotu jednej i drugiej strony.
"Kiedyś obudzicie się ze zdziwieniem, że dymają was z każdej strony na zmiany. Raz dobre, raz lepsze".
Sąsiad
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 731
Rejestracja: 06 wrz 2008, 12:58
Lokalizacja: Tatar-a-Karak

Re: Read it

Post autor: Sąsiad »

"Kiedyś obudzicie się ze zdziwieniem, że dymają was z każdej strony na zmiany. Raz dobre, raz lepsze".
Sąsiad
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 731
Rejestracja: 06 wrz 2008, 12:58
Lokalizacja: Tatar-a-Karak

Re: Read it

Post autor: Sąsiad »

Od pięciu lat byłem umiarkowanie sceptyczny wobec hipotezy zamachu w Smoleńsku (a właściwie gdzieś nad nim), bo nie mogłem znaleźć motywu. No to go znalazłem. Witam w paranoidalnym świecie.

Brzoza, samolot i miliard w tle


A tutaj urzeczywistniona wizja prawidłowej szkoły:

Goł, nyga!


I na koniec:

Ech, marzenia...
"Kiedyś obudzicie się ze zdziwieniem, że dymają was z każdej strony na zmiany. Raz dobre, raz lepsze".
ODPOWIEDZ