Czekałem na to od lat...

O wszechstronności naszej gadać będziem, o polityce i mszach kościelnych takoż.
Awatar użytkownika
Ślimak
Conan™ Seria Limitowana
Conan™ Seria Limitowana
Posty: 1341
Rejestracja: 16 maja 2008, 20:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Czekałem na to od lat...

Post autor: Ślimak »

Religion is like a penis. It's fine to have one and it's fine to be proud of it, but please don't whip it out in public and start waving it around... and PLEASE don't try to shove it down my child's throat.
Awatar użytkownika
Sekret
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 613
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:46
Lokalizacja: ŁDZ

Re: Czekałem na to od lat...

Post autor: Sekret »

No to żebyś się Macieju nie zawiódł. Bo książka jest świetna - chyba każdy się zgodzi, ale o tym filmie krążą już różne opinie. Niestety same złe. :/
Podpisy są fajne, więc mam i ja. :P
Awatar użytkownika
Ślimak
Conan™ Seria Limitowana
Conan™ Seria Limitowana
Posty: 1341
Rejestracja: 16 maja 2008, 20:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Czekałem na to od lat...

Post autor: Ślimak »

Sekret pisze:No to żebyś się Macieju nie zawiódł. Bo książka jest świetna - chyba każdy się zgodzi, ale o tym filmie krążą już różne opinie. Niestety same złe. :/
Zamiast kierować się jazgotem internetowych krytyków i malkontentów, zaufałem swojej intuicji i trailerowi, i poszedłem do kina. Trzy słowa do księdza prowadzącego:

Ender. Kopie. Dupę.

Zastosowałem kilka, w moim odczuciu zdrowych zasad, co pozwoliło mi przeżyć w kinie niezapomniane chwile. Po pierwsze nie porównywałem filmu z książką na zasadzie co lepsze, bo to tak jakby porównywać żaglówkę z motocyklem. Co za tym idzie nie porównywałem książki z filmem względem zgodności z oryginałem (która i tak jest dość wysoka). Po drugie nie wywindowałem swoich wymagań pod niebo, mimo że, Gra Endera to moja najukochańsza książka wszech czasów. Liczyłem na film dobry, a nie na arcydzieło. Po trzecie zaś, nie oczekiwałem, że reżyser co do joty odzwierciedli moją wizję książki, a byłem ciekaw jaka jest jego wizja.

I co się okazało? Moim zdaniem film świetny. Owszem cała historia dość okrojona i prowadzona chyba w odrobinę zbyt szybkim tempie (szkoda, że ucierpiał na tym wątek Szkoły Bojowej), ale przy takich ramach czasowych film po prostu nie mógł wyglądać inaczej. Mimo tego obraz ogląda się świetnie, akcja płynie wartko, efekty są na najwyższym poziomie, a gra aktorska nie pozostawia nic do życzenia. Asa Butterfield jako Ender - czapki z głów, szesnastoletni chłopak, a zagrał jak ukształtowany aktor z najwyższej półki, w porównaniu z nim Daniel Radcliffe w Harym Potterze wypada bladziutko, przy całej mojej dla niego sympatii. Harrison Ford jako Graff - po prostu na swoim (czyli mistrzowskim) poziomie. Ben Kingsley jako Mazer Rackham - rewelacja (dla lingwistów istna perełka w postaci jego australijskiego/nowozelandzkiego akcentu).

Wniosek (niezbyt odkrywczy): w internecie może się wypowiedzieć byle debil, na co dobitnym dowodem są komentarze pod Grą Endera na Filmwebie. Wystarczy zdrowe podejście do tego filmu (niestety w dużej części fani książki nie potrafio), aby oglądać ten film z zapartym tchem. Także, panie Piotrze, dupa w troki i do kina. Warto.
Religion is like a penis. It's fine to have one and it's fine to be proud of it, but please don't whip it out in public and start waving it around... and PLEASE don't try to shove it down my child's throat.
Awatar użytkownika
Sekret
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 613
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:46
Lokalizacja: ŁDZ

Re: Czekałem na to od lat...

Post autor: Sekret »

No to muszę skonfrontować to co napisałeś z filmem. Pójdę i lepiej żeby mi się podobał panie Macieju. :P
Podpisy są fajne, więc mam i ja. :P
Awatar użytkownika
Rijel
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 1611
Rejestracja: 16 maja 2008, 13:02
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Czekałem na to od lat...

Post autor: Rijel »

Nie wiem Piotrze jak Ty, ale ja z Maciejem nie potrafię się zgodzić. Absolutna porażka i smutek po zmasakrowanym dziele...
Gdy nadejdzie dzień sądu najładniejszy z najładniejszych przyzwie zapomnianych. W lewą dłoń weźmie on magiczne figury, w prawicy będzie dzierżył księgę złą i słowami swymi sprawi że klan bez nazwy z popiołów powstanie.
Awatar użytkownika
Sekret
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 613
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:46
Lokalizacja: ŁDZ

Re: Czekałem na to od lat...

Post autor: Sekret »

Ryjku, mimo, że zawsze z chęcią podenerwuję Macieja (bo przecież, czy może być coś lepszego na tym forum niż wkurzanie Macieja? :) ), to po obejrzeniu tego filmu uczciwie jednak stwierdzam, że nie jest wcale taki zły jak myślałem, że będzie. Idealny nie jest, ale jednak w dużej mierze zgadzam się z tym ignorantem, który nie zna Fallout'a. :) Strasznie nie podobała mi się tylko kreacja Mazera. Ani sir Ben Kingsley mi nie pasował do tej roli, ani sposób w jaki ją odgrywał mi nie podszedł. Jednakże do gry reszty (zwłaszcza "Indiany" i Asy) przyczepić się nie mogę, a i fabuła całkiem składnie przedstawiona. Takie moje zdanie na temat tego filmu.
Podpisy są fajne, więc mam i ja. :P
Awatar użytkownika
Ślimak
Conan™ Seria Limitowana
Conan™ Seria Limitowana
Posty: 1341
Rejestracja: 16 maja 2008, 20:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Czekałem na to od lat...

Post autor: Ślimak »

Rijel pisze:Nie wiem Piotrze jak Ty, ale ja z Maciejem nie potrafię się zgodzić. Absolutna porażka i smutek po zmasakrowanym dziele...
Se Diunę Lyncha obejrzysz to zobaczysz zmasakrowane dzieło... :?
Religion is like a penis. It's fine to have one and it's fine to be proud of it, but please don't whip it out in public and start waving it around... and PLEASE don't try to shove it down my child's throat.
Awatar użytkownika
Zawisza
Cuś na kształt tasaka
Cuś na kształt tasaka
Posty: 64
Rejestracja: 29 paź 2008, 15:58
Lokalizacja: Gród Jomsborg

Re: Czekałem na to od lat...

Post autor: Zawisza »

Straszna porażka ten "G-Ender"!!!
Płakać się chce. :(
"Et In Arcadia Ego"
Do zobaczenia tam...
Awatar użytkownika
Loniu
Ciupozka ch... zbója
Ciupozka ch... zbója
Posty: 197
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:02
Kontakt:

Re: Czekałem na to od lat...

Post autor: Loniu »

Maćku. Chyba zatem oglądaliśmy innego Harrisona Forda w tym filmie.
Polazłem i siedziałem jak na szpilkach. O ile Asa Butterfield obronił się swoją rolą, film obronił się efektami to Ford ... Takiego drewniaka nawet w naszym kinie nie widziałem.
Żal i zgrzytanie zębów Panie.
Mimo iż sumarycznie nie żałowałem wyjścia do kina, to wyszedłem z lekka zniesmaczony.
Ergo: Filmu jako pozycji kinowej nie polecę. Jako dvd tak.
Awatar użytkownika
Ślimak
Conan™ Seria Limitowana
Conan™ Seria Limitowana
Posty: 1341
Rejestracja: 16 maja 2008, 20:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Czekałem na to od lat...

Post autor: Ślimak »

O ile fakt, że komuś rola Forda nie przypadła do gustu jestem w stanie zaakceptować bez mrugnięcia okiem, w końcu to kwestia gustu, o tyle:
Loniu pisze:Takiego drewniaka nawet w naszym kinie nie widziałem.
jest dla mnie nie do przyjęcia. Celem obejrzenia całej kolekcji większych drewniaków polecam szczególnie "Ogniem i Mieczem" oraz "Wiedźmina".

Nie zgadzam się także co do:
Loniu pisze:Filmu jako pozycji kinowej nie polecę. Jako dvd tak.
Jeżeli film:
Loniu pisze:obronił się efektami
to znaczy, że właśnie w kinie należy go oglądać. Na DVD ogląda się filmy, które bronią się filmem. ;)
Religion is like a penis. It's fine to have one and it's fine to be proud of it, but please don't whip it out in public and start waving it around... and PLEASE don't try to shove it down my child's throat.
ODPOWIEDZ