Wisia wynurzenia

O wszechstronności naszej gadać będziem, o polityce i mszach kościelnych takoż.
Awatar użytkownika
Wiś
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 679
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:03
Lokalizacja: Tatar

Wisia wynurzenia

Post autor: Wiś »

Awatar użytkownika
Ślimak
Conan™ Seria Limitowana
Conan™ Seria Limitowana
Posty: 1341
Rejestracja: 16 maja 2008, 20:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Wisia wynurzenia

Post autor: Ślimak »

Proszę, rozrywka od rana.

Wokalnie - nie tak źle jak poprzednio, nie tak dobrze jak powinno być. Próbuj dalej, jest progres.

Tekstowo - jest kilka chwytliwych i inteligentnych sformułowań, chociaż ni huhu nie łapię o co biega w tekście jako całości. :P

Jest kilka rzeczy, nad którymi bym się zastanowił:
and a softly voice is speakin':
Wywal "a" lub zastąp je "the" (conditio sine qua non), dokopałem się gdzieś w necie do "softly voice" ale dla mnie to jest szyk z dupy, ja bym to napisał tak:
and the voice is speaking softly
jednakowoż to kwestia estetyki a nie poprawności - czyli wybór należy do ciebie.
If you think that I'm one to blame
sure, I can
Rozumiem, że chodziło ci o "sure I can be" ale bez tego "be" to zdanie jest w moim odczuciu niezgodne z logika języka angielskiego. Ja bym napisał "sure, I am", taka mała podpowiedź...

Kompozycyjnie - słyszałem już bardzo dużo takich utworów, jeżeli wykonanie byłoby na poziomie Jamesa H. z najlepszych lat to mógłbym zwrócić uwagę na ten numer, ponieważ niestety (jeszcze) nie jest to jest to utwór jakich wiele. Pokombinuj z dodatkowymi ścieżkami wokalnymi w harmonii, dodaj sobie jakieś smyczki lub bity, pobaw się brzmieniem, może nie zrobisz z tego hitu na miarę światową, ale na pewno ten utwór może być lepszy.
Religion is like a penis. It's fine to have one and it's fine to be proud of it, but please don't whip it out in public and start waving it around... and PLEASE don't try to shove it down my child's throat.
Awatar użytkownika
Wiś
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 679
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:03
Lokalizacja: Tatar

Re: Wisia wynurzenia

Post autor: Wiś »

Ślimak pisze:
and a softly voice is speakin':
Wywal "a" lub zastąp je "the" (conditio sine qua non), dokopałem się gdzieś w necie do "softly voice" ale dla mnie to jest szyk z dupy, ja bym to napisał tak:
and the voice is speaking softly
jednakowoż to kwestia estetyki a nie poprawności - czyli wybór należy do ciebie.
pewnie, wydaję mi się, że w porządku jest tak jak teraz.
Rozumiem, że chodziło ci o "sure I can be" ale bez tego "be" to zdanie jest w moim odczuciu niezgodne z logika języka angielskiego. Ja bym napisał "sure, I am", taka mała podpowiedź...
to znaczy nie wiem co widzisz pod "logiką języka angielskiego", zgadzam się, że by w pełni było poprawnie to powinno być "I can be", ale to raczej drobnostka. Roger Waters pisał świetne teksty, a też czasem sadził ciężkie gramatyczne babole :)
Wokalnie - nie tak źle jak poprzednio, nie tak dobrze jak powinno być. Próbuj dalej, jest progres.
Wiadomo, że nie jest tak dobrze jak powinno być, bo to tylko demo. Wokal był nagrany na dwóch podejściach, więc trudno mówić jakimkolwiek dopracowaniu.
Tekstowo - jest kilka chwytliwych i inteligentnych sformułowań, chociaż ni huhu nie łapię o co biega w tekście jako całości. :P
Wiem, mam problem z tekstem do tego numeru. Już zmieniałem go trylion razy i wciąż nie bardzo mi się podoba. Tylko refren jest taki jakbym chciał. Dzięki za parę słów, się będę się starał poprawiać. ;)
Awatar użytkownika
Ślimak
Conan™ Seria Limitowana
Conan™ Seria Limitowana
Posty: 1341
Rejestracja: 16 maja 2008, 20:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Wisia wynurzenia

Post autor: Ślimak »

Nie chciałem być przesadnie krytyczny bo w porównaniu z tym co słyszałem na Toporiadowej płycie ten materiał jest dużo lepszy szczególnie wokalnie, po prostu uznałem, że bardziej zainteresują cię rzeczowe uwagi niż słodkie pierdzenie.
Wiś pisze:to znaczy nie wiem co widzisz pod "logiką języka angielskiego", zgadzam się, że by w pełni było poprawnie to powinno być "I can be", ale to raczej drobnostka.
No właśnie to nie jest drobnostka, w języku angielskim zasada odpowiadania tym samym czasownikiem, którym zostało zadane pytanie/sformułowane stwierdzenie jest zasadą kardynalną. Wiem, że tutaj w sensie ścisłym nie zostało zadane w sposób bezpośredni ale stwierdzenie "sure, I can" nawiązuje do, (być może niewypowiedzianego) stwierdzenia "you are the one to blame", w odpowiedzi na to nie za bardzo wyobrażam sobie nawet pełne "sure, I can be".

Pokombinuj z harmoniami wokalnymi! Zobaczysz co się da osiągnąć!

Edit:
The Runaway
always leaves a scarf
and you never know
all the wrongs and rights
To jest dobre! Naprawdę tłuste. :)
Religion is like a penis. It's fine to have one and it's fine to be proud of it, but please don't whip it out in public and start waving it around... and PLEASE don't try to shove it down my child's throat.
Awatar użytkownika
Wiś
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 679
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:03
Lokalizacja: Tatar

Re: Wisia wynurzenia

Post autor: Wiś »

Paul Chris - Wasted dream

Rough version. W czwartek naprawiamy wokale, bo kuleją, no, ale dzielę się, żeby nie było, że nic nie robię.
Awatar użytkownika
Ślimak
Conan™ Seria Limitowana
Conan™ Seria Limitowana
Posty: 1341
Rejestracja: 16 maja 2008, 20:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Wisia wynurzenia

Post autor: Ślimak »

Wisiu ekhem... nie odbierz tego jako brak zainteresowania, ale... ujmując to delikatnie, poprzednia piosnka była lepsza... Mogę z tobą merytorycznie porozmawiać na ten temat, ale nie wiem czy tego chcesz...
Religion is like a penis. It's fine to have one and it's fine to be proud of it, but please don't whip it out in public and start waving it around... and PLEASE don't try to shove it down my child's throat.
Awatar użytkownika
Wiś
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 679
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:03
Lokalizacja: Tatar

Re: Wisia wynurzenia

Post autor: Wiś »

Pewnie, napisz na priv, czy tutaj, jak wygodniej.
Awatar użytkownika
Prozac
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 441
Rejestracja: 06 wrz 2008, 12:57
Lokalizacja: z dna beczki

Re: Wisia wynurzenia

Post autor: Prozac »

Ślimak pisze: poprzednia piosnka była lepsza...
True.
Wasze płyty? Sru, kurwa, klozet.
Awatar użytkownika
Wiś
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 679
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:03
Lokalizacja: Tatar

Re: Wisia wynurzenia

Post autor: Wiś »

To be clear - też wolę IYDNMN, co nie znaczy, że WD jest kiepska.
Awatar użytkownika
Prozac
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 441
Rejestracja: 06 wrz 2008, 12:57
Lokalizacja: z dna beczki

Re: Wisia wynurzenia

Post autor: Prozac »

Nieśmiało i dla dobra sprawy pozwolę się nie zgodzić z powyższym postem. Innymi słowy, zdjąłbym to z sieci czym prędzej.
Wasze płyty? Sru, kurwa, klozet.
ODPOWIEDZ