Dobre filmy

O wszechstronności naszej gadać będziem, o polityce i mszach kościelnych takoż.
Awatar użytkownika
Prozac
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 441
Rejestracja: 06 wrz 2008, 12:57
Lokalizacja: z dna beczki

Re: Dobre filmy

Post autor: Prozac »

Ryjek, trafnosc twej mysli wymaga pochwaly i wstawiennictwa.

'Ekologia, pacyfizm, feminizm, nawet pogaństwo aż się stąd wylewają, ale w takim świecie żyjemy. Nowa jakość, nowa epoka.'

Prawda. Nasi potomkowie, jesli uzyjemy swojego materialu genetycznego rozsadnie, a ktorych i tak uwazali bedziemy za bardzo glupich ludzi, prawdopodobnie zobacza w Avatarze praojca nowego kina - o ile ta wstrzasajaca mozliwosc odtworzenia aktorskiej mimiki na wirtualnym stworzeniu, wejdzie na dobre do technik filmowych. ( Co i dla nas, owczesnych dziadkow, okaze sie owocne: dzieki nowoczesnej technice i bazie zdjeciowej, beda mieli mozliwosc wprawienia w ruch truposzy swiatowego kina, za ktorymi przeciez zatesknimy. Po odpowiedniej malwersacji prawnej, studia filmowe zaczna nabywac prawa do ludzkiego oblicza, niezbywalne, gwarantujace twarz, ktora mozna uzyc zawsze, wszedzie i jakkolwiek, dzieki technice cyfrowej.)

Jesli Avatar jest kierunkowskazem dla kina-jako-takiego, to ma ogromne szanse stac sie 'Star Warsami' nowej epoki, czego MY nie bedziemy w stanie pojac, dopoki nie spuscimy troche powietrza. Daje glowe, ze w 1977 roku, zaden rozsadny, mlody czlowiek, ktory czul, ze intelektualnie jest w stanie wskoczyc na kilka poziomow zdradzieckiego basenu inteligenctwa (!), nie emocjonowal sie Gwiezdnymi Wojnami.

I w zyciu nie przyszlo by mu do glowy, ze warto sprzedawac zabawki wyobrazajace bohaterow filmu, i tym zabiegiem potroic swoje dochody.

Fabula Avatara mnie smieszy, wykonanie porywa, i czuje, ze historia oceni go o wiele lepiej, niz my.
Wasze płyty? Sru, kurwa, klozet.
Awatar użytkownika
Rijel
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 1611
Rejestracja: 16 maja 2008, 13:02
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Dobre filmy

Post autor: Rijel »

Niby każdy z nas wie, że to bajka, ale wypunktowanie nielogiczności punkt po punkcie robi wrażenie. Zwłaszcza końcowe spojrzenie psychologiczne.

Oszukany Avatar

<terlik>piękny film ten avatar
<terlik>wspaniała opowieść o idealnej rasie mającej cele i marzenia
<terlik>tylko te niebieskie dzikusy musiały wszystko zaprzepaścić
Gdy nadejdzie dzień sądu najładniejszy z najładniejszych przyzwie zapomnianych. W lewą dłoń weźmie on magiczne figury, w prawicy będzie dzierżył księgę złą i słowami swymi sprawi że klan bez nazwy z popiołów powstanie.
Awatar użytkownika
Rijel
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 1611
Rejestracja: 16 maja 2008, 13:02
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Dobre filmy

Post autor: Rijel »

Ostatni dzwonek
Polski "Absolwent"? "Stowarzyszenie umarłych poetów"? I bez lewackiego zacietrzewienia Antonioniego. W tle muzyka Preisnera, Piwnica pod Baranami, Wójcicki, Kaczmarski i Gintrowski. I żal jedynie że obejrzałem ten film tak późno.
Gdy nadejdzie dzień sądu najładniejszy z najładniejszych przyzwie zapomnianych. W lewą dłoń weźmie on magiczne figury, w prawicy będzie dzierżył księgę złą i słowami swymi sprawi że klan bez nazwy z popiołów powstanie.
Awatar użytkownika
kryka
Hamierykański tomahawek
Hamierykański tomahawek
Posty: 125
Rejestracja: 16 maja 2008, 13:05
Lokalizacja: Rawa Maz Bijacz.

Re: Dobre filmy

Post autor: kryka »

Nie wiem. nie ogladalem.
Ostatnio zmieniony 15 mar 2010, 08:09 przez kryka, łącznie zmieniany 1 raz.
Cry "Havoc!" and let slip the dogs of war.
Awatar użytkownika
Craven
Hamierykański tomahawek
Hamierykański tomahawek
Posty: 100
Rejestracja: 16 maja 2008, 13:18

Re: Dobre filmy

Post autor: Craven »

Kurcze, że też przegapiłem ten temat...
Sekret pisze:Jedno ostrzeżenie tylko: film najlepiej się prezentuje w jakości 3D CYFROWEJ a nie ANALOGOWEJ, a jedyne kino 3D cyfrowe w Polsce jest w Łodzi w Manufakturze. Zatem tam polecam obejrzeć Avatara, w innych kinach wypada dużo gorzej. Nie wierzycie, to poczytajcie np. w sieci.
Prawda - mi się bardziej podobał w cyfrowym 3D a nie analogowym, ale jedynym 3D Analogowym w Polsce są IMAXy analogowe (tj. wszystkie poza Łódzkim). Czyli spokojnie możecie uderzyć do Multikina, Cinema City itd - będą tam cyfrowe kopie Dolby 3D.
Rijel pisze:Oszukany Avatar
Tekst czytałem dawno temu, i już nie pamiętam większości, ale ujmę to tak - byłbym w siódmym niebie, jakby wszystkie filmy SF miały tak solidnie przemyślane uniwersum jak Avatar i taką dbałość o detale.
Nie zgodzę się, też z zarzutami do fabuły, jak dla mnie widowiskowe kino właśnie do tego stworzono, żeby Dawid pokonywał Goliata, żeby gladiator walczył z Cezarem, żeby banda rebelianckich chłystków rozwalała stację kosmiczną wielkości księżyca. Avatar to film o strzelbach na ścianach, które wystrzeliwują w trzecim akcie. To nie genialne memento, to absolutne widowisko i fabuła jest doń dopasowana idealnie.

http://www.comingsoon.net/news/movienews.php?id=64190 - skok na kasę jakiego jeszcze nie było :) Jakby już można było kupić bilety to byłbym pierwszy w kolejce :D
Mateusz "Craven" Wielgosz
PRZYJACIEL TOPORÓW
Awatar użytkownika
Mardock
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 515
Rejestracja: 06 wrz 2008, 15:49

Re: Dobre filmy

Post autor: Mardock »

Dzięki Ryjku,od dawna szukałem tego filmu!pewien ciekawy gość na Woodstocku 4 lata temu mówił,że to jego ulubiony film,bogosławię Youtuba i obejrzę go jak odzyskam reszte ekranu :D

A ja z koleji polecam Francuski thiller "Cena strachu" z 1952 roku,geniusz napięcia,warto jak cholera!
O o!
Awatar użytkownika
Ruda
Ciupozka ch... zbója
Ciupozka ch... zbója
Posty: 152
Rejestracja: 11 kwie 2009, 13:10
Lokalizacja: Kraków/Rawa

Re: Dobre filmy

Post autor: Ruda »

Ryjku, bardzo dziękuję za "Ostatni dzwonek". Obejrzałam wczoraj i jestem pod wrażeniem. Film jest poruszający, muzyka świetna, Jacek Wójcicki genialny.
Szczerze polecam, naprawdę warto zobaczyć:)
Awatar użytkownika
Człowiek-Namiot
Ciupozka ch... zbója
Ciupozka ch... zbója
Posty: 188
Rejestracja: 06 wrz 2008, 12:59
Lokalizacja: _!_S_T_O_L_Y_C_A_!_
Kontakt:

Re: Dobre filmy

Post autor: Człowiek-Namiot »

Amerykański film produkcji USA pt. Wyspa Tajemnic dość mi się podobał. Może nieco się człek stresował, że mu coś na twarz skoczy znienacka, ale ogólnie dobry i rozkmina tęga. Polecam.
Człowiek Namiot pie***li zasady!
I nie jest frajerem!

Obrazek
Awatar użytkownika
Craven
Hamierykański tomahawek
Hamierykański tomahawek
Posty: 100
Rejestracja: 16 maja 2008, 13:18

Re: Dobre filmy

Post autor: Craven »

Człowiek-Namiot pisze:Amerykański film produkcji USA pt. Wyspa Tajemnic dość mi się podobał. Może nieco się człek stresował, że mu coś na twarz skoczy znienacka, ale ogólnie dobry i rozkmina tęga. Polecam.
Też polecam, dodam tylko, że właśnie nie ma tutaj tego tandetnego straszenia na "papierową torebkę", że bum coś wyskakuje. Mamy tu raczej klimat przerażenia/zagrożenia.
Mateusz "Craven" Wielgosz
PRZYJACIEL TOPORÓW
Awatar użytkownika
Człowiek-Namiot
Ciupozka ch... zbója
Ciupozka ch... zbója
Posty: 188
Rejestracja: 06 wrz 2008, 12:59
Lokalizacja: _!_S_T_O_L_Y_C_A_!_
Kontakt:

Re: Dobre filmy

Post autor: Człowiek-Namiot »

No no, tak jak pisałem, nie ma, ale się człowiek(-Namiot ;-) ) boi, że będzie... :-)

pozdrav, Krakusie :-)
Człowiek Namiot pie***li zasady!
I nie jest frajerem!

Obrazek
ODPOWIEDZ