Filmy w klimacie

O wszechstronności naszej gadać będziem, o polityce i mszach kościelnych takoż.
Awatar użytkownika
Ślimak
Conan™ Seria Limitowana
Conan™ Seria Limitowana
Posty: 1341
Rejestracja: 16 maja 2008, 20:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Filmy w klimacie

Post autor: Ślimak »

Panie i Panowie! Co za straszliwe przeoczenie! Jak mogliśmy zapomnieć o najbardziej kultowym filmie fantasy wszech czasów! Jak można było pominąć Dreamquesta?! Jak pytam się! Toż to najlepszy, zrealizowany z największym rozmachem i polotem film fantasy. Genialna fabuła, błyskotliwe dialogi, przepiękne i tajemnicze krajobrazy, mnóstwo magii, mistycyzmu i fantastycznych stworów! Po prostu perła! Jeśli znacie kogoś ze starszego pokolenia kto nie lubi fantasy, lub uważa je za dziecinne bądź trywialne, kogokolwiek, rodziców, wujostwo, nauczycieli, księdza czy dziadków i chcecie im pokazać pełnię wartości tego jakże zacnego gatunku to polecam Dreamquest! Ten film odmieni ich spojrzenie na fantasy na zawsze!
Religion is like a penis. It's fine to have one and it's fine to be proud of it, but please don't whip it out in public and start waving it around... and PLEASE don't try to shove it down my child's throat.
Awatar użytkownika
Bananidło
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 702
Rejestracja: 16 maja 2008, 15:38
Kontakt:

Re: Filmy w klimacie

Post autor: Bananidło »

A ja się dziwiłem czemu nie mogę znaleźć tego filmu na filmweb.pl :?

O ja naiwny...
:D
Kto gra w RPG, żyje podwójnie
Awatar użytkownika
Wiś
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 679
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:03
Lokalizacja: Tatar

Re: Filmy w klimacie

Post autor: Wiś »

Ktoś tu chyba zapomniał o najwspanialszym filmie w historii gatunku - "Lochy i Smoki". I wszystko jasne... :wink:
Awatar użytkownika
Ślimak
Conan™ Seria Limitowana
Conan™ Seria Limitowana
Posty: 1341
Rejestracja: 16 maja 2008, 20:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Filmy w klimacie

Post autor: Ślimak »

Ech Drwicielu Lochy i Smoki to tytuł dla najmłodszych natomiast Dreamquest jest pozycją dla dojrzalszego i bardziej wyrobionego widza.
Religion is like a penis. It's fine to have one and it's fine to be proud of it, but please don't whip it out in public and start waving it around... and PLEASE don't try to shove it down my child's throat.
Awatar użytkownika
Jankoś
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 5234
Rejestracja: 16 maja 2008, 12:31
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Filmy w klimacie

Post autor: Jankoś »

Ostatnio przeczytałem na Onecie ,że przygotowywane są dwa Prequele(chyba tak to się pisze :D ) do Władcy Pierścieni. Hobbit i drugi który ma wypełnić czasową luke pomiędzy wydarzeniami z Hobbita i Władcy. Ciekawe jaka będzie jego treść.
Reżyserować ma go ten kto reżyserował labiryny fauna pod nadzorem Jacksona.
Oglądał ktoś ten film?Jestem ciekaw opinii bo była to wskazówka co do jakości "Hobbita"?

Kultowym filmem w klimacie jest dla mnie Diuna w starej wersji.
"Rava urbs mea,societas "Secures" vita mea"

Dajcie żyć po swojemu - grzesznemu,
A i świętym żyć będzie przyjemniej!
Awatar użytkownika
Sekret
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 613
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:46
Lokalizacja: ŁDZ

Re: Filmy w klimacie

Post autor: Sekret »

Ja oglądalem "Labirynt" i pomijąc samą fabułę (jak dla mnie przereklamowaną), to jest to film dobrze zrobiony (wg. mnie), z naprawdę, że tak powiem "dobrym fantastycznym klimatem". Myślę, że jeśli Jackson będzie doglądał wszystkiego, to nie mamy się co martwić. :)

Nie zgodzę się natomiast, aby ekranizację Ziemiomorza uznać za dobry film. Przeciętny, to już lepiej. Może mam takie odczucia dlatego, że ksiażka ta to arcydzieło, któremu trudno dorównać. :P

PS. Bananie jeśli szukasz takich filmów, to wejdź sobie na filmweb.pl i odpal wyszukiwanie po filtrze s-f/fantasy itd. Jest tego naprawdę dużo. Wiem, bo sam sprawdzałem. :D
Podpisy są fajne, więc mam i ja. :P
Awatar użytkownika
Prozac
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 441
Rejestracja: 06 wrz 2008, 12:57
Lokalizacja: z dna beczki

Re: Filmy w klimacie

Post autor: Prozac »

Ja słyszałem wielokrotnie, że "Hobbita" reżyserować ma Sam Raimi, facet odpowiedzialny za kultowe i przezajebiaszcze "Martwe Zło", a ostatnio mniej kultowego i zdecydowanie nie przezajebiaszczego SpiderMana.
Wasze płyty? Sru, kurwa, klozet.
Awatar użytkownika
Człowiek-Namiot
Ciupozka ch... zbója
Ciupozka ch... zbója
Posty: 188
Rejestracja: 06 wrz 2008, 12:59
Lokalizacja: _!_S_T_O_L_Y_C_A_!_
Kontakt:

Re: Filmy w klimacie

Post autor: Człowiek-Namiot »

Ja już Panu Reżyseru zadałem to pytanie - w zasadzie posłałem i oczekuję na odp., ale skoro tu jest taki wątek, to też zapytam:
jakie filmy możecie polecić jeśli chodzi o klimat, który mnie ostatnio nieco podjarał - klimat Neuroshimy? Wiem o Mad Maxie 1234, trochę w innym, ale wciąż jednak Wodny Świat i cóż ponad to?
Człowiek Namiot pie***li zasady!
I nie jest frajerem!

Obrazek
Awatar użytkownika
Sekret
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 613
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:46
Lokalizacja: ŁDZ

Re: Filmy w klimacie

Post autor: Sekret »

Ciężko Wojteczku znaleźć fimy, które dokładnie by odpowiadały twoim wymaganiom, ale może poszukaj wśród tych:

12 małp / Twelve Monkeys (1995)
Johnny Mnemonic (1995)
Tajemnica Syriusza / Screamers (1995)
Cyborg / (1989)

Każdy z nich, moim zdaniem, zawiera jakieś elementy neuroshimowe. ;)
Podpisy są fajne, więc mam i ja. :P
Awatar użytkownika
Sekret
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 613
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:46
Lokalizacja: ŁDZ

Re: Filmy w klimacie

Post autor: Sekret »

Czy ktoś słyszał coś o tym filmie? Kolejne Cthulhu.

http://film.onet.pl/zwiastuny/11049,390 ... filmy.html
Podpisy są fajne, więc mam i ja. :P
ODPOWIEDZ