Cytaty

O wszechstronności naszej gadać będziem, o polityce i mszach kościelnych takoż.
Awatar użytkownika
Rijel
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 1611
Rejestracja: 16 maja 2008, 13:02
Lokalizacja: Wa-wa

Cytaty

Post autor: Rijel »

Co tu dużo pisać? Proponuję temat w którym możemy podzielić się cytatami, które w jakiś sposób nas poruszyły, dodatkowo przykuły naszą uwagę, które chociaż w ogólnym sensie warto zapamiętać. Takie które niosą treść same w sobie, nawet w oderwaniu od literackiego kontekstu.
Mój pierwszy:
"(...) O wiele lepiej wyobrażać sobie ludzi w jakimś zadymionym pokoiku, obłąkanych i cynicznych od przywilejów i władzy, konspirujących nad kieliszkami brandy. Tego obrazu trzeba się trzymać, bo jeśli nie, trzeba by się pogodzić z innym faktem: złe rzeczy zdarzają się, ponieważ zwyczajni ludzie, którzy szczotkują psa i opowiadają dzieciom bajki na dobranoc, potrafią potem wyjść i zrobić coś strasznego innym zwyczajnym ludziom. O wiele łatwiej winić o wszystko Ich. Ponura i przygnębiająca zdawała się myśl, że oni to tak naprawdę My. Jeżeli to Oni, nie można nikogo obwiniać. Ale jeśli to My, kim ja będę? W końcu jestem jednym z Nas. Muszę być. Z całą pewnością nigdy nie uważałem się za kogoś z Nich. Zawsze należymy do Nas. To Oni robią wszystko, co złe."
T. Pratchett: Bogowie, honor, Ankh-Morpork


Postanowiłem przenieść temat do kultury - moim zdaniem to odpowiedni dział dla niego, gdyż tyczy się szerszej tematyki niż biblioteka Toporowa - SLeeM
Gdy nadejdzie dzień sądu najładniejszy z najładniejszych przyzwie zapomnianych. W lewą dłoń weźmie on magiczne figury, w prawicy będzie dzierżył księgę złą i słowami swymi sprawi że klan bez nazwy z popiołów powstanie.
Awatar użytkownika
Bananidło
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 702
Rejestracja: 16 maja 2008, 15:38
Kontakt:

Re: Cytaty

Post autor: Bananidło »

Mój drugi:

"Ile się człowiek nacierpi, jak zapomni wziąć cyjanek"
Al Bundy

:D
Kto gra w RPG, żyje podwójnie
Awatar użytkownika
Ślimak
Conan™ Seria Limitowana
Conan™ Seria Limitowana
Posty: 1341
Rejestracja: 16 maja 2008, 20:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Cytaty

Post autor: Ślimak »

Bardzo zacny temat drogi Ryjku, zaraz was zarzucę cytatami bo to mój konik jest:
Terry Pratchett pisze:PANIE, WIEM, ŻE NIE MA DOBREGO PORZĄDKU Z WYJĄTKIEM TEGO, KTÓRY TWORZYMY[...]

NIE MA NADZIEI PRÓCZ NAS. NIE MA LITOŚCI PRÓCZ NAS. NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI. JESTEŚMY TYLKO MY.[...]

WSZYSTKIE RZECZY, KTÓRE SĄ, SĄ NASZE. ALE MUSIMY O NIE DBAĆ. PONIEWAŻ JEŚLI NIE DBAMY, NIE ISTNIEJEMY. A JEŚLI NIE ISTNIEJEMY, NIE MA JUŻ NIC, TYLKO ŚLEPE ZAPOMNIENIE.
ALE NAWET ZAPOMNIENIE PEWNEGO DNIA MUSI SIĘ SKOŃCZYĆ.[...]

PANIE, NA CO MOŻE PLON MIEĆ NADZIEJĘ, JEŚLI NIE NA TROSKĘ KOSIARZA?
Śmierć do Azraela
Cytat pochodzi z Kosiarza
Frank Herbert pisze:I must not fear.
Fear is the mind-killer.
Fear is the little-death that brings total obliteration.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Litania przeciw strachowi.

Nie mogę się bać.
Strach jest zabójcą umysłu.
Strach jest małą śmiercią, sprowadzającą totalną zagładę.
Stawię czoła mojemu strachowi.
Pozwolę aby przeze mnie przepłynął.
A kiedy minie, oczyma duszy ujrzę jego ścieżkę.
W miejscu gdzie odszedł nie będzie niczego.
Tylko ja pozostanę.

Jest to litania przeciw strachowi zaczerpnięta z Diuny. Tłumaczenie moje własne. Specjalnie podałem tekst oryginalny, dla tych, którzy chcieliby prześledzić moje wybory.
Religion is like a penis. It's fine to have one and it's fine to be proud of it, but please don't whip it out in public and start waving it around... and PLEASE don't try to shove it down my child's throat.
Awatar użytkownika
Prozac
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 441
Rejestracja: 06 wrz 2008, 12:57
Lokalizacja: z dna beczki

Re: Cytaty

Post autor: Prozac »

"Gdybym miał określić mą najgłębiej ukrytą, niewidzialną gołym okiem, toczącą mnie od wewnątrz wadę, rzekłbym, że jest nią niesolidność. (...)

To, co wiem - wiem niesolidnie. Jestem intelektualnym dorobkiewiczem, bez skodyfikowanego treningu naukowego, czyli bez wykształcenia koniecznego do porania się tym wszystkim, z czym chcę i zamierzam się porać. Czytałem książki, to prawda, lecz co z tego? (...)

Gdy stanąłem na progu tego, co w końcu miałem w życiu robić, czym miałem żyć, okazało się i zrozumiałem, że jestem produktem kultury popularnej i masowej, a nie formujących sprawny intelekt studiów. Czyli lukier inteligencji zamiast prawdziwego chleba wiedzy. Nie była to przyjemna samowiedza."

Leopold Tyrmand, "Dziennik 1954", skróty za Kubą Żulczykiem. Howgh.
Wasze płyty? Sru, kurwa, klozet.
Awatar użytkownika
Rijel
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 1611
Rejestracja: 16 maja 2008, 13:02
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Cytaty

Post autor: Rijel »

S. King: Cztery pory roku, bardzo RPGowy
Ważna jest opowieść, nie opowiadający
Z Jerzego Pilcha zdaje się, ale nie pamiętam której książki, właściwie też RPGowy :P :
Dzisiejsze promile obudziły śpiących braci z dnia wczorajszego i poszli razem na imprezę.
Gdy nadejdzie dzień sądu najładniejszy z najładniejszych przyzwie zapomnianych. W lewą dłoń weźmie on magiczne figury, w prawicy będzie dzierżył księgę złą i słowami swymi sprawi że klan bez nazwy z popiołów powstanie.
Awatar użytkownika
Hotshot
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 421
Rejestracja: 16 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Cytaty

Post autor: Hotshot »

Skarbniz Foulbreath, Gobliński Poganiacz Squigów pisze:Patrz, to Zębacz. Zębacz będzie tera grzeczny i pozwoli się obejrzeć. Nio ktio jest moim Zębaczkiem...? Nio ktio...? Tak, tak, masz tu mięsko, zasłużyłeś. O, widzisz, jakie ma zębicha...? Długie jak moja renka. hehehe... Jest w stanie zeżreć wszystko, o ile zmieści to do pyska. Z pokurczami idzie mu gorzej, oni noszą na sobie masę żelastwa. I broda włazi mu miendzy zęby. O, widzisz, tutaj... Fuj... Trzeba mu to wyjąć. Ja go przytrzymam, a ty weź ten patyk i postaraj się mu to wydłubać... Uważaj tylko, bo potrafi.../kłapnięcie paszczy, trzask kości, wrzask/ O, widzisz, a mówiłem, żebyś uważał... Musiałeś go zdenerwować... No trudno, Zębacz, dokończ pana...
cytat z WARa
Hotshot Biały
Awatar użytkownika
Phishy
Hamierykański tomahawek
Hamierykański tomahawek
Posty: 135
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:14

Re: Cytaty

Post autor: Phishy »

Jeden z moich ulubionych z Pratchetta (może i nie mądry, ale jakże celny czasem...)

Jestem zły, jestem wściekły, jestem twardzielem, wypiję kufel piwa z lemoniadą, mama kazała mi wrócić do domu przed dziewiątą...
T. Pratchett "Potworny regiment"
Liczba graczy. Nie ilość. Na mój ogon! <><
Awatar użytkownika
Shila
Polucja drwala
Polucja drwala
Posty: 239
Rejestracja: 17 maja 2008, 17:24
Lokalizacja: Katowice

Re: Cytaty

Post autor: Shila »

"Władza absolutna" David Baldacci:
Życie jest dalekie od doskonałości i nie można go spędzić w oczekiwaniu na tę doskonałość.
Awatar użytkownika
Ślimak
Conan™ Seria Limitowana
Conan™ Seria Limitowana
Posty: 1341
Rejestracja: 16 maja 2008, 20:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Cytaty

Post autor: Ślimak »

Frank Herbert pisze:Miałem krysnóż, taliony wody do dziesięciu litrów, własną lancę, która należała do mojego ojca, serwis do kawy, butlę z czerwonego szkła starszą niż jakiekolwiek wspomnienie w mojej siczy. Miałem udziały w przyprawie, lecz nie miałem żadnych pieniędzy. Byłem bogaty i o tym nie wiedziałem.
Farok, Fremeński Naib
Mesjasz Diuny, 1969

Tłumaczenie moje własne.
Religion is like a penis. It's fine to have one and it's fine to be proud of it, but please don't whip it out in public and start waving it around... and PLEASE don't try to shove it down my child's throat.
Awatar użytkownika
Kraszan
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 391
Rejestracja: 16 maja 2008, 13:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Cytaty

Post autor: Kraszan »

Sleem przestań wciągać Tabakę bo widzę że Ci szkodzi. :)
Obrazek
ODPOWIEDZ