Hobbit: w tę i nazad

O wszechstronności naszej gadać będziem, o polityce i mszach kościelnych takoż.
Awatar użytkownika
Człowiek-Namiot
Ciupozka ch... zbója
Ciupozka ch... zbója
Posty: 188
Rejestracja: 06 wrz 2008, 12:59
Lokalizacja: _!_S_T_O_L_Y_C_A_!_
Kontakt:

Re: Hobbit: w tę i nazad

Post autor: Człowiek-Namiot »

całkiem spoko, ale na zdjęciach są za sterylni - upaćkać ich błotem i będzie miodzio.
A Ori to centralnie wygląda jak http://tiny.pl/h5hts i nikt mi nie wmówi, że jest inaczej!
Człowiek Namiot pie***li zasady!
I nie jest frajerem!

Obrazek
Awatar użytkownika
Sekret
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 613
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:46
Lokalizacja: ŁDZ

Re: Hobbit: w tę i nazad

Post autor: Sekret »

Podpisy są fajne, więc mam i ja. :P
Awatar użytkownika
Ślimak
Conan™ Seria Limitowana
Conan™ Seria Limitowana
Posty: 1341
Rejestracja: 16 maja 2008, 20:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Hobbit: w tę i nazad

Post autor: Ślimak »

Prince of Darkness pisze:Osobiście wolę Hobbita od Władcy Pierścieni i mimo wszystko mogę przeboleć taki wygląd 13-tki. Nie jest on idealny i ciężko coś pewnego powiedzieć po kilku fotkach promocyjnych nie widząc filmu.
Nie jest on idealny nigdy nie będzie, bo ideały nie istnieją w realnym świecie, natomiast na pewno nie jest tak kiepski, żeby wymagał jakiegoś specjalnego "przebolenia" (sic!).
Prince of Darkness pisze:Usprawiedliwianie takiego image poglądem: "Tak samo jest z tym filmem, po prostu nie mogli ich zakuć w pełne zbroje płytowe bo wyszło by z tego jakieś high fantasy w stylu D&D." jest błędne. Hobbit i Władca to typowe high fantasy na którym właśnie w dużej mierze oparł się styl D&D.
Nie trzeba takiego image również niczym usprawiedliwiać bo z pewnością jest bliższy Tolkienowskiemu oryginałowi niż wspomniane zbroje płytowe. Co do high fantasy to zgoda - Hobbit i Łotr należą do tego gatunku.
Prince of Darkness pisze:Film jest robiony przez "amerykańców" z zamiarem zrobienia kasy (także na ew gadżetach) a duża część targetu ma problemy ze skupieniem uwagi na tym samym elemencie dłużej niż 5sec. - stąd MUSI BYĆ KOLOROWO :lol:
Rzeczywiście, filmy są robione dla pieniędzy. Należy jednak zwrócić uwagę, że zarówno Władca jak i (mam nadzieję) Hobbit jest tworzony również przez fanów dla fanów prozy Tolkiena. W Łotrze wykazano naprawdę wielką dbałość o zgodność obrazu Śródziemia z zamysłem profesora, co objawiało się olbrzymia liczbą konsultacji ze specami fandomowymi i nie tylko. Jak chcesz sobie uzmysłowić stopień wizualnego odwzorowania Tolkienowskich standardów w filmie to proponuje porównać niektóre ujęcia z Władcy z kalendarzami Tolkienowskimi z ostatnich lat przed premierą Felomping Omg De Ding. Patrze na to zdjęcie i ono jest szaro-czarno-bordowe szczerze nie widzę aby tu było specjalnie... KOLOROWO...
Prince of Darkness pisze:Popieram Pogląd Huntera co do Thorina - nie powinien odstawać wyglądem od bardziej dostojnych krasnoludów, gdyż jest w podobnym wieku (czasem nawet starszy) Na szybko za Wiki:
Thorin - 2746 r
Oin - 2774 r
Gloin - 2783 r
Balin - 2763 r
Dvalin - 2772 r
Ładnie pięknie, ale ja czytałem, że nie ma danych dotyczących dat urodzin większości członków wyprawy Thorina ani nawet dat śmierci większości z nich. Znany jest bodajże tylko Balin oraz fakt, że Fili i Kili są ok. 50 lat młodsi. Mogę się mylić, bo nie jestem specem, jednakowoż. Tak czy inaczej - Thorin nie odstaje wyglądem od "bardziej dostojnych" krasnoludów. Nie wygląda wcale na młodszego od wymienionych tutaj Gloina i Dwalina (gdzie ten troll jest dostojny to ja nie wiem, swoją drogą). A trójka Balin, Dori i Oin wygląda starzej tylko dzięki siwym włosom. Ale... hola, hola, znam człowieka który osiwiał zupełnie w wieku 25 lat. Znam ludzi mających lat 30 a wyglądających na 50. Znam osoby mające lat 50 wyglądające na trzydzieści kilka. Być może Thorin po prostu wolniej się starzeje? A może tamci trzej starzeją się szybko? Moim zdaniem Thorin akurat wygląda wystarczająco dostojnie i wystarczająco męsko.
Człowiek-Namiot pisze:całkiem spoko, ale na zdjęciach są za sterylni - upaćkać ich błotem i będzie miodzio.
A ty jak idziesz do zdjęcia to się dobrze ubierasz czy paćkasz się błotem? Może oni jak szli na portret tez się odpicowali? :lol: A jakbyś się przyjrzał ich płaszczom i strojom to byś zauważył, że część jest owym błotem upaćkana. A że twarzy nie mają brudnych? Krasnoludy nie świnie w błocie się nie kąpią. Co najwyżej po nim chodzą butami.
Religion is like a penis. It's fine to have one and it's fine to be proud of it, but please don't whip it out in public and start waving it around... and PLEASE don't try to shove it down my child's throat.
Awatar użytkownika
Prince of Darkness
Zemsta neandertala
Zemsta neandertala
Posty: 24
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:00

Re: Hobbit: w tę i nazad

Post autor: Prince of Darkness »

Sleem albo źle spałeś i humor dziś nietęgi albo chcesz sztucznie dyskusję rozkręcić :D

Nie napisałem, że Hobbit wymaga "przebolenia" wręcz przeciwnie napisałem, że mi to nie przeszkadza.
Może niezbyt precyzyjnie użyłem słowa "KOLOROWO" - chodziło mi o kolorowo w znaczeniu różnorodnie, komiksowo (tzn niczym drużyna X-MAN :lol: ).
Fani, fanami, ale 95% wysiłku przy kręcenie filmu ponoszone jest dla kasy. Stąd dzielenie go na części, kampania reklamowa, pewne modyfikacje, tak by był atrakcyjny dla gawiedzi, a jednocześnie nie zniechęcił miłośników - w końcu tolkienowcy to spora grupa targetu.
Mimo wszystko, z filmów na które czekam Hobbit to nr 1 i z chęcią napcham kieszenie P.J. i jego ekipy :)
"Burn me a fire in the reptile house
In the colour and the carnage fall me down
My face in the fire in the reptile house"
Awatar użytkownika
Ślimak
Conan™ Seria Limitowana
Conan™ Seria Limitowana
Posty: 1341
Rejestracja: 16 maja 2008, 20:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Hobbit: w tę i nazad

Post autor: Ślimak »

Prince of Darkness pisze:albo chcesz sztucznie dyskusję rozkręcić
Czemu sztucznie?
Prince of Darkness pisze:Nie napisałem, że Hobbit wymaga "przebolenia"
Prince of Darkness pisze:mimo wszystko mogę przeboleć taki wygląd 13-tki
A co do meritum, mnie też nie podoba się dzielenie Hobbita na 2 części.
Religion is like a penis. It's fine to have one and it's fine to be proud of it, but please don't whip it out in public and start waving it around... and PLEASE don't try to shove it down my child's throat.
Awatar użytkownika
Prince of Darkness
Zemsta neandertala
Zemsta neandertala
Posty: 24
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:00

Re: Hobbit: w tę i nazad

Post autor: Prince of Darkness »

Muszę precyzyjniej się wyrażać. "Mogę przeboleć" w znaczeniu: pomimo tego że uwielbiam Hobbita w klasycznym opakowaniu, wygląd krasnoludów nie przeszkadza mi zbytnio :)

Tak mi przyszło do głowy - pojawiają się argumenty o ewentualnej nudzie w wykonaniu 13-tu brodaczy wyglądających niemal tak samo. Nikt, kto oglądał Władcę nie miał problemu z rozróżnianiem podobnych do siebie hobbitów mających podobne pelerynki, fryzury, owłosione stopy, ekwipunek itp.
"Burn me a fire in the reptile house
In the colour and the carnage fall me down
My face in the fire in the reptile house"
Awatar użytkownika
Ślimak
Conan™ Seria Limitowana
Conan™ Seria Limitowana
Posty: 1341
Rejestracja: 16 maja 2008, 20:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Hobbit: w tę i nazad

Post autor: Ślimak »

Prince of Darkness pisze:Muszę precyzyjniej się wyrażać.
Welcome back. ;)
Prince of Darkness pisze:Tak mi przyszło do głowy - pojawiają się argumenty o ewentualnej nudzie w wykonaniu 13-tu brodaczy wyglądających niemal tak samo. Nikt, kto oglądał Władcę nie miał problemu z rozróżnianiem podobnych do siebie hobbitów mających podobne pelerynki, fryzury, owłosione stopy, ekwipunek itp.
Hobbici z Władcy byli dużo lepiej opisani pod względem charakteru i byli dużo bardziej wyrazistymi postaciami, co nie dziwi chociażby biorąc pod uwagę objętość obu książek. Skoro więc mieli zupełnie inne charaktery to odróżniała ich osobowość - naprawdę ciężko powiedzieć coś o osobowości poszczególnych krasnoludów z Hobbita za wyjątkiem Thorina. Poza tym było ich 4 a nie 13. 4 podobnie wyglądających Hobbitów różniących się od siebie charakterem, a 13 podobnie wyglądających krasnoludów, z których charakter ma tylko jeden a reszta ma może po kilka kwestii w książce... to nie to samo.
Religion is like a penis. It's fine to have one and it's fine to be proud of it, but please don't whip it out in public and start waving it around... and PLEASE don't try to shove it down my child's throat.
Awatar użytkownika
Hunter
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 1670
Rejestracja: 16 maja 2008, 11:18
Kontakt:

Re: Hobbit: w tę i nazad

Post autor: Hunter »

Awatar użytkownika
Gerber
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 426
Rejestracja: 16 maja 2008, 19:38
Lokalizacja: Rawa

Re: Hobbit: w tę i nazad

Post autor: Gerber »

Zajebiste! Uważam, że trzeba będzie zrobić wspólną wycieczkę do jakiegoś kina na seans jak już to wyjdzie.
Awatar użytkownika
Rijel
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 1611
Rejestracja: 16 maja 2008, 13:02
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Hobbit: w tę i nazad

Post autor: Rijel »

Proponuję zrobić premierę na Nocy filmowej ;) .
Gdy nadejdzie dzień sądu najładniejszy z najładniejszych przyzwie zapomnianych. W lewą dłoń weźmie on magiczne figury, w prawicy będzie dzierżył księgę złą i słowami swymi sprawi że klan bez nazwy z popiołów powstanie.
ODPOWIEDZ