Hobbit: w tę i nazad

O wszechstronności naszej gadać będziem, o polityce i mszach kościelnych takoż.
Awatar użytkownika
Mała
Cuś na kształt tasaka
Cuś na kształt tasaka
Posty: 54
Rejestracja: 17 lut 2011, 15:35
Kontakt:

Re: Hobbit: w tę i nazad

Post autor: Mała »

Skoro tak mówisz... :roll:
Mmmm...
Awatar użytkownika
Gerber
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 426
Rejestracja: 16 maja 2008, 19:38
Lokalizacja: Rawa

Re: Hobbit: w tę i nazad

Post autor: Gerber »

Mała pisze:wujkowie o wielkich, brzuchatych ciałach zakutych w krasnoludzką zbroję
Nie chcę się już przyczepiać o takie pierdoły, bo zdaje sobie sprawę, że to fantasy i każdy ma prawdo do interpretowania i wyobrażania sobie postaci na swój sposób. Jednak chce abyś zdała sobie sprawę z tego, że przy kręceniu filmu na podstawie Hobbita reżyser wraz z innymi ziomkami od produkcji musieli rozkminić, kostiumy i akcesoria drużyny w taki sposób, żeby nie utrudniały im podróży przez te wszystkie lasy, bagna, góry itd. To znaczy w taki sposób, żeby to wyglądało realistycznie i miało ręce i nogi. Tak samo zresztą było przy kręceniu Władcy... np. sam Viggo Mortensen musiał oswajać się ze swoim ekwipunkiem i uczyć się jak nosić chociażby swój miecz, żeby nie obijał się i nie przeszkadzał mu w poruszaniu się. Tak samo jest z tym filmem, po prostu nie mogli ich zakuć w pełne zbroje płytowe bo wyszło by z tego jakieś hight fantasy w stylu D&D. Dlatego właśnie te krasnoludy wyglądają tak a nie inaczej.
Awatar użytkownika
Mała
Cuś na kształt tasaka
Cuś na kształt tasaka
Posty: 54
Rejestracja: 17 lut 2011, 15:35
Kontakt:

Re: Hobbit: w tę i nazad

Post autor: Mała »

Dlatego powiedziałam, że są ok, ale ja sobie ich inaczej wyobrażałam. Tyle.
Mmmm...
Awatar użytkownika
Hunter
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 1670
Rejestracja: 16 maja 2008, 11:18
Kontakt:

Re: Hobbit: w tę i nazad

Post autor: Hunter »

A to ja sobie pozwolę zwrócić uwagę na inną postać :D
Bo mimo, że jakiś np. Kili nie podoba mi się, oczywiście z wiadomych powodów ;P, to spokojnie jestem w stanie go zaakceptować, bo ciężko jest zrobić 13 różnorodnych krasnali, a bez sensu jest robić 13 takich samych. No i pod tym względem wyszło to świetnie.

Ale za to :D
Dla mnie totalna porażka to Thorin, który wygląda jak hollywoodzki gwiazdor, a nie szefu bandy pokurczów :P (np taki tym jak Dwalin mogłby być taki Thorinem).
Awatar użytkownika
Ślimak
Conan™ Seria Limitowana
Conan™ Seria Limitowana
Posty: 1341
Rejestracja: 16 maja 2008, 20:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Hobbit: w tę i nazad

Post autor: Ślimak »

Thorin wygląda jak przywódca właśnie, charyzma szlachetne rysy a z drugiej strony nie jest miękki. Dwalin mógłby ze swoim wyglądem jedynie przewodzić bandzie trolli. Nie ma znaku równości między przywódcą a największym koksem bo przywódca jest od przewodzenia a nie od napier... na pierwszy ogień pójścia. :)
Religion is like a penis. It's fine to have one and it's fine to be proud of it, but please don't whip it out in public and start waving it around... and PLEASE don't try to shove it down my child's throat.
Awatar użytkownika
Ślimak
Conan™ Seria Limitowana
Conan™ Seria Limitowana
Posty: 1341
Rejestracja: 16 maja 2008, 20:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Hobbit: w tę i nazad

Post autor: Ślimak »

Mała pisze:Dlatego powiedziałam, że są ok, ale ja sobie ich inaczej wyobrażałam. Tyle.
A to jak każdy zapewne. Sorry za double posta.
Religion is like a penis. It's fine to have one and it's fine to be proud of it, but please don't whip it out in public and start waving it around... and PLEASE don't try to shove it down my child's throat.
Awatar użytkownika
Hunter
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 1670
Rejestracja: 16 maja 2008, 11:18
Kontakt:

Re: Hobbit: w tę i nazad

Post autor: Hunter »

Moze sprobuje z innej strony opisac to o co mi chodzi.
Bardziej o to, ze szefu powinien byc szczegolnie mocno 'krasnoludzki'. Moze i realistycznie do tego podchodzac nie musialo byc tak byc, ale w filmie po prostu bedzie go najwiecej widac i fajnie by bylo jakby bylo widac mocno krasnoludzka na pierwszy rzut oka postac. A w przypadku tego Thorina odnosze wrazenie, ze jakbym go zobaczyl w oderwaniu od calosci, bez napisow 'Thorin' i 'Hobbit', to nie skojarzyl bym nawet ze to pokurcz. Natomiast w wiekszosci tamtych postaci nie ma z tym najmniejszego problemu.
Awatar użytkownika
Ślimak
Conan™ Seria Limitowana
Conan™ Seria Limitowana
Posty: 1341
Rejestracja: 16 maja 2008, 20:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Hobbit: w tę i nazad

Post autor: Ślimak »

Jest dla ciebie zbyt szczupły zapewne, ale jak zobaczysz go w towarzystwie "pełnowymiarowych" aktorów to perspektywa ci się zmieni. W moim wyobrażeniu krasnoluda on się mieści, ale ja jestem krasnoludofilem :lol: , rozumiem dlaczego Thorin może komuś nie pasować. Mnie pasuje. Ogólnie najbardziej podoba mi się Bofur w czapce pilotce, pewnie będzie w filmie miał nieźle nasrane w tobołku.
Religion is like a penis. It's fine to have one and it's fine to be proud of it, but please don't whip it out in public and start waving it around... and PLEASE don't try to shove it down my child's throat.
Awatar użytkownika
Gerber
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 426
Rejestracja: 16 maja 2008, 19:38
Lokalizacja: Rawa

Re: Hobbit: w tę i nazad

Post autor: Gerber »

Taa, Fili też wygląda na niezłego popier*olca.. Może to dlatego, że tylko oni dwaj z całej ekipy się uśmiechają ;)
Awatar użytkownika
Prince of Darkness
Zemsta neandertala
Zemsta neandertala
Posty: 24
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:00

Re: Hobbit: w tę i nazad

Post autor: Prince of Darkness »

Osobiście wolę Hobbita od Władcy Pierścieni i mimo wszystko mogę przeboleć taki wygląd 13-tki. Nie jest on idealny i ciężko coś pewnego powiedzieć po kilku fotkach promocyjnych nie widząc filmu. Usprawiedliwianie takiego image poglądem: "Tak samo jest z tym filmem, po prostu nie mogli ich zakuć w pełne zbroje płytowe bo wyszło by z tego jakieś high fantasy w stylu D&D." jest błędne. Hobbit i Władca to typowe high fantasy na którym właśnie w dużej mierze oparł się styl D&D. Film jest robiony przez "amerykańców" z zamiarem zrobienia kasy (także na ew gadżetach) a duża część targetu ma problemy ze skupieniem uwagi na tym samym elemencie dłużej niż 5sec. - stąd MUSI BYĆ KOLOROWO :lol:
Popieram Pogląd Huntera co do Thorina - nie powinien odstawać wyglądem od bardziej dostojnych krasnoludów, gdyż jest w podobnym wieku (czasem nawet starszy) Na szybko za Wiki:
Thorin - 2746 r
Oin - 2774 r
Gloin - 2783 r
Balin - 2763 r
Dvalin - 2772 r

Kili to przegięcie (mam nadzieje, że w filmie okaże się inaczej) a Ori wygląda jakby urwał się z planu pierwszej części Narni tylko kopyta w butach schował ;)
Ale co tam! Nie przeszkadza mi to. Najbardziej denerwuje mnie fakt dzielenia niezbyt obszernej powieści na dwie części i wyświetlanie ich w odstępie roku.
"Burn me a fire in the reptile house
In the colour and the carnage fall me down
My face in the fire in the reptile house"
ODPOWIEDZ