Ateizm w starym świecie

Chaos jest wszędzie i tylko Bretonia ostanąć się będzie.
Awatar użytkownika
Ślimak
Conan™ Seria Limitowana
Conan™ Seria Limitowana
Posty: 1341
Rejestracja: 16 maja 2008, 20:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Ateizm w starym świecie

Post autor: Ślimak »

Skner pisze:"Ateizm – pogląd odrzucający wiarę w istnienie boga lub bogów. Ateizm tłumaczy zjawiska świata bez odwoływania się do przyczyn nadnaturalnych, a jako składnik refleksji filozoficznych, najczęściej łączy się z postawą racjonalistyczną i materialistyczną."

ta definicja dotyczy naszego świata,
Jest to definicja słowa ateizm dotycząca wszystkich światów. Idąc tokiem twojego rozumowania dla stworzenia alternatywnego świata należałoby stworzyć na nowo definicję wszystkich słów czyli w zasadzie nowy język. Światy alternatywne są tylko parafrazą naszego świata i definicje słów i pojęć są w nich takie same mimo innych uwarunkowań. Tak samo jak w świecie WFRP prawa fizyki są takie same jak w naszym świecie tak samo definicja słowa ateizm nie może ulec zmianie.
Religion is like a penis. It's fine to have one and it's fine to be proud of it, but please don't whip it out in public and start waving it around... and PLEASE don't try to shove it down my child's throat.
Awatar użytkownika
Skner
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 460
Rejestracja: 16 maja 2008, 11:30
Lokalizacja: Ztamtondtu (Zimbabwe)

Re: Ateizm w starym świecie

Post autor: Skner »

ivan jest raczej psychopatycznym zabujca religijnym, który jednak bierze zlecenia ale często to zleceniodawca staje sie ofiarą

co do urlykanow to nie moge ich zabijac z pobudek religijnych.... Urlyk to ulubiony bog sigmara... problem z urlykanami jest taki ze nie chca zaakceptowac boskości Sigmara
a ja klade lahe nato czy zygasz na widok moich błeduw ortograficznych... jesli umiesz je wylapac znaczy ze umiesz odczytac sens tego co napisalem bo gówno i guwno zawsze śmierdzi tak samo
Awatar użytkownika
Hunter
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 1670
Rejestracja: 16 maja 2008, 11:18
Kontakt:

Re: Ateizm w starym świecie

Post autor: Hunter »

nie rozwódźmy się nad znaczeniem słowa ateizm :P Ja to tylko podałem jako luźne porównanie do świata realnego a nie jakieś definicje. Miało to zobrazować moją postać i nic więcej. A jeśli chodzi o moja postać i magie to sytuacja wygląd niestety tak, że wersja wykminiona przez Sknerusa jest niemożliwa. Nie będę rozwodził się dlaczego bo chłopaki już i tak za dużo wiedzą i próbują wykorzystywać to jako swoje postaci :P ale ja się nie dam :P
Prince of Darkness pisze:czyli zmodyfikowany Hunter - bez wiary w bogów
Zykfryd zwany Gotfrydem tudzież Gotfryd zwany Zykfrydem :P
Awatar użytkownika
Jankoś
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 5229
Rejestracja: 16 maja 2008, 12:31
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Ateizm w starym świecie

Post autor: Jankoś »

Próbując odpowiedzieć na pytanie Sknerusa można posiłkować się historią.
Warhammer to według ogólnie przyjętych norm przełom średniowiecza i renesansu. Czyli przełom wieków XV i XVI.
Ateizm jako pogląd filozoficzny pojawił się na kontynencie europejskim(pomijam tu czasy antyczne) wraz z epoką Oświecenia czyli w wieku XVIII.
Tak więc z tego punktu widzenia ateistą być nie można ,a jeśli już może być to przypadek skrajnie rzadki i odosobniony.
"Rava urbs mea,societas "Secures" vita mea"

Dajcie żyć po swojemu - grzesznemu,
A i świętym żyć będzie przyjemniej!
ODPOWIEDZ