WAR! Warhammer: Age of Reckoning

Chaos jest wszędzie i tylko Bretonia ostanąć się będzie.
Awatar użytkownika
Ślimak
Conan™ Seria Limitowana
Conan™ Seria Limitowana
Posty: 1341
Rejestracja: 16 maja 2008, 20:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: WAR! Warhammer: Age of Reckoning

Post autor: Ślimak »

Prinsiu ja wszystko rozumiem. Ja rozumiem, że można napisać, że gra nie powala nie grając w nią 300 godzin. Ale jak można ocenić grę na podstawie trailera nie grając w nią nawet godziny? Ty oceniasz nie grę tylko swoje wyobrażenie o niej. Możesz powiedzieć, że reklama/trailer gry nie zachęca cię do jej kupienia i to rozumiem, ale skąd wiesz czy jakbyś odpalił grę to by cię nie powaliła, skąd wiesz czy rozgrywka by cię nie wciągnęła na długie miesiące? Infantylna wizja? Na boga to jest komputerówka a nie storytellingowa gra RPG dla dorosłych. Tutaj cele są zupełnie inne. Twierdzę, że człowiek dorosły i dojrzały może radośnie nawalać do innych dojrzałych i dorosłych ludzi w kolorowym świecie warhammera bitewnego, czerpać z tego frajdę i nie czuć przy tym, że cofnął się umysłowo i emocjonalnie do wieku nastolatka. To są zupełnie inne emocje. O ile w RPG coraz bardziej dążymy do podniesienia poziomu rozrywki tak aby korelował z naszym wiekiem i dojrzałością, o tyle w grach komputerowych możemy spokojnie na beztroskie i "infantylne do bólu" nawalanie gdyż nikt z nas chyba nie traktuje tej rozrywki poważnie.
Religion is like a penis. It's fine to have one and it's fine to be proud of it, but please don't whip it out in public and start waving it around... and PLEASE don't try to shove it down my child's throat.
Awatar użytkownika
Cadogan
Polucja drwala
Polucja drwala
Posty: 237
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:06
Lokalizacja: Wawa

Re: WAR! Warhammer: Age of Reckoning

Post autor: Cadogan »

Nie przesadzałbym z tą kolorowatością :P To mimo wszystko nie jest WoW, ten świat jest dużo bardziej mroczny, a gracz czuje cały czas wojenne bębny, że też użyję takiej przenośni.
Ta gra mi dużo bardziej podchodzi pod klimaty mocno dark niż heroic, a z tego co miał podstawowy Warhammer i czego nie bardzo lubiłem to wszechobecność magii.
Jędrzej "Cadogan" Maciejczyk - Toporowy Przyjaciel
Awatar użytkownika
Ślimak
Conan™ Seria Limitowana
Conan™ Seria Limitowana
Posty: 1341
Rejestracja: 16 maja 2008, 20:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: WAR! Warhammer: Age of Reckoning

Post autor: Ślimak »

Nikt nie kwestionuje twojego prawa do wypowiedzi.
Prince of Darkness pisze:Ja widziałem w akcji kilka MMORPG i WH niczym się z grubsza od nich nie różni.
Ale nie grałeś nigdy w żadnego dłużej niż 15 minut i żadnemu nie dałeś szansy startując do każdego z negatywnym nastawieniem. Więc tak naprawdę nie masz pojęcia czy się różni czy nie i w jakim stopniu.

Przykład podany przez ciebie jest zupełnie od czapy bo ja słyszałem całkiem sporo Hip Hopu więc wiem, że mi się nie podoba (generalnie) i wiem dlaczego. Nigdy nie powiem, że nie poszedłbym na koncert Goth-Synth-Electro bo nie wiem nawet co to jest, więc najpierw wolałbym się dowiedzieć zanim wygłaszałbym takie sądy.

Rozumiem, że nie chce ci się topić kasy w niesprawdzoną grę, która prawdopodobnie nie będzie ci się podobać. Po prostu wszelkie osądy na podstawie trailera wydają mi się wątpliwe. Tym bardziej, że zazwyczaj trailer ma się nijak do gry.
Religion is like a penis. It's fine to have one and it's fine to be proud of it, but please don't whip it out in public and start waving it around... and PLEASE don't try to shove it down my child's throat.
Awatar użytkownika
Kraszan
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 391
Rejestracja: 16 maja 2008, 13:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: WAR! Warhammer: Age of Reckoning

Post autor: Kraszan »

już niebawem dołącze do młotka. zakupic pragne i grac grac grac. oczywiście kim? oczywiscie kapłanem sigmara ajak i niech plugawy chaos utonie w morzu krwi i ognia. a ci co są ze mną powiedzmy im juz teraz - NIE przejdziecie!!!! Chwała Sigmarowi i naszemu kochanemu cesarzowi na wieki.
Obrazek
Awatar użytkownika
Thorsten
Cuś na kształt tasaka
Cuś na kształt tasaka
Posty: 76
Rejestracja: 19 wrz 2008, 21:25
Lokalizacja: Nysa

Re: WAR! Warhammer: Age of Reckoning

Post autor: Thorsten »

Rozumiem, że nie chce ci się topić kasy w niesprawdzoną grę, która prawdopodobnie nie będzie ci się podobać. Po prostu wszelkie osądy na podstawie trailera wydają mi się wątpliwe. Tym bardziej, że zazwyczaj trailer ma się nijak do gry.
Mnie osobiście drugi trailer WARa powalił na kolana :D i z tego co zaobserwowałem dość dobrze oddaje aspekt RVR gry.

Rozumiem, że nie chce Ci się wydawać kasy na grę, do której jesteś negatywnie nastawiony. Jednak jeśli będziesz miał okazję pograć chwilę to z tej okazji skorzystaj a może się do niej przekonasz.
Mi chciało się "wywalić" kasę i na Wiedźmina i na WARa. W WoWa grałem długie lata a L2 i GW miałem okazję obserwować u znajomych. I chociaż mechanicznie WAR przypomina tamte gry to z mojego punktu widzenia klimatem i questami ma bliżej do Wiedźmina jak L2.
Awatar użytkownika
Phishy
Hamierykański tomahawek
Hamierykański tomahawek
Posty: 135
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:14

Re: WAR! Warhammer: Age of Reckoning

Post autor: Phishy »

Mnie tam nadal WHO się podoba: nie jest kolorowo-cukierkowe jak WoW, nie jest miękkie w liniach jak L2. Grając szamanem mogę i leczyć i spuszczać łomot (miła odmiana po graniu elfim kapłanem w L2;)).
Grac można solo - dołączyć możesz niemal do kazdej drużyny na PQ, w oRvR czy na zwykłe polowanko.
Kocham klimat orczy, bo moim zdaniem, jest zrobiony z największym jajem.
I drobna uwaga: z tego, co pamiętam już z czasów bety, miało być nastawione na RvR. I coraz bardziej jest.
Jedyne, co męczy, to babole samej gry, na których poprawienie trzeba czekać tygodniami, jak nie miesiącami.
Liczba graczy. Nie ilość. Na mój ogon! <><
Awatar użytkownika
Sidian
Zemsta neandertala
Zemsta neandertala
Posty: 25
Rejestracja: 28 lip 2009, 22:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: WAR! Warhammer: Age of Reckoning

Post autor: Sidian »

Kraszan pisze:już niebawem dołącze do młotka. zakupic pragne i grac grac grac. oczywiście kim? oczywiscie kapłanem sigmara ajak i niech plugawy chaos utonie w morzu krwi i ognia. a ci co są ze mną powiedzmy im juz teraz - NIE przejdziecie!!!! Chwała Sigmarowi i naszemu kochanemu cesarzowi na wieki.
Takie jak Ty kaplaniatka Sigmarka to wciagalem nosem czterech na solo... Nie przejdziecie, hehe. Widze, ze temat calkiem zdechl. Gra ktos jeszcze? Ja od lutego postanowilem nie przedluzac subskrypcji, ale widze, ze moja idea poszla dalej i jest teraz najpotezniejsza gildia destro na Karak-Azgal, wiec zastanawiam sie od czasu do czasu, czy aby nie wrocic, zeby sobie popykac relaksacyjnie... :)

Pozdrawiam,
Sidian
Voluntas Vincit Omnia
Awatar użytkownika
Hotshot
Postrach tajgi
Postrach tajgi
Posty: 421
Rejestracja: 16 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: WAR! Warhammer: Age of Reckoning

Post autor: Hotshot »

ja sobie przedluzam systematycznie :P gram w systemie 2/2 miechy :P na wielu roznych serwerach grywalem, zalezy gdzie akurat byla fajna ekipa, zeby pograc... na karak-azgal tez jakies postacie mam.
Hotshot Biały
ODPOWIEDZ