O Earthdawn'ie rozważania ogólne

Imperium Therańskiego upadku początki.
Awatar użytkownika
Mardock
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 515
Rejestracja: 06 wrz 2008, 15:49

Re: Rasy w Earthdawnie

Post autor: Mardock »

Rijel pisze:Szlachcicie sie kur** mac znalezli, nagietych chlopow wszedzie widza, za porzadna robote bysta sie wzieli lepiej nieuki a nie sie czepiata tylko i siedzita w tych swych, no... syferkach. :twisted:
SR sie zdenerwowal :twisted: sam mnie mianowales Tanem :twisted:
Poprostu przykład chłop który przełamie strach przed ciemnym lasem by szukac zagininego dziecka uwazam za przegiety.Bo chlop pewnie nieraz przelamywal strach przed ciemnym lasem,zeby sie pochendozyc z sąsiadkami (nawiązania do sąsiada przypadkowe,nie chendożyłem się z nim w ciemnym lesie :oops: ) :twisted:
O o!
Awatar użytkownika
Rijel
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 1611
Rejestracja: 16 maja 2008, 13:02
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Rasy w Earthdawnie

Post autor: Rijel »

Ale jesli sie nie chedozyl, zawsze uwazal ze zyja tam straszne potwory i nigdy wczesniej w nim nie byl, to jednak wejscie do niego, aby szukac dziecka, jest heroizmem z jego strony.
Gdy nadejdzie dzień sądu najładniejszy z najładniejszych przyzwie zapomnianych. W lewą dłoń weźmie on magiczne figury, w prawicy będzie dzierżył księgę złą i słowami swymi sprawi że klan bez nazwy z popiołów powstanie.
Awatar użytkownika
Wiś
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 679
Rejestracja: 06 wrz 2008, 13:03
Lokalizacja: Tatar

Re: Rasy w Earthdawnie

Post autor: Wiś »

Rijel pisze:Ale jesli sie nie chedozyl...
Rijel, naprawdę nie musiałeś.... :)
Awatar użytkownika
Jankoś
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 5229
Rejestracja: 16 maja 2008, 12:31
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Rasy w Earthdawnie

Post autor: Jankoś »

Rijel pisze:Ale jesli sie nie chedozyl, zawsze uwazal ze zyja tam straszne potwory i nigdy wczesniej w nim nie byl, to jednak wejscie do niego, aby szukac dziecka, jest heroizmem z jego strony.
Też tak uważam i taki właśnie przypadek miałem na myśli.Przełamał własny strach , tak jak Twój adept przełama go musi stajac do walki z horrorem albo ratujac dziecko z płonącego budynku, niczym sie to nie różni w gruńciwe rzeczy jedynie skalą wydarzeń
Według słownika współczesnej polszczyzny heroizmem jest np. wychowywanie kalekiego dziecka... to tez nie ma nic wspólnego z heroizmem spotykanym w RPG, ale jest przełamywaniem barier i ograniczeń wewnętrznych człowieka.
"Rava urbs mea,societas "Secures" vita mea"

Dajcie żyć po swojemu - grzesznemu,
A i świętym żyć będzie przyjemniej!
Awatar użytkownika
Mardock
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 515
Rejestracja: 06 wrz 2008, 15:49

Re: Rasy w Earthdawnie

Post autor: Mardock »

Rijel pisze: heroizmem jest np. wychowywanie kalekiego dziecka...
Chociaż rodzice naszych polityków wykazali sie heroizmem :twisted:
O o!
Awatar użytkownika
Jankoś
Boski Arcyrozjebca +k1200
Boski Arcyrozjebca +k1200
Posty: 5229
Rejestracja: 16 maja 2008, 12:31
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Rasy w Earthdawnie

Post autor: Jankoś »

Twoje pytanie proeadzi Nas do dyskusji o granicach między heroizmem a głupotą :twisted:
"Rava urbs mea,societas "Secures" vita mea"

Dajcie żyć po swojemu - grzesznemu,
A i świętym żyć będzie przyjemniej!
Awatar użytkownika
k8
Katowski No. 666
Katowski No. 666
Posty: 850
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:46
Lokalizacja: Warszawa/Rawa M.

Re: Rasy w Earthdawnie

Post autor: k8 »

Mardock pisze: K8:Odnosnie 8 kostek,fakt nie bylem na wiecej niz 3 kregu,ale wydaje mi sie,ze z tych tabelek mozna miec chyba max.3 rozne kostki+karma+ew.z żywołu coś.Nie wiem jak to zrobileś oszuściku :wink: :twisted:
Mardock'u "k8" nie wzięło się z tego,że machałem 8 kostakami (Xarion czasami teraz tak robi :twisted: )... a z tego że jedna z moich postaci była tak ustawiona że czesto musiałem uzywać 2 czy nawet trzech kości "k8" i zazwyczaj na conajmniej jednej wypadało 8 czyli przerzut 8)
A żeby Was pokręciło, a żeby Wam orzeszki spuchli !!!
Gary
Cuś na kształt tasaka
Cuś na kształt tasaka
Posty: 92
Rejestracja: 06 wrz 2008, 14:11

Re: Rasy w Earthdawnie

Post autor: Gary »

Drodzy gadacze sądze iż mechaniki czepiacie się ponad miarę!Zaś KTOŚ słusznie napisał iż firma FASA stworzyła grę lekką,miłą i przyjemną, więc chwała owej firmie za to ED czy nie o to chodzi by RPG właśnie TAKIE było?Spieracie się, jakże pięknie na temat heroizmu, swietnie spierajcie się dalej,tylko co Wam po tym?Uważam że każdy gracz(doświadczony czy nie jak i MG)pojmuje ów heroizm na swój prywatny sposób,i czy będzie to "wchodzenie chłopa do lasu po dziecko,czy ratowanie Barsawii przed Pasje wiedzą kim-czym,poświęcając własne życie. To jest to heroizm i ogromne ryzyko(często śmierć)Co do magii to jest TO bo przecież RPG musi mieć coś"A kind of magic" Więc spór wasz daremnym jest i tyle!!!!! :lol:
Awatar użytkownika
Mardock
Wikingowski überaxe
Wikingowski überaxe
Posty: 515
Rejestracja: 06 wrz 2008, 15:49

Re: Rasy w Earthdawnie

Post autor: Mardock »

k8 pisze:
Mardock pisze: K8:Odnosnie 8 kostek,fakt nie bylem na wiecej niz 3 kregu,ale wydaje mi sie,ze z tych tabelek mozna miec chyba max.3 rozne kostki+karma+ew.z żywołu coś.Nie wiem jak to zrobileś oszuściku :wink: :twisted:
Mardock'u "k8" nie wzięło się z tego,że machałem 8 kostakami (Xarion czasami teraz tak robi :twisted: )... a z tego że jedna z moich postaci była tak ustawiona że czesto musiałem uzywać 2 czy nawet trzech kości "k8" i zazwyczaj na conajmniej jednej wypadało 8 czyli przerzut 8)
Wiem :) nie o to mi chodzi,p[oprostu napisales,ze czasem Xarionem turlaleś 8 kostkami na raz.
O o!
Awatar użytkownika
k8
Katowski No. 666
Katowski No. 666
Posty: 850
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:46
Lokalizacja: Warszawa/Rawa M.

Re: Rasy w Earthdawnie

Post autor: k8 »

Mardock ale napisałem to po twoim zapytaniu o rzucaniu ośmioma kostakami...że niby ja to robiłem :twisted: Nie wiem o co chodzi... :?
A żeby Was pokręciło, a żeby Wam orzeszki spuchli !!!
ODPOWIEDZ