Orichalcum
Toporiada XI
Topory
Toporiada
Złote Topory
Rawa Gra Szanty
Strona główna » Toporiada » Toporiada 2008

Toporiada 2008

Goście konwentu

Jacek Komuda Historyk z wykształcenia, Sarmata z zamiłowania. Zafascynowany historią Polski szlacheckiej i Kozaczyzny zaporoskiej współtworzył system RPG rozgrywający się w realiach XVII wiecznej Rzeczypospolitej „Dzikie Pola”. Autor powieści i zbiorów opowiadań historyczno-fantasy (m.in. „Wilcze gniazdo”, „Czarna szabla”, „Galeony Wojny”), a także książki popularnonaukowej („Warchoły i pijanice”). Jak sam mówi z braku możliwości pisania scenariuszy filmowych w Polsce został scenarzystą gier komputerowych (brał udział między innymi w tworzeniu głośnego ostatnio „Wiedźmina”).

Michał Mochocki
Jeden ze współautorów drugiej edycji osadzonego w realiach szlacheckiej Rzeczypospolitej systemu RPG „Dzikie Pola”. Jednocześnie znany z autorstwa wielu scenariuszy do edycji pierwszej (na uwagę zasługuje praca doktorska Michała Mochockiego będąca monografią scenariuszy RPG, jako gatunku prozatorskiego). Publikował liczne artykuły w magazynie „Portal”. Swój ślad odcisnął w takich systemach jak „Wiedźmin” i „Neuroshima”. Zajmuje się także tłumaczeniem systemu „Dungeons & Dragons”.

Program Toporiady

Czwartek

16:00 - Rozpoczęcie konwentu;
17:00-18:00 - Początek LARPa;

LARP będzie się odbywał w klimacie turnieju rycerskiego. Jego podstawą jest system Kryształy Czasu.

Pomysł LARPa Maciej "Ślimak" Winnicki
Prowadzenie:
Piotr "Urban Ninja" Tęczyński
Piotr "Banan" Banasiński
Paweł "Mściciel" Witczak
Hubert "Jankoś" Jankowski
Piotr "Sąsiad" Witczak

Jest to jedyna przewidziana przez organizatorów atrakcja, ale absorbująca wszystkich uczestników konwentu.

Piątek

10:00-11:00 "On mnie tak, a ja go tak!" - fechtunek szablą bojową - Michał Mochocki 10:00-12:00 Muzyka na sesji - Mateusz "Craven" Wielgosz
11:00-11:45 Spotkanie z autorami systemu Dzikie Pola II edycja – Jacek Komuda, Michał Mochocki
11:45-12:30 Spotkanie autorskie z Jackiem Komudą 12:00-14:00 Kalambury RPG - Piotr "Banan" Banasiński
12:30-13:30 Koń na sesji RPG (z udziałem żywego modelu) - Jacek Komuda
13:30-14:30 LARP w polskiej szkole – projekt badawczy – M. Mochocki 14:00-15:30 Tatarski konkurs talentów – Piotr "Sąsiad" Witczak, Paweł "Mściciel" Witczak , Piotr "Litle" Podczaski, Michał "Podczach" Podczaski
14:30-15:30 Jak zadowiolić Mistrza Gry - Huber "Jankoś" Jankowski
15:30-16:30 Wspólny obiad
16:30-17:00 Oficjalne otwarcie konwentu z tradycyjnym występem ekipy "Tatarów”
17:00-18:00 Warhmmer II edycja. Komercja czy świeże spojrzenie na system? - Piotr "Banan" Banasiński 17:00-18:00 Konkurs Tolkienowski – Hubert "Jankoś" Jankowski
18:00-19:00 White Wolf - Black Dog. Metafikcja w RPG - Aleksandra Mochocka 18:00-19:00 Kiermasz i aukcja konwentowa
19:00-20:00 Równouprawnienie w RPG – panel dyskusyjny – Hubert "Jankoś" Jankowski 19:00-20:00 Konkurs rysunku krasnoludzkiego Aleksandra "Tulia" Kubacka
Od 20:00 Początek sesji
Osoby, które zakończą sesje zapraszamy na pokaz Horrorów klasy C

Sobota

11:00-12:00 Polskie Towarzystwo Badania Gier - cele, działania, osiągnięcia - Michał Mochocki, Aleksandra Mochocka 11:00-12:00 Uzbrojenie słowian i wikingów w czasach piastowskich + pokaz walk - najemna drużyna "Dziki Bez"
12:00-13:00 Sarmacja dzisiaj - Michał Mochocki 12:00-14:00 Peoniada czyli konkurs dla orkowych robotników - Maciej "Hunter" Piech, Piotr "Urban Ninja" Tęczyński, Piotr "Hotshot" Piech, Mateusz "Mati" Ozimek
13:00-14:00 Strój i biżuteria w różnych systemach RPG – Aleksandra "Tulia" Kubacka
14:00-15:00 Wspólny obiad
15:00-16:00 "Bitwy w RPG" – Mateusz "Craven" Wielgosz 15:00-16:00 Konkurs narracyjny – Hubert "Jankoś" Jankowski,Lidia "Mafefka" Kuzyniak
16:00-17:00 Qin - Warring States - przedstawienie systemu - Mateusz "Craven" Wielgosz 16:00-17:00 Konkurs Zombi – Wojciech „Prozac” Anuszczyk
Od 17:00 Początek sesji
00:00 O północy zakończenie sesji i ogłoszenie wyników konkursu o "Złote Topory", następnie uroczyste przyjęcie nowych członków do Toporowego Bractwa i oficjalne zamknięcie konwentu.
01:00 Potem następuje po konwentowe ognisko integracyjne, którego główną atrakcją jest koncert zespołu Chaos U.C.

Będzie także czynny Games Room oraz stoły do grania w systemy bitewne.

Również na terenie konwentu prawdziwi orkowie rozbiją swój koczowniczy obóz. Będzie tam można skosztować orczego grogu i elfich uszek w sosie pokurczowym (nie trzeba chyba dodawać co się stanie jeśli ktoś wejdzie tam jako elf :) ). W obozie orkusy często będą odgrywać małe spontaniczne LARPy do których każdy uczestnik Toporiady będzie mógł dołączyć.

W piątek po wysłuchaniu prelekcji: "Koń na sesji RPG" uczestnicy konwentu będą mieli okazję sprawdzić świeżo nabytą wiedzę trenując trudną sztukę jeździectwa w praktyce.

Lista sesji

Piątek
System Mistrz Gry
AD&D Jarosław "Shadus" Dyjas
Deadlands Paweł "Mściciel" Witczak
Dzikie Pola II edycja Jacek Komuda
Gasnące Słońca Piotr "Banan" Banasiński
Gwiezdne Wrota Marcin "Nemron" Łopusiewicz
Poza Czasem Piotr "Sąsiad" Witczak
Starcraft RPG (system autorski) Mateusz "Craven" Wielgosz
Star Wars Przemysław "Magi" Mroczek
Storytelling, bez systemu Maciej „Ślimak” Winnicki
Wampir: Maskarada Łukasz "Haruk" Szczeciński
Warhammer I edycja Sławek "ByBus" Kucharczyk
Warhammer I edycja (dla początkujących) Kamil "Gerber" Tęczyński
World of Warcraft Fabian "Nix" Przybyłowski
Sobota
System Mistrz Gry
Amber Andrzej Morkisz
Cyberpunk 2020 Daniel "Dziadek" Szymczak
Deadlands Paweł "Mściciel" Witczak
Dergast (system autorski) Mariusz "Anhelius" Anioł
Earthdawn: Przebudzenie Ziemi Anna "Shila" Ługowska
King Arthur Pendragon Zawisza Bzdęga
Legenda Pięciu Kręgów Kuba "Młody Kaktus" Leman
MERP Adam "Savarian" Wojdalski
Monastyr Piotr "Sekret" Sekrecki
Poza Czasem Piotr "Sąsiad" Witczak
Storytelling, bez systemu Artur "Thorsten" Polański
Warhammer I edycja (dla początkujących) Piotr "Urban Ninja" Tęczyński
Warhammer II edycja Piotr "Banan" Banasiński
Zew Cthulhu Wojciech "Prozac" Anuszczyk

Laureaci konkursów

Laureatami konkursów na Toporiadzie IV są:

Kalambury RPG prowadzone przez Piotra Banana Banasińskiego
- Zawisza Maria Bzdęga
- Konrad Rijel Kacprzak
- Mikołaj Sunshine Kowalski
- Sławomir ByBus Kucharczyk

Tatarski konkurs talentów prowadzony przez Piotra Sąsiada Witczaka i Michała Podczaha Podczaskiego oraz z Wojciechem Prozaciem Anuszczykiem, Pawłem Drwicielem Witczakiem i Piotrem Litlem Podczaskim w jury, ex equo
- Marcin Cinek Kamiński
- Łukasz Haruk Szczeciński

Konkurs rysunku krasnoludzkiego Aleksandry Tulii Kubackiej
- Rafał Raven3d Piesiak

Peoniada czyli konkurs dla orkowych robotników
- Mariusz Peon Przodowy vel Anhelius Anioł
WYGNANY (wyróżnienie)
- Łukasz Nakaz Eksmisja z Orczego Oboza vel Haruk Szczeciński

Konkurs zombietyczny Wojtka Prozaca Anuszczyka
- Zawisza Maria Bzdęga

Konkurs tolkienowski prowadzony przez Huberta Jankosia Jankowskiego
- Mikołaj Sunshine Kowalski

Konkurs narracyjny Huberta Jankosia Jankowskiego i Lidii Mafefki Kuzyniak
- Aleksandra Avril Mochocka

Copyrights © 2009 Topory
Powered by piechdesign.pl