Orichalcum
Toporiada XI
Topory
Toporiada
Złote Topory
Rawa Gra Szanty
Strona główna
Poniedziałek, 29 Października 2018

Zapraszamy w środę od 17:00 do Klubu Miłośników Gier i Fantastyki na dzień z grami i konkursami w tematyce Halloween.
W programie:
- Kalambury z tytułami filmów grozy
- Turniej w grę karcianą Czarne Historie
- Turniej w grę planszową Ghost Stories
- Konkurs na najbardziej przerażające przebranie Halloweenowe

Niedziela, 28 Października 2018

Stowarzyszenie Topory serdecznie zapraszamy na wykład zatytułowany "Gabriel Narutowicz. Pierwszy prezydent Niepodległej " Spotkanie odbędzie się 30 października 2018 r w Muzeum Ziemi Rawskiej. Start o godzinie 14:30. Wykład poświęcony jest postaci Gabriela Narutowicza jako człowieka, naukowca, patrioty, polityka. W literaturze przedmiotu dotychczasowe zainteresowanie Narutowiczem dotyczyło głównie ostatnich tygodni jego życia i związane było z wyborami prezydenckimi 1922 roku. Celem niniejszego wykładu jest przybliżenie postaci prezydenta w okresie gimnazjalnym, petersburskim i szwajcarskim. Cały wykład wzbogacony jest ikonografią oraz fragmentami kronik filmowych z lat dwudziestych a także relacjami z polskiej prasy codziennej początku XX wieku. Postać prezydenta przedstawiona jest przez pryzmat jego własnych doświadczeń, wspomnień rodzinnych oraz znajomych i przyjaciół. Wykład poprowadzą dr Lidia Gruntowska i mgr Dorota Błażejewska, nauczycielki historii w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Curie-Skłodowskiej w Rawie Mazowieckiej stale współpracujące z Muzeum Ziemi Rawskiej i Instytutem Pamięci Narodowej.

Niedziela, 28 Października 2018

Od tego tygodnia będziemy na razie na próbę organizowali w Klubie Miłośników Gier i Fantastyki zajęcia także poza weekendami.
Poniedziałek 14:30-20:00
Kalambury filmowe + konkurs w grę Jenga
Wtorek 14:00-20:00
Konkurs wiedzy i koło fortuny dotyczące serialu Riverdale + turniej w grę Dobble

 

Piątek, 19 Października 2018
Zapraszamy bardzo serdecznie na wykład pt. "Okoliczności odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku i spory o władzę", który odbędzie się 24 października 2018 r.(środa) w Miejskim Domu Kultury im. Danuty Siedzikówny "Inki" w Rawie Mazowieckiej.
11 listopada 1918 roku doszło do symbolicznego przekazania władzy wojskowej Józefowi Piłsudskiemu przez Radę Regencyjną. Data ta stała się symbolem odzyskania niepodległości i jest celebrowana jako najważniejsze święto państwowe w Polsce. Czy jednak faktycznie było to wydarzenie najważniejsze? Faktycznie okoliczności, w jakich doszło do tego wydarzenia, a także jego skutki były bardzo złożone i trudne do jednoznacznej oceny. Rząd, który powstał w wyniku działań Józefa Piłsudskiego miał jednostronne oblicze polityczne, objął swoim działaniem tylko ziemie dwóch dawnych zaborów. Tymczasem na Zachodzie działał Komitet Narodowy Polski, który był oficjalną reprezentacją polskich interesów na arenie międzynarodowej. Doszło do równoległych działań KNP oraz Tymczasowego Rządu Ludowego, które stały się konkurencyjnymi ośrodkami. Wbrew pozorom okres przełomu 1918 i 1919 roku nie był czasem pojednania i wspólnej pracy, a rywalizacji o władzę i brutalnej walki politycznej.
 
Wykład poprowadzi dr Marcin Szymański, pracownik Katedry Historii Polski Najnowszej UŁ. Specjalizuje się w historii społecznej i gospodarczej II Rzeczpospolitej, a także dziejach regionalnych. Autor licznych artykułów i książek z tej dziedziny, a także współpracownik muzeów i instytucji kultury.
Środa, 17 Października 2018

Z przyjemnością informujemy, że po kilkuletniej przerwie do Stowarzyszenia Topory powrócił Kamil "GerBer" Tęczyński!

Wtorek, 16 Października 2018

Zapraszamy na wykład pt. "Polskie drogi do niepodległości" już w najbliższą środę o godzinie 17:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II. Wykład poprowadzi zarządca Muzeum Ziemi Rawskie Pan dr Marcin Broniarczyk.
Sto lat temu Polska odzyskała niepodległość. Symboliczną datą tej doniosłej rocznicy jest jak wiadomo 11 listopada 1918. Zakończenie I wojny światowej przyniosło nam upragnioną wolność, choć wciąż była ona niepewna, a granice odrodzonej ojczyzny nasi przodkowie musieli ukształtować nie tylko na drodze dyplomatycznej ale i w walce m.in w wojnie polsko-rosyjskiej czy powstaniach śląskich. Należy też pamiętać, że droga ta trwała 123 lata. Insurekcja kościuszkowska, powstania listopadowego i styczniowe, wreszcie l wojna światowa. Kilka pokoleń naszych przodków oddało wielką daninę krwi w walce o niepodległość. Dzieje tych właśnie zrywów niepodległościowych zostaną zaprezentowane na wykładzie"

Czwartek, 4 Października 2018

Zapraszamy w sobotę o 14:00 do Klubu Miłośników Gier i Fantastyki
System: Earthdawn
MG: Hubert "Jankoś" Jankowski
Autor scenariusza: Piotr "Tęcza" Tęczyński
Tytuł: Słoneczny kamień
Liczba graczy: 5
Grothor Jednooki to szanowany w Travarze krasnoludzki jubiler. Oprócz tego jest też kolekcjonerem dzieł sztuki i magicznych przedmiotów. Wyszedł do Was, dzielnych adeptów, z propozycją pracy. Dotarł do starych zapisków z których wynika, że gdzieś w północnej części, dzikich, gór Scytyjskich po raz ostatnio widziano potężny artefakt zwany słonecznym kamieniem. Chce abyście za niemałą sumę odnaleźli artefakt i dostarczyli do jego dworku. Podejmiecie się wyzwania? Czeka Was ciężka podróż przez góry, spotkania z tubylcami i (być może) eksploracja kaeru.
Zapisy pod postem.

Strona 5 z 102 [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] ... [52] [53] [54] ... [100] [101] [102]

Polecamy

Kino RomaMETALOPLASTYKA

Współpraca

Dziki BezGwardia NavisArmia GoblinówRolando CyrilMuzyczne rejsy po MazurachRawa w to mi graj!Ancient ScrollWOPR
Copyrights © 2009 Topory
Powered by piechdesign.pl