Orichalcum
Toporiada XI
Topory
Toporiada
Złote Topory
Rawa Gra Szanty
Strona główna
Piątek, 2 Lutego 2018

Serdecznie zapraszamy na Rawski Dzień RPG, który odbędzie się już jutro w Zespole Szkół Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej im.Mikołaja Kopernika w Rawie Mazowieckiej.

Przygotowaliśmy dla Was Sesję Pokazową oraz turniej "Srebrne Topory"!
(W turnieju do zgarnięcia nagrody! ;) )

15:00 - Sesja Pokazowa. Ta atrakcja ma na celu pokazanie Wam na czym polega nasze hobby. Nie będziecie musieli w niej brać udziału. Przyjdźcie, stańcie z boku i zobaczcie na żywo na czym to polega! ;)

17:00 - Turniej "Srebrne Topory".
5 sesji RPG u wspaniałych Mistrzów Gry.
Grasz od niedawna? Nigdy nie grałeś? Nie szkodzi! To turniej robiony z myślą o początkujących graczach. Przyjdź, zapisz się, zagraj! Oczywiście znajdzie się również miejsce dla doświadczonych graczy. Zapraszamy!

Można będzie wziąć udział w następujących sesjach:

 

 

Środa, 31 Stycznia 2018

Już w najbliższy czwartek zapraszamy do naszego Klubu na sesję RPG. Adam "Ahmed" Jabłoński przygotował dwie sesja RPG, którą z nich poprowadzi zadecydujecie sami w Klubie.
Oto zapowiedzi tych sesji:
1.Gotycki Horror
Koniec lipca 1849 r.
Ciepłe i słoneczne dni w wiktoriańskiej Anglii. Lekarz Steve O’Donnel, podróżnik Amelia Lloyd, inżynier Erik Ingebrigsen, lord Sir Vernon Lloyd, jezuita Tomas Cooper i pisarka Amanda Ossolińska dostają listowne zaproszenie od Alexandra von Tausen – barona, zamieszkałego w zamku Brennenburg w Prusach. Ludzie Ci, w ostatnich latach, byli zauważani na arenie międzynarodowej, ze względu na ich publikacje, głośne afery, lub ogromne kwoty przekazywane najważniejszym urzędom, głównie sądom, jako „darowizny”, w przypadku arystokracji.

Zaproszenie ma treść:

Szanowny/-a Panie/Pani!
Nazywam się baron Alexander von Tausen. Mam zaszczyt zaprosić Pana/Panią do mojej posiadłości. Chodzi oczywiście o zamek Brennenburg w Prusach. Ale do rzeczy: mam ciekawą propozycję do zaoferowania i rad bym był, gdybym mógł Pana/Panią ugościć w mych skromnych progach. Dużo o Panu/Pani ostatnio słyszałem, ponieważ... jest o Panu/Pani dosyć głośno. Nie jest to obraza z mojej strony, a wręcz przeciwnie – bardzo bym chciał zobaczyć osobę, o której wszyscy teraz wokół mówią i dodatkowo zaproponować jej bardzo ciekawe... zadanie. Oczekuję Pana/Pani w moim zamku 15 sierpnia bieżącego roku. Życzę udanej podróży i mniemam, że niedługo się zobaczymy.

Z wyrazami szacunku,
Baron Alexander von Tausen

2.D-day realistyczne sesja w klimacie drugiej wojny światowej.
Barka transportowa wzbijała się na falach, to znów z chwile kolejna większa fala zalewała pokład i żołnierzy się w niej znajdującej. Sternik widział, co stało się na plaży ze 116. saperów. Odbił gwałtownie w lewo, barką szarpnęło i już byli na innym kursie.

- Nic nie widzę! Mgła i fale! Nie widzę dokładnie miejsca zrzutu! Zawracam! - krzyczał Sternik.

Wtedy por. Steve Cole przecisnął się przez kilku chłopaków z końca barki, podszedł do sternika, przyłożył mu Colt'a 1911 do głowy:

- DO BRZEGU K***A!!! - ryknął mu w twarz.

Sternik chciał ocalić tych nieszczęśników, ale rozkaz, to jedno, a broń przy głowie, to silna motywacja. I porucznik i Sternik, wiedzieli co czeka ich za 3-4 minuty - walka o przetrwanie...

Wtorek, 30 Stycznia 2018

Mamy przyjemność zaprosić wszystkich na turnieje gier na konsolę PlayStation. W każdą środę ferii od godziny 14:00  będziecie mieć możliwość  rywalizacji, ale także dobrej zabawy. W planie mamy takie gry jak Tekken, Wormsy i wiele innych. Dla zwycięzców przeznaczone są wartościowe nagrody. Przekonajcie się sami. Serdecznie zapraszamy!

Poniedziałek, 29 Stycznia 2018

W każdy wtorek ferii, o godzinie 14:00 zapraszamy wszystkich na kilka godzin zabawy przy Brydżu, będzie można nauczyć się grać w tą jakże ciekawą grę karcianą, Ci bardziej zaawansowani też znajdą coś dla siebie.

Środa, 24 Stycznia 2018

Serdecznie zapraszamy na Dzień dla fanów Wiedźmina, który odbywa się w ramach akcji "Ferie z Toporami".

14.00-15.00
-Konkurs wiedźmińskich figurek z plasteliny
-taboo wiedźmińskie
15.00-16.00
Po "PŁOTKAch" do celu, czyli wiedźmińska literówka
16.00-17.00
Wiedzówka z gier komputerowych wiedźmina
17.00-19.00
Kalambury rysunkowe
19.00-20.00
Wiedzówka z książek o wiedźminie

Czwartek, 18 Stycznia 2018

Harmonogram Klubu Miłośników Gier i Fantastyki na najbliższy weekend:
Piątek:
16.00 -21.00 -Sesja Warhammer II edycja
Niedziela:
14.00 -18.00 -Brydż

Środa, 17 Stycznia 2018

Prezes naszego Stowarzyszenia Hubert Jankowski został nominowany do tytułu Człowieka Roku w kategorii Kultura w plebiscycie organizowanym przez Dziennik Łódzki m.in. za zorganizowanie Festiwalu Piosenki Żeglarskiej i Turystycznej „Rawa Gra Szanty” i wielu innych inicjatyw kulturalnych.
Serdecznie zachęcamy do oddawania na niego głosów poprzez wysyłanie sms pod nr 72355 o treści CK.12 koszt to 2,46 z vat

Aktualne wyniki głosowania można śledzić pot tym linkiem:
http://www.dzienniklodzki.pl/plebiscyt/czlowiek-roku/a/czlowiek-roku-2017-powiat-rawski-aktualne-wyniki-w-glosowaniu-na-czlowieka-roku-2017,12842501/

 

 

 

Strona 4 z 89 [1] [2] [3] [4] [5] [6] ... [45] [46] [47] ... [87] [88] [89]
Copyrights © 2009 Topory
Powered by piechdesign.pl