Orichalcum
Toporiada XI
Topory
Toporiada
Złote Topory
Rawa Gra Szanty
Strona główna
Poniedziałek, 19 Maja 2014

Informujemy ,że decyzją zarządu Stowarzyszenia "Topory" rzecznikiem prasowym naszej organizacji została Małgorzata "Gosza" Stępniewska.
Kontakt z naszym rzecznikiem poprzez adres mailowy gosza@topory.org albo telefon 790-671-931.

Wtorek, 13 Maja 2014

9 maja 2014 r. członkowie Rawskiego Stowarzyszenia Miłośników Gier Fabularnych i Fantastyki „Topory”(krótko mówiąc my) - na zaproszenie Urzędu Miasta Sieradz – uczestniczyliśmy w premierze gry planszowej „Źródło”. Wspomniana gra, stworzona przez krakowską firmę Locomotiv, ma na celu promocję miasta Sieradz oraz jej najwybitniejszych mieszkańców: Cypriana Bazylika (poetę, kompozytora i tłumacza) , Arnego Sternfelda (jednego z pionierów kosmonautyki) i Antoniego Cierplikowskiego ("króla fryzjerów, fryzjera królów"). Fabuła gry opiera się na poszukiwaniach tajemniczego źródła wiecznej inspiracji bijącego gdzieś w bliżej nieznanym zakątku Sieradza. Gracze poruszając się po planszy odwiedzają autentyczne zakamarki miasta (m.in. Wieżę Zegarową, Dom Kata, Muzeum, Pompę na Rynku), natomiast z kart znajdujących się w zestawie poznają jego historię.
Premierze gry towarzyszyła jej praktyczna prezentacja i przeprowadzenie towarzyskich rozgrywek. Pomysłem organizatorów było bowiem, aby ich miasto (zawładnięte od tej pory grami) miało okazję zmierzyć się z innym miastem powiązanym z grami i fantastyką. Wybór padł na Rawę Mazowiecką, chlubnie promującą się hasłem „Rawa, w to mi graj!”. Reprezentację naszego miasta tworzyli właśnie członkowie naszego Stowarzyszenia „Topory”.
Nad przebiegiem dwóch towarzyskich rozgrywek, które rozegrano zaraz po konferencji prasowej, czuwał sam współtwórca gry – Piotr Idziak. Czujnym okiem przyglądał im się również prezydent miasta Sieradz. Rozgrywki zakończyły się remisem.
Wszystkim obecnym w Sieradzu oraz naszym przeciwnikom serdecznie dziękujemy za bardzo ciepłe przyjęcie oraz tak emocjonujące rozgrywki. Mamy nadzieję, że to nie było ostatnie takie spotkanie!

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego. wydarzenia

Środa, 7 Maja 2014

Już w najbliższy piątek 9 maja 2014 roku szóstka naszych "wybrańców" (członków Stowarzyszenia) weźmie udział w niecodziennym wydarzeniu. Miasto Sieradz w związku z promocją swojego regionu stworzyło grę planszową "Źródło", która opowiada historię miasta oraz jego sławnych obywateli. Jak wszyscy wiemy, nasza Rawa Mazowiecka słynie już w całej Polsce z tego, że uwielbiamy wszelkiego rodzaju gry planszowe i nie tylko. Dlatego też Sieradz postanowił wyzwać Rawę na pojedynek w tej grze! Pomysł takiego pojedynku bardzo nam się spodobał, więc jeśli ktoś z Was ma ochotę wesprzeć nas w tej szlachetnej walce o dobry honor naszego miasta, zapraszamy do Sieradza, Rynek 18, od godziny 12:30! W jedności siła!

Tutaj znajdziecie więcej informacji dotyczących owej gry.

Poniedziałek, 5 Maja 2014

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z IX edycji Topogrania odbywającej się podczas Festynu Organizacji Pozarządowych "Radosne Święto".

Toporiada X!!!
Środa, 30 Kwietnia 2014

Oficjalnie ogłaszamy rozpoczęcie przygotowań do jubileuszowej, 10-tej edycji Toporiady! :D Odbędzie się ona w dniach 31 lipca - 2 sierpnia w Miedznej Murowanej koło Opoczna (woj. łódzkie). Bierzcie urlopy, zapisujcie w kalendarzach i czekajcie z niecierpliwością na kolejne informacje, które od teraz będą się pojawiać regularnie :)

Współorganizatorzy IX edycji Topogrania
Środa, 30 Kwietnia 2014

Kolejne, równie serdeczne, podziękowania kierujemy w stronę naszych zaprzyjaźnionych ekip, które w tym roku razem z nami poprowadzą Topogranie, a są to: "Gwardia "Navis"  i Jednostka Specjalna "Cienie" . Dziękujemy również Urzędowi Miasta Rawa Mazowiecka.

Sponsorzy IX edycji Topogrania
Wtorek, 29 Kwietnia 2014

Serdecznie dziękujemy sponsorom IX edycji Topogrania: firmie Rebel.pl, sklepom "ALF" oraz "Omega" za ufundowanie nagród dla naszych najmłodszych!

 

Strona 22 z 85 [1] [2] [3] ... [10] [11] [12] ... [20] [21] [22] [23] [24] ... [52] [53] [54] ... [83] [84] [85]
Copyrights © 2009 Topory
Powered by piechdesign.pl