Orichalcum
Toporiada XI
Topory
Toporiada
Złote Topory
Rawa Gra Szanty
Strona główna
Poniedziałek, 2 Czerwca 2014

Z ogromną radością chcemy Was zaprosić na drugą odsłonę Rawskiego Dnia RPG! Poprzednia edycja cieszyła się sporą popularnością, dlatego też postanowiliśmy zorganizować dla Was powtórkę. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznać świat fantastyki i gier RPG oraz tych, którzy bawili się z nami ostatnio i mają ochotę powtórnie przeżyć przygodę swojego życia! W ciągu najbliższych dni będą pojawiać się posty z Mistrzami Gry oraz opisami sesji. Na dzień dzisiejszy trzech MG jest dla Was dostępnych :)

Tak jak w ostatnim wydarzeniu obowiązują zapisy poprzez bezpośredni udział w wydarzeniu oraz podpisy pod postami Mistrzów Gry, dlatego pilnie śledźcie wydarzenie, żeby wziąć udział w wymarzonej sesji!

Mamy nadzieję, że i tym razem będziemy się doskonale bawić! Do zobaczenia!

P.S: A tutaj znajdziecie przedsmak tego, co Was czeka :) -> http://topory.org/pl,to-rpg-i,156

Poniedziałek, 2 Czerwca 2014

Dzisiaj w Gimnazjum numer 2 odwiedziła nas ekipa Milki i nagrała krótki film, promujący nasze miasto. Rozegraliśmy mini turniej Magic: The Gathering oraz zaprezentowaliśmy razem z dzieciakami jak można się świetnie bawić i spędzać czas grając w gry planszowe.Oto fotorelacja z tego niecodziennego wydarzenia!""

Poniedziałek, 2 Czerwca 2014

01.06.2014 - pierwszy czerwca i pierwsza sesja w nowej siedzibie Stowarzyszenia "Topory" nie mogło być lepszego terminu niż Dzień Dziecka na solidną porcję przygód podczas 27 sesji Ekipy KEIRA kiedy to bohaterowie zostali pochłonięci tajemniczym scenariuszem z temporalnym więzieniem i pętlą czasu, z której mogli uciec współpracując jak prawdziwa drużyna :) Sesja choć oddzielona dłuższą przerwą od poprzednich wpasowana w klimat Fallouta i znakomitą rozgrywkę w świecie wyobraźni gdzie Mistrz Gry podaje temat a gracze z przyjemnością odgrywają role :)

Czwartek, 29 Maja 2014

Dostępny jest już formularz zgłoszeniowy na X Toporiadę. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do zgłaszania się! Czas ucieka!

Poniedziałek, 19 Maja 2014

Informujemy ,że decyzją zarządu Stowarzyszenia "Topory" rzecznikiem prasowym naszej organizacji została Małgorzata "Gosza" Stępniewska.
Kontakt z naszym rzecznikiem poprzez adres mailowy gosza@topory.org albo telefon 790-671-931.

Wtorek, 13 Maja 2014

9 maja 2014 r. członkowie Rawskiego Stowarzyszenia Miłośników Gier Fabularnych i Fantastyki „Topory”(krótko mówiąc my) - na zaproszenie Urzędu Miasta Sieradz – uczestniczyliśmy w premierze gry planszowej „Źródło”. Wspomniana gra, stworzona przez krakowską firmę Locomotiv, ma na celu promocję miasta Sieradz oraz jej najwybitniejszych mieszkańców: Cypriana Bazylika (poetę, kompozytora i tłumacza) , Arnego Sternfelda (jednego z pionierów kosmonautyki) i Antoniego Cierplikowskiego ("króla fryzjerów, fryzjera królów"). Fabuła gry opiera się na poszukiwaniach tajemniczego źródła wiecznej inspiracji bijącego gdzieś w bliżej nieznanym zakątku Sieradza. Gracze poruszając się po planszy odwiedzają autentyczne zakamarki miasta (m.in. Wieżę Zegarową, Dom Kata, Muzeum, Pompę na Rynku), natomiast z kart znajdujących się w zestawie poznają jego historię.
Premierze gry towarzyszyła jej praktyczna prezentacja i przeprowadzenie towarzyskich rozgrywek. Pomysłem organizatorów było bowiem, aby ich miasto (zawładnięte od tej pory grami) miało okazję zmierzyć się z innym miastem powiązanym z grami i fantastyką. Wybór padł na Rawę Mazowiecką, chlubnie promującą się hasłem „Rawa, w to mi graj!”. Reprezentację naszego miasta tworzyli właśnie członkowie naszego Stowarzyszenia „Topory”.
Nad przebiegiem dwóch towarzyskich rozgrywek, które rozegrano zaraz po konferencji prasowej, czuwał sam współtwórca gry – Piotr Idziak. Czujnym okiem przyglądał im się również prezydent miasta Sieradz. Rozgrywki zakończyły się remisem.
Wszystkim obecnym w Sieradzu oraz naszym przeciwnikom serdecznie dziękujemy za bardzo ciepłe przyjęcie oraz tak emocjonujące rozgrywki. Mamy nadzieję, że to nie było ostatnie takie spotkanie!

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego. wydarzenia

Środa, 7 Maja 2014

Już w najbliższy piątek 9 maja 2014 roku szóstka naszych "wybrańców" (członków Stowarzyszenia) weźmie udział w niecodziennym wydarzeniu. Miasto Sieradz w związku z promocją swojego regionu stworzyło grę planszową "Źródło", która opowiada historię miasta oraz jego sławnych obywateli. Jak wszyscy wiemy, nasza Rawa Mazowiecka słynie już w całej Polsce z tego, że uwielbiamy wszelkiego rodzaju gry planszowe i nie tylko. Dlatego też Sieradz postanowił wyzwać Rawę na pojedynek w tej grze! Pomysł takiego pojedynku bardzo nam się spodobał, więc jeśli ktoś z Was ma ochotę wesprzeć nas w tej szlachetnej walce o dobry honor naszego miasta, zapraszamy do Sieradza, Rynek 18, od godziny 12:30! W jedności siła!

Tutaj znajdziecie więcej informacji dotyczących owej gry.

Strona 21 z 84 [1] [2] [3] ... [10] [11] [12] ... [19] [20] [21] [22] [23] ... [51] [52] [53] ... [82] [83] [84]
Copyrights © 2009 Topory
Powered by piechdesign.pl