Orichalcum
Toporiada XI
Topory
Toporiada
Złote Topory
Rawa Gra Szanty

Złote Topory - Sędziowie

Konrad "Rijel" Kacprzak - Stowarzyszenie Topory
Przewodniczący komisji

Rijel

Przygodę z fantastyką rozpoczął już jako kilkulatek grając w grę planszową Magię i Miecz oraz Wojnę o Pierścień. Preferuje systemy dark fantasy, ale lubi również współczesny storytelling i space operę. Współzałożyciel i członek władz stowarzyszenia Topory. Na czele z Toporiadą koordynator i organizator wielu imprez stowarzyszenia. Jeden ze współtwórców konkursu "Złote Topory" w obecnej formie. W komisji zasiądzie po raz czwarty.

Katarzyna "Bączek" Jastrzębska - Stowarzyszenie Topory

Bączek

Wieloletnia graczka RPG przeszkolona przez najlepszych graczy i MG z rawskiej sceny RPGowej. Zaznajomiona z wieloma systemami chyba najlepiej odnajduje się w Monastyrze. Sekretarz Zarządu Rawskiego Stowarzyszenia Miłośników Gier Fabularnych i Fantastyki "Topory" Mocno zaangażowana w organizację wielu przedsięwzięć związanych z fantastyką mających na celu przybliżenie jej szerszej publice. Od wielu lat członkini Komitetu Organizacyjnego Toporiady. Wyróżniona w konkursie "Złote Topory" 2009 w kategorii najlepszy gracz. W komisji Złotych Toporów zasiądzie po raz drugi.

Sebastian "Trojden" Ludwicki - Stowarzyszenie Topory

Trojden

Już od najmłodszych lat uczestniczył w rozwoju Stowarzyszenia "Topory" i był skutecznie zarażany miłością do RPGów. Swoją dziewiczą sesję zagrał na pierwszej Toporiadzie i od tamtego momentu sukcesywnie rozwijał się jako świadomy i zagorzały gracz. Jako Mistrz Gry najczęściej kieruje światem Warhammera naginając go i upiększając wedle własnego uznania. Miłośnik Earthdawna, w wolnej chwili pisarz Storytellingów oraz scenariuszy do Warhammera. Na tegorocznej Toporiadzie zadebiutuje w składzie sędziowskim konkursu "Złote Topory".

Paweł "Wiś" Witczak - Stowarzyszenie Topory

Wiś

Swój RPG-owy staż rozpoczął pod kierownictwem ostatniego wojownika z Jałowej Krainy w 2005 roku. Od samych początków wielki fan systemów typu slapstick i dark comedy. W swoich licznych wcieleniach zaprezentował wiele niezapomnianych kreacji. Choć regularnie ignorowany przez toporiadowe Komisje dostąpił w końcu zaszczytu zasiadania w Złotych Toporach. Obecnie funkcjonuje jako upadająca gwiazda rocka oraz wiceprzewodniczący Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Topory. Twierdzi, że RPG pacy umys.

Aleksandra "Avril" Mochocka - Polskie Towarzystwo Badania Gier

Avril

Od zawsze fanka science fiction, w 1995 wzięła udział, w Trójmieście, w jednym z pionierskich polskich LARPów (o tym, że to LARP i że jest pionierski, nikt oczywiście wtedy nie wiedział :) ), po czym czegoś już jej w życiu brakowało. W 1996 odkryła, że to coś, to RPG, w które od owego mniej więcej czasu gra (obecnie niestety nie tak często, jak to drzewiej bywało - ale liczy się jakoś, nie ilość, prawda?). Razem z Michałem Mochockim pisywała scenariusze do Magii i Miecza oraz magazynu Portal; przetłumaczyła kilka podręczników do Dungeons and Dragons. Notoryczna prelegentka konwentowa. Zawodowo nauczyciel akademicki, anglistka-literaturoznawca, od dobrych kilku lat specjalizująca się w badanie gier jako zjawiska (także jako członek Polskiego Towarzystwa Badania Gier). Najbardziej lubi stare dobre Cthulhu, ale w ogóle to wszystko lubi, byleby nie były to DeDeki. W komisji Złotych Toporów zasiądzie po raz trzeci.

Jerzy "Greg" Nowak - Śląski Klub Fantastyki

Greg

Od wczesnej młodości fan gier fabularnych i fantastyki, którego ulubionym settingiem jest nieśmiertelny Planescape. Od kilku lat związany z Śląskim Klubem Fantastyki w funkcji sekcyjnego. Trzykrotny sędzia, a od 2013 roku organizator Grojkonowego turnieju Złote Kości. Brał udział w Pucharze Mistrza Mistrzów 2012 w formie sędziego z ramienia ŚKFu i Konwentu Grojkon. W wolnym czasie członek Rady Sędziowskiej Veto, odpowiadający za poprawność zasad nowych dodatków.

Magdalena "Mada" Karońska - Armia Goblinów

Mada

W RPG (zaczynała od Kryształów Czasu) oraz wszelakie karcianki i planszówki gra prawie od 20 lat (gra w gry komputerowe grozi zawałem serca). Fantastykę chłonie, przyswaja w każdej formie. Od 2006 roku bierze udział w Larpie p.t. odtwórstwo historyczne (Normanowie i Słowianie VIII-XI w.). Z wykształcenia historyczka filozofii. W Armii Goblinów pełni funkcję kapelana. Jej epitafium nagrobne ma brzmieć: "To w co dziś gramy?".

Agata "Jaga" Bogusz - Stowarzyszenie "Kapituła"

Jaga

Członkini zarządu Łódzkiego Klubu Miłośników Fantastyki "Kapituła". Fantastyka towarzyszyła jej od zawsze. Od kilku lat postanowiła dzielić się tym zamiłowanie w ramach aktywności w stowarzyszeniu. Przez dłuższy czas grała w różne systemy, od D&D po Kiedy rozum śpi. Nałogowo grywa w LARPach. We wszystkie jakie się da (po prostu lubi się przebierać i grać rozmaite postacie-jak każda kobieta). Obecnie stara się prowadzić sesje jak najczęściej. Najlepiej czuje się w klimatach psychologicznego horroru.

Aleksander "Mag" Gruszczyński - Stowarzyszenie Avangarda

Mag

Członek Stowarzyszenia Avangarda od 2009 roku, na konwentach gżdacz lub organizator, poza tym leń, malwersant i pasożyt społeczny. W RPG grywa już tak długo, że nie pamięta od kiedy, ale wydaje mu się, że jakieś 15 lat. Zaczynał od domowej wersji D&D i mocno psychodelicznego Warhammera, co znacząco odbiło się na jego psychice. Gracz i mistrz gry, niereformowalny fanboj Wolsunga nie gardzący Poza czasem, Neuroshimą czy czymkolwiek, na co akurat jest okazja. Nieprzekupny.

Maciej "Kanem" Błaszczyk - Obóz Banitów

Kanem

RPG to dla niego coś więcej niż okazja do spotkania ze znajomymi i czas spędzony w "innym wymiarze" to przede wszystkim przygoda, która rozpoczęła się prawie dziesięć lat temu, trwa nadal i nie zanosi się na to by szybko się skończyła.
Jako prawdziwy miłośnik świata fantasy, zaspokojenie swojego "fantastycznego głodu" odnajduje w rozmaitych formach, począwszy od literatury, poprzez gry (fabularne, planszówki, karcianki) po filmy i seriale. Wielokrotnie wcielał się w postaci różnych ras, klas i profesji zyskując w ten sposób rozległe doświadczenie w tematyce bohaterów. Jako Mistrz Gry przenosi graczy w świat pełen zagadek, intryg i zwrotów akcji. W sesji liczy się dla niego przede wszystkim relacja MG z graczami, swoiste współtworzenie świata. Z Toporiadą związany od trzech lat, w 2011 finalista konkursu Złote Topory w kategorii Najlepszy Gracz, natomiast w 2012 zdobywca drugiego miejsca w tejże kategorii. W łódzkim kręgu RPG znany jako człowiek, który jest w stanie poświęcić naprawdę wiele dla przyjemności płynącej z grania.

Copyrights © 2009 Topory
Powered by piechdesign.pl
could play a key fashion replica watches role in curbing the concussion problem for not just pro football, but many other sports. Earlier this week, fake uk watches 110 of them were found to have CTE, the disease caused by repeated impact to the head.If you don't like the idea of wearing fake replica handbags a fitness tracker clipped to your.your wrist, designer replica handbags now there's a new option: wear one on your face.Oakley outlet, a division of eyewear giant Luxottica rolex datejust replica with Intel