Orichalcum
Toporiada XI
Topory
Toporiada
Złote Topory
Rawa Gra Szanty
Strona główna » Toporiada » Toporiada 2009 » LARP » Ród Lammermoore

LARP 2009 - Ród Lammermoore

Jeden z najstarszych, choć nigdy nazbyt liczny i wpływowy. Ziemie, na których obecnie przebywasz znajdowały się we władaniu rodziny od ponad 400 lat. Okazały drewniany dwór zbudowany z artystycznym przepychem położony był na łagodnym stoku opadającym ku rzece. Jego wnętrze pełne było drogich mebli, tkanin i ozdób sprowadzanych z dalekich krain wschodu i południa, otaczał go rozległy ogród z trzema sztucznymi stawami, a dziedziniec przed rezydencją mieścił wielką fontannę, której centrum stanowiła rzeźba przedstawiająca ucztę bogów. Douglas Lammermoore był panem sprawiedliwym, wiernym etosowi rycerskiemu i królowi. Kiedy dwadzieścia lat temu krajem zaczęły targać wewnętrzne niepokoje opowiedział się po stronie prawowitego władcy i jął zwalczać buntowników. Niestety, opozycja okazał się zbyt potężna: króla zamordowano, a jego syna zmuszono do ucieczki poza granice krainy. Uzurpatorzy bezlitośnie rozprawili się ze stronnikami obalonego suwerena
– Douglas, jego żona Anna, a także córki Łucja i Helena zostali zamordowani podczas najazdu. Dwór Lammermoore spalono, wielu mieszkańców wiernych swojemu panu musiało opuścić domy i gospodarstwa dziękując bogom, że uratowali choć życie. Ziemie rodu zagarnął hrabia Henryk Todhausen.

Od czasu przewrotu w krainie tu, w Lammermoore, wiele się zmieniło. Nowych osadników napływa bardzo niewielu, lokalna gospodarka podupadła, kupcy omijają miasteczko, rzeką rządzą piraci, w okolicznych lasach pełno dawno tu nie widzianych, niezbyt przyjaźnie usposobionych istot, takich jak orkowie czy gobliny. Nic nie jest już takie jak dawniej.

Copyrights © 2009 Topory
Powered by piechdesign.pl