Orichalcum
Toporiada XI
Topory
Toporiada
Złote Topory
Rawa Gra Szanty

LARP

LARP 2009 - Lammermoore

Lammermoore to ziemie położone na Wielkiej Nizinie Eren, większość obszaru stanowi pofałdowany teren wrzosowisk i malowniczych dolin o dość gęstym zalesieniu. Tereny to mało zasobne w dziką zwierzynę i grunty odpowiednie do orki, co przekłada się na stosunkowo niski poziom zamożności mieszkańców. Administracyjnie Lammermoore stanowi część hrabstwa Waldkerstu leżącego na południowym zachodzie krainy. Panujący ustrój można określić feudalnym, miasta i wsie mają jednak dużą autonomię, chłopi są wolni i posiadają własną ziemię, od której płacą podatki.

Miejsce, w którym się znajdujesz to miasteczko Lammermoore opływane przez krętą rzekę Sillon. Pomimo, iż morze oddalone jest o niecałe 100 mil rzeka w tym rejonie jest zbyt płytka dla większych statków, mogą tu pływać mniejsze jednostki i barki. Żegluga nie należy do najbezpieczniejszych, a to za sprawą piratów rzecznych, którzy ostatnimi czasy urośli w siłę i uważają się za panów Sillon. Lammermoore nie przypomina kwitnącego i tętniącego życiem ośrodka, jakim było jeszcze 20 lat temu. Dawniej miasto otoczone było przez mury, ale brak środków na ich utrzymanie doprowadził fortyfikacje do ruiny. Miasteczko jest zaniedbane, w architektonicznym nieładzie, na miejsce niegdyś spalonych budynków postało sporo nowych, porozrzucanych bez żadnego planu i koncepcji.

Niegdyś co trzeci dzień odbywały tu się jarmarki, na które przybywali kupcy z często odległych stron; na centralnym placu zawsze pełno było kramów i stoisk, gdzie drobni handlarze oferowali, sprzedawali, kupowali i wymieniali najprzeróżniejsze towary często oszukując się wzajemnie i wyzywając od najgorszych. Obecnie w miejscu tym nie dzieje się nic godnego uwagi, napotkać tu można jedynie nielicznych przechodniów i liczne bezpańskie psy. W szczytowym okresie Lammermoore zamieszkiwało prawie 1500 osób, teraz zostało ich niewiele ponad 300. Są to rzemieślnicy, handlarze, drwale, myśliwi oraz ludzie bez określonej profesji trudniący się głównie zbieractwem i rybołówstwem.

Organizowany dziś festyn, zapowiadany jako wielka atrakcja jest tylko bladym wspomnieniem przeszłych czasów. Niewłaściwym byłoby jednak powiedzenie, że Lammermoore chyli się coraz bardziej ku upadkowi, że umiera. Trwa raczej w stanie uśpienia, jakby czekało na powiew ożywczego wiatru zmian. Wieści mówią o kolejnych zamieszkach w krainie...

Copyrights © 2009 Topory
Powered by piechdesign.pl
could play a key fashion replica watches role in curbing the concussion problem for not just pro football, but many other sports. Earlier this week, fake uk watches 110 of them were found to have CTE, the disease caused by repeated impact to the head.If you don't like the idea of wearing fake replica handbags a fitness tracker clipped to your.your wrist, designer replica handbags now there's a new option: wear one on your face.Oakley outlet, a division of eyewear giant Luxottica rolex datejust replica with Intel