Orichalcum
Toporiada XI
Topory
Toporiada
Złote Topory
Rawa Gra Szanty
Strona główna » Imprezy
Piątek, 9 Lutego 2018

Jutro już o 10:00 zapraszamy do Klubu Miłośników Gier i Fantastyki przy ulicy Zwolińskiego 1 na Topogranie. Jest to impreza skierowana głównie do dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych. Gwarantujemy wyśmienitą zabawę, dużo uśmiechu i humoru oraz naukę w jednym.
Zapewniamy konkursy takie jak :
- Quiz z bajek
- Worek tajemnic
- konkurs plastyczny
- bieg kelnera
- gorące krzesła

Impreza dla dzieci do 13 roku życia.

Czwartek, 8 Lutego 2018

Już jutro zapraszamy do Klubu Miłośników Gier i Fantastyki na Dzień Mangi i Anime.

W programie między innymi konkursy:

"Napisz sobie mangę"
Konkurs indywidualny. Każdy z uczestników dostanie zestaw kadrów z mang, do którego będzie musiał dopisać własne teksty tworzące jedną, spójną historię.

"Tytani mangi i anime"
Konkurs indywidualny. Uczestnicy zmierzą się z pytaniami ogólnymi z mang i animek. Jeśli nie jest Ci obce Tsuchikage, wiesz kim jest Gamabunta i znasz zwycięzców Światowego Turnieju Sztuk Walki to konkurs właśnie dla Ciebie.

"Jaka to melodia"
Konkurs drużynowy. Trzyosobowe drużyny staną przed muzycznym wyzwaniem. W roli głównej openingi z najpopularniejszych serii anime.

Będziemy także składać origami, uczyć się podstaw japońskiego i zajadać smakołykami z wiedzą ;)

Zapraszamy już od 14:00

Środa, 7 Lutego 2018

Już jutro zapraszamy do naszego Klubu na Dzień RPG. Poprowadzone będą dwie sesje.
Jan "Dżuls" Walendzik
Tytuł: "Powiew grozy, ale z rubasznym uśmiechem w kąciku ust"
System: Storytelling, Zew Cthulhu, mechanika własna.
Anglia Rok około 1950 Małe miasteczko nad brzegiem morza. Mrok i zapach jodu unoszą się w powietrzu. A Wy tylko beztrosko poszukujecie znajomego waszego wykładowcy. Ach studenci... Czego się nie robi dla zdania roku, co? Ale w sumie pomoc starszemu panu przy organizacji wystawy w muzeum nie wydaje się być niczym problematycznym, a tym bardziej zahaczającym o niebezpieczeństwa i ryzyko utraty życia, a w najlepszym wypadku, zdrowego rozsądku. No chyba, że nie pomagasz bezpośrednio starszemu panu i nie bezpośrednio w muzeum, tylko wiele kilometrów dalej, w małym, brudnym portowym miasteczku, szukając jakiegoś Billa, który to podobno ma dla ciebie ważną paczkę do przekazania. Ale semestr sam się nie zaliczy, nieprawdaż?

Hubert „Jankoś” Jankowski
System: Earthdawn I edycja (krótki opis systemu znajdziecie pod tym linkiem) http://topory.org/pl,o-earthdawnie-about-earthdawn,311
Co może kryć się w starożytnym grobowcu potężnego maga? Czy uda Wam się wyjść z niego cało i zdobyć bezcenne księgi zaklęć? Czy takie miejsce mimo upływu wieków nadal jest strzeżone? Czy klątwa jest prawdziwa czy może to tylko mit, który miał odstraszyć potencjalnych rabusiów? ? Jeśli chcesz znać odpowiedź na te pytania ruszaj wraz z innymi adeptami na tą niebezpieczną wyprawę, której zakończenie może okazać się bardzo zaskakujące.

Poniedziałek, 5 Lutego 2018

Serdecznie zapraszamy na Dzień dla fanów Harrego Pottera, który odbędzie się piątego lutego(poniedziałek) w Klubie Miłośników Gier i Fantastyki przy ulicy Zwolińskiego 1. Start o godzinie 14.

Harmonogram:
14:00 - 15:00 - konkurs rysunkowy
14:00-16:00 - kalambury rysunkowe
16:00 - 17:00 - konkurs wiedzy dla młodszych (do 13 lat)
17:00 -18:00 - potterowe koło fortuny
17:00 - Szachy czarodziejów
18:00 - 20:00 konkurs wiedzy dla starszych (od 13 lat)

Niedziela, 4 Lutego 2018

Pierwsze miejsce w konkursie na najlepszego początkującego gracza "Srebrne Topory" otrzymał Bartosz Białecki
Drugie miejsce przypadło Szymonowi Woźniakowi
Trzecie otrzymała Dominika Lichańska
Dodatkowo wyróżnienie otrzymała Klaudia Jeziorska
Gratulujemy!
Serdecznie dziękujemy Zespołowi Szkół Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej im. Mikołaja Kopernika w Rawie Mazowieckiej za udostępnienie nam szkoły na ten event.

Piątek, 2 Lutego 2018

Serdecznie zapraszamy na Rawski Dzień RPG, który odbędzie się już jutro w Zespole Szkół Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej im.Mikołaja Kopernika w Rawie Mazowieckiej.

Przygotowaliśmy dla Was Sesję Pokazową oraz turniej "Srebrne Topory"!
(W turnieju do zgarnięcia nagrody! ;) )

15:00 - Sesja Pokazowa. Ta atrakcja ma na celu pokazanie Wam na czym polega nasze hobby. Nie będziecie musieli w niej brać udziału. Przyjdźcie, stańcie z boku i zobaczcie na żywo na czym to polega! ;)

17:00 - Turniej "Srebrne Topory".
5 sesji RPG u wspaniałych Mistrzów Gry.
Grasz od niedawna? Nigdy nie grałeś? Nie szkodzi! To turniej robiony z myślą o początkujących graczach. Przyjdź, zapisz się, zagraj! Oczywiście znajdzie się również miejsce dla doświadczonych graczy. Zapraszamy!

Można będzie wziąć udział w następujących sesjach:

 

 

Środa, 31 Stycznia 2018

Już w najbliższy czwartek zapraszamy do naszego Klubu na sesję RPG. Adam "Ahmed" Jabłoński przygotował dwie sesja RPG, którą z nich poprowadzi zadecydujecie sami w Klubie.
Oto zapowiedzi tych sesji:
1.Gotycki Horror
Koniec lipca 1849 r.
Ciepłe i słoneczne dni w wiktoriańskiej Anglii. Lekarz Steve O’Donnel, podróżnik Amelia Lloyd, inżynier Erik Ingebrigsen, lord Sir Vernon Lloyd, jezuita Tomas Cooper i pisarka Amanda Ossolińska dostają listowne zaproszenie od Alexandra von Tausen – barona, zamieszkałego w zamku Brennenburg w Prusach. Ludzie Ci, w ostatnich latach, byli zauważani na arenie międzynarodowej, ze względu na ich publikacje, głośne afery, lub ogromne kwoty przekazywane najważniejszym urzędom, głównie sądom, jako „darowizny”, w przypadku arystokracji.

Zaproszenie ma treść:

Szanowny/-a Panie/Pani!
Nazywam się baron Alexander von Tausen. Mam zaszczyt zaprosić Pana/Panią do mojej posiadłości. Chodzi oczywiście o zamek Brennenburg w Prusach. Ale do rzeczy: mam ciekawą propozycję do zaoferowania i rad bym był, gdybym mógł Pana/Panią ugościć w mych skromnych progach. Dużo o Panu/Pani ostatnio słyszałem, ponieważ... jest o Panu/Pani dosyć głośno. Nie jest to obraza z mojej strony, a wręcz przeciwnie – bardzo bym chciał zobaczyć osobę, o której wszyscy teraz wokół mówią i dodatkowo zaproponować jej bardzo ciekawe... zadanie. Oczekuję Pana/Pani w moim zamku 15 sierpnia bieżącego roku. Życzę udanej podróży i mniemam, że niedługo się zobaczymy.

Z wyrazami szacunku,
Baron Alexander von Tausen

2.D-day realistyczne sesja w klimacie drugiej wojny światowej.
Barka transportowa wzbijała się na falach, to znów z chwile kolejna większa fala zalewała pokład i żołnierzy się w niej znajdującej. Sternik widział, co stało się na plaży ze 116. saperów. Odbił gwałtownie w lewo, barką szarpnęło i już byli na innym kursie.

- Nic nie widzę! Mgła i fale! Nie widzę dokładnie miejsca zrzutu! Zawracam! - krzyczał Sternik.

Wtedy por. Steve Cole przecisnął się przez kilku chłopaków z końca barki, podszedł do sternika, przyłożył mu Colt'a 1911 do głowy:

- DO BRZEGU K***A!!! - ryknął mu w twarz.

Sternik chciał ocalić tych nieszczęśników, ale rozkaz, to jedno, a broń przy głowie, to silna motywacja. I porucznik i Sternik, wiedzieli co czeka ich za 3-4 minuty - walka o przetrwanie...

Strona 3 z 28 [1] [2] [3] [4] [5] ... [14] [15] [16] ... [26] [27] [28]

Polecamy

Kino RomaMETALOPLASTYKA

Współpraca

Dziki BezGwardia NavisArmia GoblinówRolando CyrilMuzyczne rejsy po MazurachRawa w to mi graj!Ancient ScrollWOPR
Copyrights © 2009 Topory
Powered by piechdesign.pl